Home / Author Archives: Alb Portali

Author Archives: Alb Portali

Mashtruan gjyshen me tiketë të rrejshme lotarie, të gjithë qeshin derisa ajo festonte ‘fitoren’ (Video)

  Gjyshes 73-vjeçare ia kishin dhënë një tiketë të rrejshme, ndërsa fëmijët dhe nipërit i qëndronin pranë, duke qeshur me reagimet e saj, transmeton Telegrafi. “E dija, E dija. Zoti e di që e dija” thana ajo me histeri, teksa ...

Read More »

Kushti i De Geas për Unitedin për të mos u transferuar në Madrid

350 mijë funte në javë, kaq kërkon De Gean për të qëndruar në “Old Trafford”. Portieri spanjoll, David de Gea, që sot vlerësohet si një ndër më të mirët në botë, është duke u kërkuar me ngulm nga Real Madridi, ...

Read More »

India do të kalojë Kinën si vend me popullsinë më të madhe

Popullata botërore më 25 shkurt të vitit 2006, arriti shifrën 6.5 miliardë në vitin 2017, popullsia botërore ishte 7.6 miliardë, kurse, në vitin 2050 do të arrijë në 9.8 miliardë. India do të kalojë Kinën si popullsia më e madhe, ...

Read More »

Ky ishull dikur ka qenë parajsë e vërtetë: Sot askush nuk i afrohet, ndërsa kur të dëgjoni historinë e tmerrshme që ka do të kuptoni gjithçka!

Ky ishull llogaritur si i mallkuar, sepse shumë nga njerëzit që kanë jetuar gjatë shekullit të III- të kanë përjetuar një fat të tmerrshëm, transmeton gazetametro.net Ishulli Gaiola ose ndryshe Isola La Gaiola gjendet 30 metra larg Naples. Në epokën e ...

Read More »

Vdes dhëndri pasi hap dhuratën për martesë

  Bashkëshortja e të vrarit pësoi lëndime serioze, ka njoftuar policia. Soumya Sekhar dhe Reema Sahu u martuan më 18 shkurt dhe pranuan “dhuratën” për martesë disa ditë më vonë, transmeton Albinfo.ch. Aty ishte një bombë e cila nuk kishte ...

Read More »

Horoskopi ditor, 25 Shkurt 2018

Dashi Për shkak te kontradiktave te shumta mes planetëve, jeta juaj ne çift nuk do jete aq e mire sot. Debatet nuk do kenë te mbaruar edhe për shkak te kokëfortësisë se te dyve. Beqarët do kërkojnë shume, por nuk ...

Read More »

Kur Tetova kishte “tramvaj”

Se gazetarët priren për senzacione dëshmon edhe shkrimi për Tetovën, i botuar në vitin 1934 në një gazetë angleze. Tre anglezë e kishin vizituar Lubotenin, Sharrin, Kalanë dhe disa vende interesante në Tetovë. Ata e kishin vizituar edhe stacionin hekurudhor. ...

Read More »

Këshilli i sigurimit të OKB-së merr vendim për “armëpushim humanitar” një mujor në Siri

Këshilli i Sigurimit i Kombeve të Bashkuara (KS-OKB) ka marrë vendim për vendosjen e “armëpushimit humanitar” një mujor në Siri transmeton Anadolu Agency (AA). Projekt rezoluta e pregatitur nga Suedia dhe Kuvajti që ka presidencën e radhës të Këshillit të ...

Read More »

MPOSHTET UT-JA, SHUTOVA FITON STUDENTIN

Klubi i Volejbollit për femra Universiteti i Tetovës nuk e ka nisur mbarë gjysmësezonin pranveror, pasi është mundur në terren vendas nga Janta Voleji 0:3 në sete. Setin e parë e fituan mysafiret me rezultatin e ngushtë 23:25, ndërsa pamje ...

Read More »

A keni menduar ndonjëherë se sa dekorativë janë blloqet e betoni, ja sa bukur mund t’i shfrytëzoni ata

Pavarësisht nga fakti se ato mund të duken pak të pakëndshëm në fillim, por blloqet e betoni mund të përdoren për të krijuar disa projekte të dashura që janë perfekte për shtëpinë dhe kopshtin, transmeton lajmi.net. Përdorimi i blloqeve nuk ...

Read More »
Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com