Home / Kuriozitete / Balenat bashkëpunojnë në një mënyrë interesante në kapjen e peshqve

Balenat bashkëpunojnë në një mënyrë interesante në kapjen e peshqve

Bashkëpunimi i jashtëzakonshëm i dy balenave, i mundësuar në kualitet të definicionit të lartë, rezulton në kapjen e shumë peshqve, transmeton lajmi.net.

Në bazë të të dhënave të mëparshme, teknika është parë të aplikohet më parë nga këta gjitar inteligjent, por që nuk është mundur të filmohet në kaq afërsi.

Loading...

Momenti u kap nga Berthold Hinrichs, një peshkatar në Detin e Norvegjisë, përkatësisht në Norvegjinë Veriore.

Hulumtimet për balenat dhe delfinët kanë treguar se këto të fundit mund të mësojnë shkathtësi individuale dhe mund t’i kalojnë njohuritë e tyre tek të tjerët.

Mësim individual u besua më parë si një tipar ekskluzivisht njerëzor./Lajmi.net/

AlbPortali:
Nëse shtypni reklamat në lajmet që lexoni këtu, ju mundësoni të funksionojmë si portal i pavarur. Ju falemnderit nga ©AlbPortali.Com

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com