Home / Kronika e zezë (page 5)

Kronika e zezë

Për nëntë muaj në Gostivar janë regjistruar 24 fatkeqësi gjatë punës

27/10/2018 Loading... Me nëntë raste fatkeqësi në punë në tetor në rajonin e Gostivarit është kulmi i statistikave të zeza, të lënduarit kryesisht kanë përfunduar me lëndime të rënda ose thyerje të rënda. Sipas evidencës së SPB Tetovë nga filimi ...

Read More »

Ngritët aktakuzë ndaj Liridon Uruqit që vrau me armë 22 vjeçarin nga Gjilani

Prokuroria Themelore në Gjilan, Departamenti për Krime të Rënda, ka ngritur aktakuzë, ndaj të pandehurit Liridon Uruqi. Loading... Prokuroria njofton se më 28.07.2018, në fshatin Bresalc komuna Gjilan, i pandehuri Liridon Uruqi, me veprim të drejtpërdrejtë dhe me dashje ka ...

Read More »

Kaçanik, zhduket një vajzë e re

Një person në Kaçanik ka raportuar dje në polici për motrën e tij të zhdukur. Loading... Sipas raportit të policisë, ankuesi ka informuar se motra e tij ka dalë nga shtëpia dy ditë më herët dhe nuk ka njohuri për ...

Read More »

Kallëzim penal për kërcënuesin e deputetëve përmes Fejsbukut

Ndaj kërcënuesit të Fejsbukut i cili përmes një postimi të shpërndarë në rrjetin social ka rrezikuar sigurinë e deputetëve të Kuvendit të Republikës së Maqedonisë do të ngrihet kallëzim penal. Loading... Nga MPB-ja bënë të dituar se SPB Shkup në ...

Read More »

Konstatohet arsyeja e vdekjes së djaloshit tetëmbëdhjetëvjeçar shqiptar

Në muajin shtator, një djalosh i ri shqiptar ishte gjetur i vdekur në një vendparkim në Bassersdorf të Zvicrës. Tani gjithçka është e qartë: Ai ka ndërruar jetë nga shkaqe natyrore, shkruajnë mediat zvicerane, përcjell Albinfo.ch. Loading... Djaloshi i ndjerë, ...

Read More »

Padi penale për gjuhë të urrejtjes dhe kërcënim të sigurisë

Sektori për krim kompjuterik dhe forenzikë digjitale pranë Ministrisë për Punë të Brendshme deri tek Prokuroria Themelore Publike-Shkup ka ngritur njoftim për zbulimin e përmbajtjeve në të cilat ka thirrje për dhunë apo njoftime për sjellje të cilat nënkuptojnë kërcënim ...

Read More »

Goditi për vdekje biçiklistin, një muaj paraburgim

Një muaj paraburgim është caktuar për të pandehurin H.K, i cili në Pejë, nën ndikim të alkoolit ka drejtuar veturën dhe ka goditur për vdekje biçiklistin A.D. Loading... Gjykata Themelore në Pejë – Departamenti për Krime të Rënda, ka aprovuar ...

Read More »

Kallëzim penal për ish kryetarin e Berovës

Ish kryetari i Komunës së Berovës, Dragi Nagjinski dyshohet se ka keqpërdorur pozitën zyrtare duke punësuar persona pa shkollim adekuat për vendin e punës, raporton Televizioni SHENJA. Ministria e Punëve të Brendshme i ka ngritur kallëzim penal pasi ka ardhur ...

Read More »

Ja çfarë ka ndodhur në ngjarjen e rëndë në Reçicë të Vogël!

Çaste më parë ka ndodhur një ngjarje e rëndë në Reçicë të Vogël afër ish kafes Piramida, ku siç merr vesht Pa Censurë burri ka vrarë me armë zjarri gruan e tij. Loading... Në vend ngjarje ka forca të shumta ...

Read More »

Arrestohet 28-vjeçari i jepte i dehur ‘Audi’-t në Tirane

Një 28 vjeçar nga Tirana është arrestuar sot nga Policia. Loading... Sipas njoftimit zyrtar mësohet se, është arrestuar në flagrancë i riu me inicialet E. C., banues në Tiranë, pasi në rrugën e Elbasanit ka qenë duke drejtuar mjetin tip ...

Read More »
WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com