Home / Kronika e zezë (page 4)

Kronika e zezë

Policia konfiskon 300 kg marihuanë në Butel të Shkupit (VIDEO)

Sektori për Punë të Brendshme – Shkup, njësiti për tregti të palejuar me drogë dhe armë, sot në bazë të urdhrit gjyqësor, dhe pas informatave të marra më parë nga masat dhe aktivitetet e caktuara, ka bastisur shtëpinë e personit ...

Read More »

Ka ndërruar jetë një djalë nga Çairi

Në stacionin policor të Çairit, M.M. (29) nga Shkupi ka denoncuar se me 3 janar, rreth orës 06.00 në shtëpinë e tij ka e ka gjetur djalin e tij pa shenja jete, transmeton Portalb.mk. Nga ekipi i Ndihmës së Shpejtë ...

Read More »

Ndjekje penale ndaj një ish-kryetari komune në Maqedoni, emëroi në mënyrë të paligjshme drejtorët dhe zyrtarët në komunë

Kundër ish-kryetarit të komunës së Makedonski Brodit, Millosim Vojneski (59) janë ngritur akuzë penale për shpërdorim të pozitës zyrtare. E njëjta vepër është paraqitur edhe kundër Lj.B. (52) dhe G.M. (51) nga Makedonski Brodi. Më 30 tetor 2006, ish-kryetari i ...

Read More »

Padi penale ndaj katër personave në Shkup, dyshohen për grabitje

SPB Shkup deri te Prokuroria Themelore Publike-Shkup ka ngritur padi penale kundër katër personave K.T (41), Sh.D (35), M.XH (33) dhe B.Xh (28) të gjithë nga Shkup të cilët dyshohet se kanë kryer veprën penale vjedhje të rëndë në vlerë ...

Read More »

Viti i grabitjeve e kontrabandës me narkotikë

Grabitësit nuk ndaluan aktivitetin e tyre kriminal, ndërsa shkaktuan frikë e panik te punëtorët e institucioneve që u sulmuan. Me numër minimal të zbardhjes së rasteve dhe me pak dënime të shqiptuara, trendi i grabitjeve vazhdoi me ritëm të njëjtë. ...

Read More »

Shkup, shoferi godet këmbësorin me “Mercedes” dhe ikë

Personi me iniciale M.C. (40) në natën e Vitit të Ri, rreth orës 2 të mëngjesit u godit nga një makinë “Mercedes” në bulevardin “Jane Sandanski” në Shkup. Shoferi i makinës pas aksidentit u largua nga vendi i ngjarjes. Loading... ...

Read More »

24-vjeçari gjendet pa shenja jete në shtëpinë e tij

Një djalosh i ri është gjetur i vdekur në shtëpinë e tij në Prilep- njofton MPB-ja. Dje në orën 14:50 personi me iniciale B.V. njoftoi se në të njëjtën ditë rreth orës 13:00 në rrugën “Pobeda” në Prilep në shtëpinë ...

Read More »

Aksident në Kumanovë, merr lëndime të rënda trupore një motoçiklistë

Mbrëmë në orën 21:05 është lajmëruar se në Kumanovë në kryqëzimin e rrugës “100” dhe rruga “146” ka ndodhur një aksident në komunikacion në një motoçiklete “Aprilia” me targa të Kumanovës, e drejtuar nga 22-vjeçarin F.S. nga Kumanova dhe veturës ...

Read More »

Detaje tjera për vrasjen e pronarit të “Gurman”-it në Kërçovë

Një person ka marrë kallëzim penal për shkak të dyshimti të bazuar se më 29 dhjetor e ka vrarë pronarin e objektit hotelerik “Gurman” në Kërçovë. “Për shkak të ekzistimit të dyshimit për vepër të kryer penale “vrasje”, zyra e ...

Read More »

Kontrabandonte lopë, arrestohet gjilanasi

Policia e Kosovës ka njoftuar se ka arrestuar një person, i cili është zënë duke kontrabanduar 11 krerë gjedhe, për të cilat i dyshuari nuk posedonte dokumentacion, shkruan Express Në Sllubicë të Gjilanit, mbrëmë është arrestuar një person pasi që ...

Read More »
WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com