Home / Kuriozitete (page 70)

Kuriozitete

Rruga më e bukur në botë, vozitja nëpër të kërkon trimëri[Foto]

Rruga Atlantike apo Atlanterhavsveien është një nga rrugët me pamjet më të bukura në botë, edhe pse është vetëm 8,3 kilometra e gjatë. Kjo magjistrale është ndërtuar në Norvegji në vitin 1989, kurse sot përfaqëson një pjesë të trashëgimisë kulturore ...

Read More »

Rruga më e bukur në botë, vozitja nëpër të kërkon trimëri

Kjo magjistrale është ndërtuar në Norvegji në vitin 1989, kurse sot përfaqëson një pjesë të trashëgimisë kulturore të Norvegjisë dhe është pjesë e turneve turistike. Loading... E ndërtuar me qëllimin e vetëm të lidh fshatrat e vogla dhe disa ishuj, ...

Read More »

Kosovari bleu drunj, por diçka e pazakontë i erdhi në vend të tyre

Pjesë e manipulimeve janë bërë edhe vetë qytetarët, sidomos tregtarët e druve që në mënyra të ndryshme tentojnë të mashtrojnë për të fituar para sa më shumë. Loading... E një rast hiç i mirë i ka ndodhur edhe një qytetari ...

Read More »

Shqiptari që krijoi një veturë “Lamborghini”

Një makinë unike e ndërtuar nga dëshira dhe pasioni, u prodhua edhe në Haraçinë të Shkupit. Loading... E kujt do t’i shkonte ndërmend që një Renault Laguna u transformua në Lamborghini Aventador. Për këtë transformim pronari shpenzoi muaj të tërë. ...

Read More »

Ja çfarë i bëri dhëndri nuses natën e martesës

Dawson mori plagë të rënda pasi bashkëshorti i saj i ardhshëm e rrahin në ditën e martesës. Loading... Ajo tregon se pas sulmit, nuk mundi ta zhvesh as fustanin e nusërisë. Ai i ka shkaktuar shenja në fytyrë dhe në ...

Read More »

I theu nofullën punëtores vetëm pse iu vonua pula e pjekur

Manaf Alahassan u zemërua shumë që iu desh të priste për pulën kështu i theu nofullën vajzës që po punonte aty. Loading... 27 vjeçari u bë bashkë me një 20 vjeçar dhe sulmuar fizikisht punëtoren 21 vjeçare madje duke e ...

Read More »

Stuhia izolon banorët në Katar, veprimi i shqiptarit po bën xhiron e rrjetit[Foto]

Katari është përballur me një stuhi të frikshme që ka lënë të bllokuar qindra persona në shtëpi. Shumë prej tyre u bllokuan edhe në trafik, ndërsa gjesti i një shqiptari atje është duke u bërë viral në rrjet. Ai është ...

Read More »

I thonë se ka qenë në koma për 10 vjet, shikoni reagimin e tij

Ai u zgjua kur afër ishte infermierja dhe më pas erdhën edhe mjekët një nga një për t’i bërë provat që ishte çdo gjë në rregull me trupin e tij, transmeton lajmi.net Loading... Njëri nga ta madje i tregoi që ...

Read More »

Shkencëtarët: Fëmijët kanë nevojë për mikrobe, jo për antibiotikë!

Sigurisht që larja e duarve është shumë e rëndësishme. Por problemi i madh, të paktën në perëndim është se prindërit e kanë marrë shumë seriozisht një proces të tillë për të mbajtur gjithçka pastër. Shkenca moderne tregon se të largosh ...

Read More »

Zmadhoni të pasmet me vetëm një lëvizje

Por një blogere nga Findlanda ka bërë një postim si formë ‘demaskimi’ për këto tendenca të fundit nëpër rrjete sociale. Loading... Sara Puhto ka publikuar dy fotografi të trupit të saj, njërën në pozicion me shpinë të drejtuar e tjetrën ...

Read More »
WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com