Home / Kuriozitete (page 2)

Kuriozitete

Misteri i ajsbergut i prerë si me thikë

Të gjithë e dimë që natyra nuk është e përkryer, nuk i bën gjërat si me vizore. Por prapë, kjo dukuri është natyrore. Nuk e ka prerë asnjë alien. Loading... Ajsbergët me përsosmëri të tilla kanë ndodhur dhe më parë, ...

Read More »

Pse Maqedonia së shpejti do të ‘zhduket’ nga harta?

Vendi i ri do të quhet Republika e Maqedonisë Veriore në një përpjekje për të qetësuar Greqinë, e cila ka bllokuar rrugën e saj drejt anëtarësimit në NATO dhe BE për 27 vjet, transmeton lajmi.net. Loading... Emri Maqedonia tashmë i ...

Read More »

Aeroporti i ri në Stamboll do të jetë ndër më të mëdhenjtë në botë, bëhen të ditura disa karakteristika të veçanta të tij

Kompania e themeluar në tetor të vitit 2013 ”Istanbul Grand Airport (IGA)” për 5 vite punon në realizimin e këtij megaprojekti. Loading... Për hapjen e fazës së parë e cila do të shërbejë 90 milionë pasagjerë në vit, janë investuar ...

Read More »

Aeroporti i ri në Stamboll do të jetë ndër më të mëdhenjtë në botë, bëhen të ditura disa karakteristika të veçanta të tij![Foto]

Aeroporti i ri në Stamboll, faza e parë e të cilit më 29 tetor do të hapet nga Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdogan, përmban karakteristika të shumta me të cilat do të jetë i njohur në botë, qoftë për ...

Read More »

Fëmija arab paguan 5.9 milionë dollarë, për katër targa të veturave[Video]

Në Emiratet e Bashkuara Arabe, zhvillohen ankande ku shiten targat që kanë numra të veçantë. Loading... Në këto vende mblidhen burra të pasur, që ofrojnë shumë para për të blerë shenjën që duan. Por, ky rast është shumë i veçantë, ...

Read More »

Përleshje mes disa personave në Prizren, theret me thikë një shtetas i Shqipërisë [Foto]

Një përleshje mes disa personave ka ndodhur sot gjatë ditës në Prizren. Loading... Nga kjo ngarje ka pësuar lëndime trupore një person, siç mësohet i njëjti është shtetas i Republikës së Shqipërisë, i cili është therur me thikë. Sipas informacioneve ...

Read More »

Fakte interesante rreth gjuhëve

Ajo përcakton identitetin dhe mbart në vetvete historinë bashkë me kulturën e tij. Loading... Por ka disa gjëra që ndoshta nuk i keni ditur rreth gjuhëve të ndryshme nëpër botë. Më poshtë mund t’i shihni disa fakte rreth tyre: Rreth ...

Read More »

Londra do të bëhet me taksi pa ngasës

Kjo kompani ka bashkuar forcat me specialistin e softuerit vetë-ngasës, Oxbotica, të cilët kanë bërë të ditur se taksitë pa ngasës do të jenë të gatshëm në vitin 2021. Loading... Ky veprim do të ashpërsojë konkurrencën me rivalin Uber, që ...

Read More »

VIDEO/ 11 vjeçari rrëzon shkencëtarin e madh: Zoti ekziston, ja provat!

William Maillis nuk është një 11 vjeçar i zakonshëm. Pavarësisht moshës që ka, ai është shumë i dijshëm dhe thotë se do t’ia kushtojë jetën e tij idesë për t’u bërë astrofizikan dhe për të dëshmuar ekzistencën e Zotit. Loading... ...

Read More »

E rrallë: 80-vjeçari i krishterë që ua mëson fëmijëve leximin e Kur’anit[Video]

Një egjiptian i krishterë i cili ua mëson fëmijëve myslimanë leximin e Kur’anit, ka fituar dashurinë e njerëzve në të gjithë botën arabe dhe më gjerë, pasi historia e tij u shpërnda nga një numër mediash dhe rrjete sociale. Ayad ...

Read More »
WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com