Home / Kuriozitete (page 10)

Kuriozitete

Dikur shqiptarët fluturonin me avion nga Tirana në Korçë[Foto]

Në vitin 1937, në Shqipëri operonte një kompani italiane fluturimi që quhej “Ala Littoria S.A.” Loading... Kompania kryente fluturimet Korçë-Tiranë dhe anasjelltas.   Bileta në foto tregon se pasagjerja e regjistruar quhej Adelina Kosturi nga Korça dhe ajo shkonte për ...

Read More »

Shitet letra e Ajnshtajnit për Perëndinë për 2.5 milionë euro

Letra, vetëm një e gjysmë faqe e gjatë, u shkrua në vitet e tij të mëvonshme tek një filozof gjerman dhe u shit në ankand në Nju Jork këtë javë, i cili shpresonte se do të shitej për rreth 1 ...

Read More »

Brenda parkingut të 350 mijë veturave të Volkswagen, ja çfarë do të bëhet me motorët e tyre me naftë[Foto]

Më shumë se 350 mijë vetura Volkswagen Diesel janë të grumbulluara në 37 deponi në Shtetet e Bashkuara të Amerikës. Loading... Zëdhënësi i kompanisë së famshme ka bërë të ditur se Volkswagen ka marrë vendim për fatin e këtyre veturave. ...

Read More »

Studentja akuzon cimeret se ia kanë pirë jogurtin, e zbulon përmes ADN-së

Sipas TVBS, një studente, identiteti i të cilës mbetet anonim, nga Taipei, po ndante një apartament me 5 vajza të tjera, të cilat që të gjitha po studionin në Universitetin e Kulturës në Japoni. Loading... Ajo dyshonte se një jogurt, ...

Read More »

Si ta kuptoni që po iu tradhton e dashura, përmes gishtave të dorës

Gjetjet kanë befasuar shkencëtarët se si të paturit gishtin tregues të gjatë lidhet me disa nga tiparet e një femre, transmeton lajmi.net. Loading... Gishti më i madh tregues dhe gishti më i shkurtër i unazës janë të lidhur me ekspozimin ...

Read More »

Shikoni momentin kur babai arrin ti nxjerr fëmijët e tij nga shtëpia, pasi ajo u lëkund nga termeti i fuqishëm

Një burrë kanadez ka arritur që me shpejtësi ti nxjerr fëmijët e tij nga shtëpia e cila po lëkundej jashtëzakonisht shumë nga termeti i fuqishëm që e kishte goditur këtë rajon, transmeton lajmi.net. Loading... Termeti me magnitudë prej 7 ballës ...

Read More »

Lind fëmija i parë nga uterusi i një nëne të vdekur

Operacioni për transplantin zgjati 10 orë, e më tej pasuan trajtimet e fertilitetit, në një ngjarje që i ka fillesat në Sao Paolo të Brazilit, që prej vitit 2016. Loading... Nëna që solli në jetë foshnjen, 32 vjeç, ishte lindur ...

Read More »

Kur t’a kuptoni se çfarë përmban një kavanoz me Nutella nuk do t’a hani më kurrë

Reklamuesit luajnë me faktin se është një krem i shijshëm i lajthive pa ngjyra artificiale, kështu që ndiheni mirë kur hani çdo ditë ose për kur ja jepni dhe fëmijëve tuaj për mëngjes dhënë fëmijëve tuaj. Loading... Por, ajo që nuk ...

Read More »

7-vjeçari që fiton 22 milionë euro në vit nga Youtube

Ryan është një djalë nga SHBA i cili ka fituar 22 milionë dollarë në vetëm një vit dhe kjo është hera e parë që fiton më shumë se çdo vit tjetër, transmeton lajmi.net. Loading... Të ardhurat e saj pothuajse dyfishuan ...

Read More »

Të gjithë mendojnë se ky fermer është i çmendur, por të gjithë habiten kur shohin nga lart se çfarë ka bërë

Dritat dhe dekoratat e Krishtlindjeve po rriten kudo, janë duke u përgatitur ëmbëlsira me kek me xhenxhefil dhe planifikohen festa me familje. Loading... Të gjitha këto gjëra janë ato që e bëjnë Krishtlindjen një festë të preferuar të vitit! Është ...

Read More »
WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com