Home / LAJME / Në moshën 10 vjeç vlente 120 milionë, ish -“Maradona i vogël” luan në Serinë C

Në moshën 10 vjeç vlente 120 milionë, ish -“Maradona i vogël” luan në Serinë C

Loading...

Vincenzo Sarno ka qenë një talent premtues i futbollit italian dhe ka përfunduar në centrifugën e mediave kur Torino shpenzoi 120 milionë lireta në 1999-ën e largët. Presioni mediatik mund të bëjë shaka të shëmtuara, por Vincenzo ka bërë gjithmonë detyrën e tij në fushën e lojës. Ka qenë vetëm dhjetë vjeç kur Torino shpenzoi gjithë ato para për ta siguruar, shumë kohë ka kaluar që nga ai moment…

E thërrisnin “Maradona i vogël”, i cili ka luajtur në shumë fusha. Tani aktivizohet në Serinë C, grupi B. Padova e ka marrë nga Foggia në këtë merkaton të janarit. Ka luajtur 101 ndeshje dhe ka realizuar 34 gola. Padova ka dashur ta marrë më parametra zero dhe i ka ofruar një kontratë deri në 2020-ën.

SUPERCOPPA 🥇🏆 #brother❤

A post shared by Vincenzo Sarno (@enzo10official) on May 27, 2017 at 10:41am PDT

AlbPortali:

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com