Home / Kronika e zezë (page 7)

Kronika e zezë

Atentati në Laprakë, për motive të dobëta. Identifikohet autori

     Loading... Një person mbeti i vrarë dhe një tjetër u plagos si pasojë e përdorimit të armëve të zjarrit, në një ngjarje të ndodhur pasditen e kësaj të mërkure në zonën e Laprakës, në kryeqytet. Policia, në njoftimin ...

Read More »

Aksident i rëndë trafiku në Shkup

Një aksident i rëndë trafiku ka ndodhur në afërsi të Hotel “Continental ” në Shkup. Sipas dëshmitarëve okularë, automjeti nga shpejtësia e madhe ka humbur kontrollin dhe si pasojë është rrokullisur. Loading... Policia ka arritur në vendin e ngjarjes. Nuk ...

Read More »

Ngritet padi penale ndaj një 16-vjeçari në Maqedoni për posedim të armëve

Zyra e jashtme për punë kriminalistike – Gostivar ka ngritur padi penale kundër një 16-vjeçari nga fshati Sence i Mavrovës. Ai dyshohet se ka kryer veprën penale “mbajtje pa leje të armëve dhe tregti me lëndë shpërthyese”. Loading... Nga MPB ...

Read More »

Në Aeroportin e Shkupit konfiskohet stoli ari me vlerë 450 mijë euro

Gjatë një kontrolli të detajuar të një valixheje të një shtetasi turk, Dogana në Aeroportin Shkupi zbuloi dhe konfiskoi ar që ka vlerë të madhe. Ndonëse bëhet fjalë për 400 gram, vlera e këtij arri llogaritet të jetë rreth 450 ...

Read More »

Gjenden dy të vdekur në dy raste të ndara në Maqedoni

Në dy raste të ndara, në Kavadar dhe Manastir gjenden persona të vdekur, njëri në shtpi, e tjetri në rrugë. Sipas policisë, një 55 vjeçarë nga Kavadari ishte gjetur i vdekur në shtëpinë e tij, përcjell Telegrafi Maqedoni. Loading... Me ...

Read More »

Maqedoni: 16 vjeçari, viktima e parë e lojës “Balena Blu” (VIDEO)

Një 16 vjeçar nga fshati Kuçiçino i Kumanovës mund të jetë viktima e parë e lojës “Balena Blu”, shkruan Fakte. Kjo është bërë publike në emisionin e fundit investigativ “Kod”. Djaloshi pasi ishte kthyer nga shkolla, ka marrë jetën duke ...

Read More »

Vdes edhe një grua nga aksidenti në Leskovac

Arin në katër numri i viktimave nga aksidenti që ndodhi në Leskovac të Serbisë, përcjell Telegrafi Maqedoni. “Edhe një grua tjetër vdiq. Numri i të vdekurve nga autobusi nga Maqedonia i cili ishte rrotulluar në qytetin e Serbisë, Leskovac është ...

Read More »

Policia rrugore sanksionon rreth 40 shoferë nën ndikimin e alkoolit

Policia ka sanksionuar 38 shoferë të cilët kanë qenë nën ndikimin e alkoolit. Aksioni është realizuar në orën 5:00 të mëngjesit. Gjithashtu, janë ndaluar 209 vetura, njoftoi MPB-ja. Loading... AlbPortali: Nëse shtypni reklamat në lajmet që lexoni këtu, ju mundësoni ...

Read More »

Shkup, grabitet pompa e benzinës ‘Euro-Aktiva’

Mbrëmë është grabitur pompa e benzinës “Euro-Aktiva” e cila gjendet në rrugën e Kaçanikut në drejtim të Kosovës, njofton Zhurnal. Sipas informacioneve nga terreni një grup njerëzish kanë hyrë me dhunë në objektin ku ndodhet pompa e benzinës dhe ka ...

Read More »

Ngjarje e rëndë në magjistralen Prishtinë-Ferizaj: Një i vdekur e gjashtë të lënduar në një aksident mes autobusit dhe një veture (FOTO)

Një aksident i rëndë trafiku ka ndodhur para pak çastesh në magjistralen Prishtinë-Ferizaj. Policia e Kosova ka treguar se nga ky aksident ka mbetur një person i vdekur. Aksidenti ka ndodhur mes një autobusi e një veture me ç’rast janë ...

Read More »
WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com