Home / Kuriozitete (page 23)

Kuriozitete

Ky fëmijë ka lindur parakohe dhe lëkura e tij ishte e tejdukshme

Ky fëmijë kur kishte lindur kishte lëkurën e tejdukshme dhe organet e tij ishin duke u formësuar, transmeton lajmi.net. Loading... Tani ky fëmijë po feston ditëlindjën e tij të dytë, dhe të gjithë janë të lumtur për të dhe po ...

Read More »

Moment trishtues, qeni besnik përpiqet ta zgjojë shokun e tij i goditur nga një veturë

Një moment mjaft i dhimbshëm ishte kur një qen mundohet të zgjojë shokun e tij, i cili ishte goditur nga një makinë dhe kishte ngordhur, shkruan Daily Mail, transmeton lajmi.net. Loading... Në videon e mëposhtme mund t’a shihni teksa qeni ...

Read More »

Askush nuk e priste që ky kali të jetonte pas kësaj pamje, por mrekullitë janë pjesë e botës

Në një video shihet ky kali me një lëndim mjaft serioz dhe dukej se ky nuk do të shpëtonte nga ky lëndim, transmeton lajmi.net. Loading... Mirëpo disa vullnetarë të mirë dolën dhe e ndihmuan atë, në mënyrë që ai të ...

Read More »

Historia prekëse: Fotoja që ka thyer zemrat e njerëzve

Australiani Marty Tonkin mban në krah trupin e bebes Nixon Tonkin. Loading... Babai i ri mbyll sytë dhe prek hundën e të birit të sapolindur.  Nixon vdiq 30 minuta pas lindjes, për shkak të një operacioni të vështirë cezarian. Ai ...

Read More »

Kësaj modeleje nuk ia mbajnë gjoksin as bikinit

Jojo ka postuar disa foto ku shihet që gjoski i saj shpërthyes mezi mbahet nga bikinit, që në këtë rast duken shume të vegjël, trasnmeton lajmi.net. Loading... Bikinit që i ksihte vënë kjo modele ka bërë që ajo të komentohet ...

Read More »

Lopët dalin pas pesë muajsh jashtë dhe reagimi i tyre ka habitur të gjithë

Këtë e kanë dëshmuar kur ato për herë të parë janë lëshuar në natyrë të hapur dhe kanë parë barin. Loading... Këto lopë ishin të mbyllura për shkak të dimrit në një vend të Holandës. Për më shumë shikojeni videon. ...

Read More »

Xhamia blu, kryevepër e Elbasanliut apo Tetovarit

Selajdin Salihu Loading... Xhamia Blu ose Xhamia e Sulltan Ahmetit, konsiderohet një kryevepër e arkitekturës osmane dhe botërore. Me nismë të Sulltan Ahmed I, qe ndërtuar ndërmjet viteve 1609 – 1616. Kryearkitekti i kësaj xhamie madhështore është shqiptari Sedefqar Mehmet ...

Read More »

Transformim si ky vështirë se keni parë, nga një depo në një shtëpi luksoze[Foto]

Kjo depo nuk ishte prekur nga askush që nga viti 1980 dhe ishte afër rrënimit Por Mark Parmenter e shndërroi këtë depo një një shtëpi luksoze dhe thuhet se ka një çmim astronomik, prej 1 milionë paund, trasnmeton lajmi.net. Kjo ...

Read More »

Transformim si ky vështirë se keni parë, nga një depo në një shtëpi luksoze

Por Mark Parmenter e shndërroi këtë depo një një shtëpi luksoze dhe thuhet se ka një çmim astronomik, prej 1 milionë paund, trasnmeton lajmi.net. Loading... Kjo ndërtesë është në Angli dhe Parmenter kishte filluar të punonte në transformimin e kësaj ...

Read More »

E çuditshme! Ky është katoliku kosovar i cili sot fali xhumanë, por ja çfarë i shkruan më pas komentuesit muslimanë

Të gjithë e njohim si Mikel Polici, por emri i vërtetë i tij është Simon Tanushi, shkruan Gazeta NewBorn. Ai javë më parë kishte deklaruar në një emision televiziv se i falë xhumatë bashkë me njerëz të tjerë edhe pse ...

Read More »
WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com