Home / SPORT / Bogujevci publikon emrat e boksierëve për turne

Bogujevci publikon emrat e boksierëve për turne

Përzgjedhësi i kombëtares së Kosovës, Shefki Bogujevci, bëri përzgjedhjen e boksierëve që do ta përfaqësojnë Kosovën në turneun ndërkombëtar ‘Pavarësia’, që mbahet me 17 shkurt në Qendrën e Rinisë dhe të Sportit në Prishtinë.  Për të rinjtë do të boksojnë: 56 kg Edison Smalaj; 64 kg Drilon Thaçi; 64 kg Erdonis Maliqi dhe 75 kg Besart Pireva, ndërsa për seniorë: 60 kg Kastriot Rrullani, Leon Merlaku; 60 kg Besfort Merlaku, 64 kg Patriot Behrami; Flamur Sejfijaj; 69 kg Dielli Vranoci; 69 kg Venhar Haziraj; 75 kg Armend Neziraj, Kreshnik Rama dhe 81 kg Ardit Delijaj.

Loading...

AlbPortali: Arena Ring

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com