Home / Kuriozitete (page 5)

Kuriozitete

Ide se si ta dekoroni shtëpinë për festën e Halloween-it

Festa e Halloween-it është afër, shumë nga ju atë ditë dilni të festoni dhe visheni me kostume interesante e të frikshme. Loading... Vendet ku frekuentohen më shumë  nga njerëzit gjatë asaj nate janë kafenetë apo baret me muzikë live. Por ...

Read More »

Stuhia izolon banorët në Katar, veprimi i shqiptarit po bën xhiron e rrjetit

Shumë prej tyre u bllokuan edhe në trafik, ndërsa gjesti i një shqiptari atje është duke u bërë viral në rrjet. Loading... Ai është Antan Metaj nga Fieri, i njohur si menaxheri i një biznesi mjaft të njohur picerie në ...

Read More »

Striptistë në azil, “gjyshe, darka është gati…”

Ideja erdhi nga një prej të mysafirëve të Milton Lodge Shtëpia e pensionistëve në Colchester, Joan Corp, 89 vjeçe. Loading... Kështu koordinatorja e aktivitetit Claire Martin i punësoi djemtë e palestruar të kompanisë “Hunks in Trunks”. Një mbrëmje e nxehtë ...

Read More »

Kapet peshkaqeni gjigant në Sazan

Peshkaqeni është rreth 3 metra i gjatë dhe rreth 100 kg. Loading... Sipas biologëve, peshkaqeni i llojit “dem”, siç edhe është ai i kapur në Sazan, renditet lloji i dytë më i rrezikshëm pas peshkaqenit të bardhë, shkruan Oranews. AlbPortali: ...

Read More »

Kina shënon revolucion, për ndriçim të rrugëve përdorë hënë artificiale nga hapësira!

Një “hënë artificiale” për ta zëvendësuar mënyrën e vjetër të ndriçimit të rrugëve, është duke u prezantuar nga shteti kinez, transmeton lajmi.net. Loading... Ajo ka në plan ta nisë satelitin hapësinor që u quajt muaji artificial, i cili do bëjë ...

Read More »

Kanadasë po i mbarojnë rezervat e kanabisit, vetëm dy ditë pas legalizimit

Raportohet për radhë të gjata dhe mungesa në disa lokale, ndërsa në shumë dyqane blerësit janë detyruar të kthehen prapa, transmeton Telegrafi. Loading... Pasi priti për shtatë orë, një blerës nga Montreal i njohur vetëm si Alexander, është kthyer prapa, ...

Read More »

Spektakël në qiell, dy avionë ulen në pistë paralelisht

Aeroplani i “United Airlines 747” dhe ai amerikan “Eagle” janë uluar paralelisht me njëri-tjetrin, shkruan DailyMail, transmeton lajmi.net. Loading... Dy aeroplanët mbërrijnë në simetri të përsosur, avioni më i vogël printe para, teksa po fluturonin drejt pistës që shkon përgjatë ...

Read More »

Njeriu ‘ujk’ nga Turqia! Berberi publikon pamjet shokuese

Berat Polatoglu, berber nga Diyarbakir i Turqisë , ka publikuar nj video në profilin e tij në Instagram një video të shkurtë ku ka gjiruar qimet në shpinën e një klienti të tij. Loading... Janë bërë vetëm 4 ditë nga ...

Read More »

Katër herë katërnjakë, shtatë herë trinjakë dhe 16 herë binjakë! Kush është gruaja me rekord të lindjeve?

Sipas një shkrimi të botuar, përcjell Telegrafi, ai kishte aq shumë fëmijë saqë hulumtimet moderne na tregojnë se pasardhësit e tij sot numërojnë aq shumë njerëz, sa që lirisht do të mund të formonin një qytet, ndoshta edhe më shumë! ...

Read More »

Horoskopi ditor, e diel 21 Tetor

Dashi-Programi juaj i ditës së sotme do të jetë i dendur dhe intensiv, por vullneti juaj edhe më i vendosur, s’ka si të jetë ndryshe kur temë është presoni juaj i zemrës. Beqarët do fillojnë të ndjejnë diçka të fortë ...

Read More »
WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com