Home / Kuriozitete (page 67)

Kuriozitete

Një studim e thotë inteligjentet rrinë zgjuar deri vone!

Lajme të mira për ata që nuk vënë gjumë në sy deri vonë natën. Sipas një studimi të fundit, njerëzit inteligjentë kanë të gjithë një gjë të përbashkët, ata rrinë zgjuar shumë vonë natën. Loading... Sipas “Psikologjia Sot,” njerëz të ...

Read More »

Hyjnë për të grabitur, 83-vjeçari ‘bën për spital’ grabitësit[Video]

Irlandezët dallohen për shpirtin luftarak, por që një 83-vjeçar do të reagonte gjatë një grabitje, e do të përleshej me ta, pak kush do e mendonte. Denis O’Connor, edhe pse 83 vjeç, u përlesh me grabitësit e armatosur e të ...

Read More »

VIDEO/ 85 vjeçari sfidon Messin dhe Ronaldon!

Një pensionist 85-vjeçar tregoi aftësitë e tij freestyle të futbollit në rrugët e Huanuco, Peru, të shtunën. Loading... Feliciano Martel i ka lënë të gjithë me gojë hapur me aftësitë e tij, në veçanti me triblimet dhe zhonglimet që realizoi. ...

Read More »

VIDEO/ Hotel në ajër, brenda aeroplanit privat të sheikëve të Dubai

Një video e publikuar në Facebook nga faqja Dubai Unlimited, shfaq një aeroplan të pabesueshëm privat. Loading... Aeroplani privat duket sikur një hotel me pesë yje që fluturon në qiell, pasi interieri i tij të lë pa fjalë. Sheikët e ...

Read More »

Japonia ka gati 70.000 njëqindvjeçarë!

Në raport me vitin e kaluar numri i 100-vjeçarëve në Japoni është rritur tre qind dhe tash në nivel rekord prej 69.785 persona në këtë moshë, prej tyre 90 për qind janë femra, njoftoi qeveria japoneze. Loading... Sipas të dhënave ...

Read More »

Doktorët me urdhër të prerë: Para se të pini kafen në mëngjes, kini parasysh këto gjëra

Vjen një lajm i mirë për të gjithë adhuruesit e kafesë: Është e mirë për trurin, lëkurën dhe trupin. Loading... Këtu janë 5 arsye të mira (dhe të shëndetshme) për ta pirë kafen: 1) Është e pasur me antioksidantë: sipas ...

Read More »

Nodhë në Kosovë: kërpudha shpërthen mbi parkingun e asfaltuar[Foto]

Një fenomen i rrallë i natyrës ka ndodhur në Dardanë (Kamenicë). Loading... Një fotografi, e publikuar nga fotografi Arian Mavriqi në Facebook, tregon një kërpudhë duke u rritur në parking të asfaltuar. Pavarësisht se parkingu ishte i asfaltuar, një sipërfaqe ...

Read More »

BE-ja i jep fund ndryshimit të akrepave në tetor të vitit 2019

Bashkimi Europian do të heqë dorë nga ndryshimi dy herë në vit i akrepave të orës, e për këtë u ka dhënë vendeve anëtare kohë deri në prill të vitit të ardhshëm për të vendosur nëse duan të qëndrojnë me ...

Read More »

VIDEO/ Kishte vënë monitor tek dhoma e foshnjës, e frikshme ajo që sheh babai!

Stephen Armstrong pa një objekt të çuditshëm të lëvizte në monitorin që tregonte dhomën e gjumit të vajzës së tij 13-muajshe, Ella. Loading... Ngjarja ka ndodhur në Northumberland, Britani të Madhe, ndërsa 31-vjeçari shprehet se mund të ishte një fantazmë. ...

Read More »

Ndodh edhe kjo: Futbollistët detyrohen ta shtyjnë autoambulancën, për ta nxjerrë nga fusha (Video)

Lojtarët nga Flamengo dhe Vasco da Gama shtynë një ambulancë për ta nxjerrë nga fusha të shtunën pasi automjeti – i cili po transportonte një lojtar të lënduar për në spital – dështoi të nisej. Loading... Sipas mediave të huaja, ...

Read More »
WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com