Home / LAJME / Ushtria izraelite ka rënë në një fushë të minuar afër Detit të Vdekur

Ushtria izraelite ka rënë në një fushë të minuar afër Detit të Vdekur

Loading...

Ushtria izraelite ka rënë në një fushë të minuar afër Detit të Vdekur

Të paktën shtatë ushtarë janë lënduar pasi ushtria izraelite ka shkelur në një zonë të minuar, transmeton arbresh.info.

Ngjarja ka ndodhur në Qasr el-Yahud shumë afër Detit të Vdekur, raportojnë mediat e atjeshme.

Pesë nga ushtarët janë në gjendje të mirë shëndetësore dhe janë dërguar për shërim në Jerusalem.

Ushtria kishte shkuar atje për ta rregulluar një tel rrethonjës kur tanku kishte shkelur mbi një zonë të minuar./Arbresh.info/

AlbPortali:

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com