Home / Kuriozitete (page 67)

Kuriozitete

Si ta kuptoni nëse ua kanë hakuar llogarinë në rrjetet sociale

Por, kjo mund t’iu ndodh edhe njerëzve të zakonshëm. Si rrjedhojë, ju mund t’ia keni parashtruar pyetjen vetës se si mund ta zbulojmë një gjë të tillë, transmeton lajmi.net. Por, kjo është një pyetje që vështirë i gjejmë përgjigjen, meqenëse ...

Read More »

“Ndrroj Plazman me banesë në Fushë Kosovë”, plas gallata në internet me vendimin e Qeverisë për taksën

Në Prishtinë, e njëjta po përkrahet edhe nga opozita, ndërkaq që është bërë thirrje që mos të ketë tërheqje prapa, shkruan lajmi.net. E në rrjetet sociale kanë plasur talljet me këtë vendim të Qeverisë. Loading... Një grup në Facebook me ...

Read More »

I ngulin thikën në kokë, shkon në spital me biçikletë e me qetësi kërkon ndihmë (FOTO+18)

Një çiklist i mbijetoi një sulmi të tmerrshëm me thikë dhe me shumë qetësi ka shkuar në spital për të kërkuar ndihmë. Ndërsa mbante thikën të ngulur në kokë, Shaun Wayne shkoi tek recepsioni dhe pyeti: “A është mjeku i lirë?” ...

Read More »

E thonë studiuesit: Kulla e Pizës ka humbur 4 centimetra të anësisë së saj

Kulla legjendare e Pizës është e qëndrueshme dhe ka humbur ngadalë një pjesë të vogël të anësisë së saj. Kështu së paku, siç shkruajnë mediat e huaja, përcjell Telegrafi, është thënë nga një grup studiuesish që monitorojnë monumentin e famshëm. ...

Read More »

Kush ka të ftohtë më shumë: Personat me mbipeshë apo ata që janë të hollë

Tash këtë e vërteton edhe shkenca. Hulumtimi tregon se njerëzit me përqindje më të lartë të yndyrës në trup kanë më pak të ftohtë, pasi yndyra izolon organet e tyre të brendshme, shkruan Popular Science. Loading... Këtu janë shpjegimet për ...

Read More »

Vajza blen autobusin e vjetëruar, e pabesueshme si për 3 vjet e transformon në shtëpi[Foto]

Një transformim që i ka bërë një vajzë autobusit po e lë pa fjalë këdo që i sheh fotografitë. Ajo e ka blerë një autobus të vjetër me idenë që ta kthejë në shtëpinë e saj. Loading... Ka punuar 3 ...

Read More »

Vajza blen autobusin e vjetëruar, e pabesueshme si për 3 vjet e transformon në shtëpi

Një transformim që i ka bërë një vajzë autobusit po e lë pa fjalë këdo që i sheh fotografitë. Ajo e ka blerë një autobus të vjetër me idenë që ta kthejë në shtëpinë e saj. Loading... Ka punuar 3 ...

Read More »

Detaji i 8-shit të diamanteve që nuk e keni vërejtur për vite me radhë po çmend rrjetet sociale

Numri i fshehur tetë në kartën me diamant ose të numrit 8 ka qenë diçka e fshehur pas gjithë kësaj kohe. Por një përdorues i Twitterit ka arritur ta identifikojë atë, duke publikuar një fotografi të kartës. Përdoruesi i Twitter ...

Read More »

Burgeri shqiptar shkakton debate kundërthënëse në Zvicër

Sytë e Robin Jensen shkëlqejnë, kur ai mendon përsëri në ndeshjen e fundit të futbollit, në mes Përfaqësueses zvicerane kundër Belgjikës. 43-vjeçari është veçanërisht i kënaqur për golat e shënuar nga sekondsat, Ricardo Rodriguez (26) dhe Haris Seferoviç (26). “Lojtarët ...

Read More »

Kjo fotografi tregon se sa keni mendjen e pistë

Një foto zbulon pse duhet gjithmonë të mendosh para se të veprosh. Kur një klient vendosi të bënte krahun e tij tatuazh, rezultati ndoshta nuk ishte ai për të cilën shpresonte. Loading... Pra, a mund të vëreni  pse të gjithë ...

Read More »
WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com