Home / Kuriozitete (page 3)

Kuriozitete

Britanikët paralajmërojnë se ky dimër do të jetë më i rëndi

Sipas Shërbimit Shëndetësor thuhet se gjatë vitit të kaluar kanë bërë përpjekje të jashtëzakonshme për të ruajtur kujdesin për pacientët përkundër kërkesës së shumtë të qytetarëve britanikë, njofton Klan Kosova. Loading... Por, ajo tha se, megjithatë, për shumë pacientë cilësia ...

Read More »

E rrallë: 80-vjeçari i krishterë që ua mëson fëmijëve leximin e Kur’anit

Ayad Shaker Hanna, i ka ndihmuar fëmijët myslimanë në fshatin e tij Akoris për të mësuar Kur’anin përmendësh për dekada të tëra. Loading... 80-vjeçari ka një klasë të vogël në shtëpinë e tij për mësimin e aftësive shumëllojshme, duke përfshirë ...

Read More »

E fut tërë mollën në gojë dhe e ha përnjëherë

Në vend që të hajë një hamburger të madh apo një pjatë me hot dog, Myles Scott nga Londra, i ka vënë vetes detyrë që të hajë një mollë të tërë, vetëm me një kafshatë. Loading... 26 vjeçari e ka ...

Read More »

7 vende që janë të fshehura në Google Maps [Video]

Google Maps është njëra nga teknologjitë më të mira në botë e krijuar nga Silicon Valley. Loading... Aty mund të eksplorohet e gjithë bota pa u larguar fare nga komoditeti i shtëpisë, transmeton koha.net. Megjithatë janë disa vende në botë ...

Read More »

Dashuria mbi të gjitha – çifti i pinguinëve gej së shpejti do të bëhen prindër

Pinguinët australianë kishin rënë në dashuri para fillimit të sezonit të shumimit. Sphen i cili ishte më i guximshëm, ai i dha gurë të veçantë në formë të zemrën pinguinit Magic. Loading... Kjo sipas punëtorëve të akuariumit është mënyra e ...

Read More »

Milioneri vendos kamera në dhomën e të fejuarës, pamjet e habitin

Mary Hunt kishte akuzuar ish-të fejuarin se ai kishte ushtruar dhunë ndaj saj duke treguar edhe të nxirat që kishte në trup. Por biznesmeni Scott Mitchell ka gjetur një mënyrë për të dëshmuar pafajësinë e tij. Loading... Ai ka instaluar ...

Read More »

E blen telefonin e ri, por turpërohet nga fotografitë që gjen aty

Gruaja 46-vjeçare ka mbetur e turpëruar, kur në ekranin e telefonit të mençur janë shfaqur pamjet e papërshtatshme, derisa kishte pranë bashkëshortin dhe të bijën. Loading... Madje, ky nuk ishte një telefon i përdorur, por i ri që është nxjerrë ...

Read More »

Nëse e gjeni gruan nudo për 5 sekonda, jeni intiligjent

Artisti gjerman, Jörg Dustervald është i specializuar në këtë gjë. Një nga veprat e tij është bërë tepër e popullarizuar në internet. Loading... Jorg kapostuar këtë foto dhe u ka kërkuar përdoruesve që të gjejnë gruan e fshehur. Një test pamor që është ...

Read More »

Rruga më e bukur në botë, vozitja nëpër të kërkon trimëri[Foto]

Rruga Atlantike apo Atlanterhavsveien është një nga rrugët me pamjet më të bukura në botë, edhe pse është vetëm 8,3 kilometra e gjatë. Kjo magjistrale është ndërtuar në Norvegji në vitin 1989, kurse sot përfaqëson një pjesë të trashëgimisë kulturore ...

Read More »

Rruga më e bukur në botë, vozitja nëpër të kërkon trimëri

Kjo magjistrale është ndërtuar në Norvegji në vitin 1989, kurse sot përfaqëson një pjesë të trashëgimisë kulturore të Norvegjisë dhe është pjesë e turneve turistike. Loading... E ndërtuar me qëllimin e vetëm të lidh fshatrat e vogla dhe disa ishuj, ...

Read More »
WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com