Home / Lajme / 10 ushqimet që nuk duhet të konsumohen për të parandaluar kancerin e gjirit

10 ushqimet që nuk duhet të konsumohen për të parandaluar kancerin e gjirit

Kanceri i gjirit është kanceri më i zakonshëm i grave në mbarë botën, si në vendet e zhvilluara dhe vendet në zhvillim.

Loading...

Për të minimizuar rrezikun e shkaktimit të një sëmundjeje të ngjashme, duhet të filloni të monitoroni dietën tuaj.

Këtu janë ushqimet që duhen shmangur për të parandaluar shfaqjen e tumorit në këtë zonë.

Ushqime të konservuara

Kripa

Të skuqura

Kuba të gatshëm supe

Mishi i kuq

Sheqeri i bardhë

Alkooli

Ushqimet me myk

Produktet e qumështit

Produkte sallame

AlbPortali:
Nëse shtypni reklamat në lajmet që lexoni këtu, ju mundësoni të funksionojmë si portal i pavarur. Ju falemnderit nga ©AlbPortali.Com

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com