Home / Kuriozitete

Kuriozitete

Këso tornado të tmerrshme nuk keni parë ndonjëherë

Rrufeja e madhe dhe breshëri shkaktuan një fenomen të rrallë të motit përgjatë bregut lindor të Ishullit Jugor rreth orës 16 të dielën, gjë që u ndje më së shumti në rajonin e Canterbury, transmeton lajmi.net. Loading... Aktualisht nuk ka ...

Read More »

Ky është Bruce Lee i Kosovës

Binaku nuk i ka ndalur asnjëherë stërvitjet dhe i ka përvetësuar aq mirë pajisjet e arteve marciale sa që nuk ka frikë nga lëndimet. Loading... Por atij i ka mbet merak që nuk ka mundur t’i tregoj aftësitë një publiku ...

Read More »

Eksploruesit e bindur se kanë gjetur varkën e profetit Noa në maje të një mali

Studiuesit e Institutit të Arkeologjisë, Kërkimit dhe Eksplorimit Biblik pohojnë se kanë prova të forta se anija gjendet në malin Takht-e-Suleiman, transmeton lajmi.net. Loading... Grupi BASE thonë se gjetën fragmente druri me diametër 4.5 metra e gjysmë dhe morën mostrat ...

Read More »

Messenger-i me një përditësim që do i gëzojë të gjithë

Ky tipar, i emërtuar si “Watch Videos Together”, do t’i lejonte njerëzit “të bisedonin për të njëjtat video në të njëjtën kohë”, sipas fotografive të kodit të postuar në Twitter të premten nga Ananay Arora. Loading... “Gjithkush në këtë bisedë ...

Read More »

Ky është rrjeti social që nuk po gjendet më në “App Store”

Tumblr tha se po “punon për të zgjidhur problemin me aplikacionin iOS”, por nuk është e qartë nëse aplikacioni mungon nga dyqani për shkak se u hoq nga Apple apo nga vetë Tumblr, transmeton lajmi.net. Loading... Më parë këtë javë, ...

Read More »

Shkolla angleze ndalon fëmijët të vishen me marka të njohura

Shkolla e mesme ‘Woodchurch’ në Wirral ka ndaluar veshjet e markave të njohura për nxënës. Në një letër për prindërit, Akademia e Kishës së Anglisë tha se veshjet e tilla të stilistëve të njohur do të ndalohen nga janari si ...

Read More »

Galaktika që po ushqehet me galaktika tjera më të vogla

Nga këndvështrimi ynë, galaktika po ha një total prej tre galaktikave më të vogla, duke i hequr ato me tërheqjen e saj gravitacionale. Loading... NASA thotë se WISE J224607.55-052634.9 konsiderohet galaktika më e shkëlqyeshme dhe ky vëzhgim i ri ndihmon ...

Read More »

Qentë mund të zbulojnë kancerin tek njeriu

Shqisa e të nuhaturit tek qentë është 10 mijë herë më e zhvilluar se sa tek njerëzit. Loading... Në ditët e sotme qentë e trajnuar punojnë në shumë fusha, por janë edhe disa gjëra interesante që qentë i kryejn. Qentë ...

Read More »

Kamera e sigurisë kapi ‘fantazmën’ që u largua pasi i ra ziles

Madje, 46-vjeçarja pretendon se ka fakte, me dyshimin se kamerat e sigurisë e kanë kapur një fantazmë që i binte ziles dhe largohej, transmeton Telegrafi. Loading... E shqetësuar nga aktivitetet e pazakonta, instaloi kamera që të dëshmojë se jo gjithçka ...

Read More »

Kapet duke shikuar filma për të rritur në bibliotekë, kështu reagon edukatorja

Në Florida të SHBA-ve një burrë është kapur duke shikuar filma për të rritur në bibliotekë tek sektori i librave për fëmijë, shkruan lajmi.net. Loading... Teksa një edukatore kishte dërguar fëmijët për vizitë në bibliotekë, u dëgjuan disa klithma të ngjashme ...

Read More »
WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com