Home / Kuriozitete

Kuriozitete

Ligji i ri në Britani: Nëse fotografoni nën fundet e grave, dënoheni deri në dy vjet burg

Sipas mediave të huaja, përcjell Telegrafi, legjislacioni i ri, i miratuar në Dhomën e Lordëve dhe tani vetëm duke pritur formalitetin e pëlqimit mbretëror, do të shohë shkelësit të dënohen deri në dy vjet burg. Ndryshe, siç thuhet tutje, fotografimi ...

Read More »

Horoskopi ditor, e hënë 21 janar 2019

Dashi Dashuria: Sot dashuria mund të marrë një hap prapa, ose çiftet mund të vendosin të heshtin lidhur me problemet. Disa keqkuptime mund të ndikojnë gjithashtu edhe në çiftet e konsoliduara tashmë. Beqarët duhet të jenë të gatshëm të përjetojnë ...

Read More »

Zgjidh një simbol dhe zbulo një sekret nga personaliteti yt

Disa shohin më të mirën në ju, të tjerët ju nderojnë dhe respektojnë, por një mënyrë efektive për ta gjetur është të zgjidhni një nga këto mandala që tërheqin vëmendjen tuaj. Ato do të zbulojnë personalitetin tuaj dhe mënyrën se ...

Read More »

Shishja më e shtrenjtë e uiskit, ja për sa shitet në ankand

Pija alkoolike e ambalazhuar para 60 vitesh, që vjen nga prodhuesi The Macallan Valerio Adami që është themeluar më 1926, ka thyer rekord për shumën rekorde të ofruar për një uiski, transmeton Telegrafi. Kjo shishe speciale, me tiketat që tregon ...

Read More »

Vdes burri më i vjetër në botë, ja në çfarë moshe

Masazo Nonaka, 113-vjeçar, vdiq në orët e hershme të së dielës, ndërsa flinte në shtëpinë e tij në Ashoro në ishullin kryesor Hokkaido të Japonisë, tregoi familja e tij. Ai vdiq nga shkaqe natyrale, sipas mbesës së tij, Yuko Nonaka, ...

Read More »

Ja kush me kë është i martuar nga pornografistët në jetën reale

Pothuajse të gjithë shikojnë filma për të rritur, por shikimi i tyre në mesin shoqëror ende konsiderohet si tabu, transmeton lajmi.net. Yjet e këtyre filmave e kanë të vështirë të bëjnë një jetë reale, për shkak të paragjykimeve të tilla. ...

Read More »

Zbulohet kafsha më e vjetër ndonjëherë, kjo është mosha e saj

Ky peshkaqen lindi gjatë një periudhe kohore të shënuar kur epoka e kolonializmit po arrinte kulmin e intensitetit në vitet 1600 dhe u konsiderua si një peshkaqen adoleshent atëbotë, transmeton lajmi.net. Rreth kohës që ndodhi në Revolucionin Amerikan në vitet ...

Read More »

I arrestohen prindërit, reagimi i fëmijës “shokon” të gjithë

Videoja befasuese shfaq disa policë me armë të drejtuara ndaj një makine “pick up”, ndërsa i detyrojnë një çift të ngrijnë duart lart, transmeton lajmi.net. Policia e Tallahassee po arrestonte të dyshuarit për vjedhje të dyqaneve, të kapur nga kamerat ...

Read More »

Tetë kombinimet më të këqija të horoskopit

Dashi dhe Gaforrja Të lindurit nën shenjën e Dashit janë të paqëndrueshëm dhe energjikë, ndaj Dashi nuk përshtatet mirë me shenjat konservatore dhe të ndjeshme, si Gaforrja. Edhe pse thuhet që të kundërtat tërhiqen, një lidhje Dash-Gaforre do të jetë ...

Read More »

Pakistanezi i gjatë afro dy metra e gjysmë, i mërzitur se nuk po gjen të dashur 

Ky pakistanez që është për tetë centimetra më i shkurt se njeriu më i gjatë në botë, thotë se për shkak të gjatësisë, nuk po i përshtatet asnjëra, transmeton Telegrafi. Madje, familja e 23-vjeçarit ka dërguar propozime te disa familje, ...

Read More »
WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com