Home / MAQEDONI / Izet Haxhia “sypatrembur” përballë Berishës: Po vjen dita të ballafaqohemi, burgu është për burrat, ndërsa ju “minj halesh” e fëlliqni edhe burgun, sepse jeni më keq se laviret…

Izet Haxhia “sypatrembur” përballë Berishës: Po vjen dita të ballafaqohemi, burgu është për burrat, ndërsa ju “minj halesh” e fëlliqni edhe burgun, sepse jeni më keq se laviret…

Loading...

Izet Haxhia “sypatrembur” përballë Berishës: Po vjen dita të ballafaqohemi, Burgu është për burrat, ndërsa ju e fëlliqni edhe burgun, sepse jeni më keq se laviret…
Kjo është një vıdeo e vitit 1992 në fushaten elektorale te 22 marsit .Pamje te tilla ka pasur pothuajse ne çdo miting të asaj fushatë të shpresës për popullin e vuajtar , që shpresonte për një epoke të re, ku të sundonte ligji, demokracia , liria për të gjithë.

Shkruan Izet Haxhia

Por ky tradhtari dhe mashtruesi që une i mbrojta jetën me trupin tim, ashtu i pangrenë, i pafjetur, por me idealizem të paster ishte vrasesi i këtyre shpresave. Ishte ky besprere dhe armik i Shqiptareve, që na mbushi me urrejtje per vellezrit tanë që kishin bindje të kundërta politike me neve, që krijoj përçarje krahinore e fetare, që mbushi partinë, që e vodhi me dredhitë e intrigat e tij epike, me spıunë të sigurimit,spıunë të Udb serbe dhe hajdutë ordinere.

Këtij spiuni dua t’i them se po vjen dita që te ballafaqohem me të përpara drejtësise,dhe aty përballe meje do t’i bëje radigrafinë e tij te plote te nje krimineli, te pabesi e tradhëtari frikacak. Mos u mundo qe me ane te kalemshitureve te tu ne media te shpifesh e sajosh genjeshtra qe i ke per profesıon ,,sikur une paskam bere marveshje e pazare me keta narkotrafikantet e perverset qe jane ne pushtet ,ju jeni i njejti brume ,jeni pjelle e te njejtit bark te kulshedres sllavo -komuniste .

Ju beni pazare me njeri -tjetrin ziheni diten e ndani prene e grabitur nga Shqiptaret naten.Une ne jeten time as nuk kam bere ,as nuk bej pazare me askend ,edhe po te jem para vdekjes apo sikur gjithe jeten ta mbyll ne burg .

Po ku keni dinjetet apo karakter ju o minj halesh të kuptoni nga këto gjera.Burgu ështe për burrat,ndërsa ju e fëlliqni edhe burgun, sepse jeni me keq se laviret …

(function(d, s, id) { var js, fjs = d.getElementsByTagName(s)[0]; if (d.getElementById(id)) return; js = d.createElement(s); js.id = id; js.src = ‘https://connect.facebook.net/de_DE/sdk.js#xfbml=1&version=v2.12’; fjs.parentNode.insertBefore(js, fjs);}(document, ‘script’, ‘facebook-jssdk’));

Kur Sali Berisha​ adhurohej si nje Rock Star​

Tirane, 1992 – EuoforiaKur Sali Berisha adhurohej si nje Rock Star

Posted by FMimages Albania on Samstag, 10. Februar 2018

AlbPortali:

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com