Home / Kuriozitete (page 4)

Kuriozitete

Ja ç’thotë shkenca për ata që qajnë duke shikuar filma

Pra, nëse shmangim situatat që mund të na bëjnë të qajmë ose të “zhytemi në lotë”, ne synojmë të shprehim ndjenjat tona në mënyra të tjera që duken më të përshtatshme apo edhe t’i shtypim ato, transmeton lajmi.net. Loading... Sidoqoftë, ...

Read More »

Arabët “veshin” me diamante aeroplanin për sezonin e festave

Një aeroplan Boeing 777 i Emirateve të Bashkuara Arabe është zbukuruar për sezonin e festave. Agjencia e fluturimeve postoi në Twitter fotografinë e aeroplanit me pamje të re, i cili është i mbuluar krejtësisht me diamante, duke i dhënë kështu ...

Read More »

Studimi: Konsumi i alkoolit ju ndihmon të mësoni gjuhë të reja

Megjithatë, ekipi vë në dukje se sasi më të mëdha të futura në organizëm mund ta dëmtojnë këtë aftësi, transmeton lajmi.net. Loading... Studiuesit nga Universiteti i Liverpulit, Universiteti i Maastrichtit dhe King’s College në Londër kanë treguar se sasi të ...

Read More »

Kjo është kafsha tjetër që radhitet në mesin e specieve në zhdukje

Që të dyja llojet e gjirafave Kordofan, shpesh të gjetura në Kamerun dhe gjirafina nubiane, shpesh të gjetura në Kenia, janë vendosur në listën e kuqe të specieve të kërcënuara, transmeton lajmi.net. Loading... Hulumtuesit nga Bashkimi Ndërkombëtar për Ruajtjen e ...

Read More »

Nga dasma në spital: E tmerrshme çka i gjejnë nuses në kokë

Familjarët e saj menduan se Kelly bënte kështu nga ankthi, por më pas gjërat filluan të bëheshin serioze, dhe ditën e dasmës iu përkeqësua gjendja. Loading... Doktor Edward Panacek, fillimisht mendoi se nuses i duhej një psikiatër, por jo! Kur ...

Read More »

Kështu punonin inxhinierët para se të zbulohej kompjuteri

Zhvillimi i teknologjisë ka bërë që të zhduken shumë zanate të vjetra, por AutoCAD-i ka bërë të kundërtën. Loading... Programi kompjuterik, që u zhvillua për herë të parë në vitin 1982, e më pas sërish në 1994, ka sot 750 ...

Read More »

Ja pse duhet të vendosni paratë poshtë tepihut natën e Vitit të Ri

Për të ndihmuar veten për të arritur qëllimet tuaja ju rekomandojmë të lexoni traditat që shumë kultura të ndryshme i ndjekin. Loading... 1. Mbajini paratë poshtë tapetit Nëse dëshironi të keni më shumë para vitin që vjen, ndiqni të njëjtën ...

Read More »

Nëna 88-vjeçare takon të bijën që i kishin thënë se humbi jetën gjatë lindjes

Një grua 88-vjeçare është ribashkuar me vajzën që mendonte se vdiq para 69 vjetësh. Genevieve Purinton u takua me të bijën e saj Connie Moultroup të hënën në një shtëpi pleqsh në Tampa, Florida. Pothuajse shtatë dekada më parë, Purinton ...

Read More »

Horoskopi për ditën e sotme, lexojeni shenjën tuaj

Dashi Disa persona të kësaj shenje do të jenë shumë të ashpër gjatë komunikimit me kolegët në punë. Ka gjasa që nga një grup miqsh që keni qenë më parë të ktheheni në armiq, pasi do të mësoni disa informacione ...

Read More »

Ja çfarë të bën përqëndrimi i tepërt në telefon kur ecni në rrugë

Pamjet e CCTV-së tregojnë një person duke ecur përgjatë rrugës përpara se të futej drejt e në kanal, transmeton lajmi.net. Loading... Ai pastaj ecën drejt në ujë, i cili është i mbuluar me gjethe të shpërndara në sipërfaqe. Annmarie Gardener, ...

Read More »
WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com