Home / Kuriozitete (page 30)

Kuriozitete

Fotografia “top sekrete” largohet nga bazat e të dhënave të NASA, ja ç’fshihet prapa saj

Videoja befasuese fillon me një foto të hënës të marrë nga misioni i Kinës Chang’e 3 moon në 2013, i cili tregon krateret e sipërfaqes gri në detaje të pabesueshme. Përgjatë inspektimit të mesazhit, gjithçka duket e zakonshme në sipërfaqen ...

Read More »

Shenjat që tregojnë se iu urren shefi i punës

Pra, nëse ata nuk iu kanë në qejf, natyrisht do të donit që ta kuptonit këtë, me qëllim që të ndryshoni diçka tek vetja juaj. Megjithatë, kjo jo gjithmonë është e lehtë, transmeton lajmi.net. “Nëse shefi juaj nuk iu ka ...

Read More »

Pronari musliman i një restoranti u ofron ushqim falas skamnorëve për Krishtlindje[Foto]

Hasan Masud, pronari musliman i një restorani në Londër ofron ushqim falas për të gjithë të varfërit dhe të pastrehët e Londrës për Krishtlindje. Në vitrinën e lokalit të tij mes tjerash shkruan: “FALAS – Askush nuk duhet të hajë ...

Read More »

“Beteja” treminutëshe jetë a vdekje, gjarpri gëlltit bretkosën

Videoja është filmuar në trotuar të një qyteti, ku në prapavijë dëgjohet muzikë dhe zërat e kalimtarëve të rastit, transmeton Telegrafi. Gjatë tre minutave betejë bretkosa bën gjithçka që t’i shpëtojë dhëmbëve të mprehtë të gjarprit, që fillimisht ia kishte ...

Read More »

Luani sulmon zebrën, përfundimi do t’ju “befasojë”

Siç edhe mund të shihet, përcjell Telegrafi, luani kërcen mbi një zebër, të cilën e zë në befasi – duke i ngulur kthetrat mbi kafshën që filloi të kërcente. Kështu, kafsha grabitqare tenton disa herë që ta rrëzojë prenë e ...

Read More »

Ferrari i rrallë i vitit 1962 del në ankand, nga shitja mund të thyhet rekordi botëror

Makina më e mirë e nxjerrë ndonjëherë në një ankand publik do të shitet këtë muaj dhe mund të vendosë rekord botëror. RM Sotheby po planifikon të shfaqë një Ferrari 250 GTO të vitit 1962, që vlerësohet të ketë një ...

Read More »

Doni që lulja e Krishtlindjes të rezistojë edhe pas festave, ja 4 sekrete që duhet të dini për të

Kush më mirë se ajo lajmëron Krishtlindjet? E njohur si Poinsettias, lulja simbol e Krishtlindjeve është pjesë e familjes bimore e njohur si Euphorbia pulcherrima. Historia e saj zë fill rreth 200 vjet më parë kur ambasadori i parë amerikan ...

Read More »

Letra emocionuese që Charlie Chaplin i dërgoi vajzës së tij natën e Krishtlindjes 

”Bija ime, Është natë. Nata e Krishtlindjes. Të gjitha rojet e kështjellës time të vogël i ka zënë gjumi. Flenë vëllai dhe motra jote. Edhe nëna jote tani fle. Vetëm zogjtë, sapo u zgjuan dhe të përgjumur u mblodhën tek ...

Read More »

Dhelpra zë lepurin, shqiponja i kap që të dy

Kamera në shtetin federal amerikan Uashington ka xhiruar një luftë të mahnitshme të mahnitshme të dhelprës dhe shqiponjë kokëbardhë rreth presë. Në fakt, dhelpra e kishte kapur lepurin dhe po e barte nëpër fushë, deri sa shqiponja u sulet dhe ...

Read More »

Horoskopi: Ja çfarë parashikojnë yjet për sot

Dashi Nuk keni asnjë dëshirë për t’u aktivizuar. Në punë do keni shumë pengesa dhe probleme të vogla por që do i kaloni me ndihmën e kolegëve. Loading... Demi Hëna te peshqit,për sot ju dhuron fat. Në sektorin profesional do ...

Read More »
WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com