Home / Lajme (page 10)

Lajme

Gashi: Dikush me qëllim po e bllokon lirimin e Sylejman Selimit

Avokati i Sylejman Selimit, Tomë Gashi, ka thënë se mbajtja në paraburgim e klientit të tij është politike dhe jo ligjore. Loading... Sipas tij ai po mbahet në burg kundërligjshëm dhe se për këtë është duke u përgatitur një kallëzim ...

Read More »

Presidenti i Barcelonës injoron Neymarin: Nuk e duam më në skuadër

Josep Maria Bartomeu, presidenti i Barcelonës, përgënjeshtron spekulimet e fundit mediatike që flasin pro një rikthimi të mundshëm të “yllit” brazilian, Neymar, në organikën e katalanëve. Loading... Bartomeu bëhet kështu zëri përfaqësues i atyre që kanë mohuar një rikthim të ...

Read More »

Golat Nga Ndeshja Struga Trim Lum – Gobleni (VIDEO)

Struga Trim Lum nuk ka arritur që të shfrytëzojë barazimin e rivalëve lokal të Labunishtit për të thelluar diferencën ndaj tyre në renditje, pasi të dielën në ndeshjen e fundit të javës së 10-të në Ligën e Dytë – Perëndim ...

Read More »

Kështu mund ta ruani bukën të freskët për një kohë të gjatë

Së pari rekomandohet ta ruani bukën në dy qese dhe jo në një (siç shumica e bëjnë në fakt) Loading... Vendoseni së pari bukën në një qese letre dhe pastaj në një qese plastike. Qesja e letrës do të thithë ...

Read More »

“Pajtimi”, të mërkurën Xhaferi takon koordinatorët

Kreu i Kuvendit dhe koordinatorët e grupeve parlamentare do të vendosin bazat e Komisionit parlamentar për falje dhe pajtim kombëtar. Të mërkurën në koordinimin me kreun e Kuvendit, do të përcaktohet mënyra e funksionimit të këtij trupi, parimet dhe orari. ...

Read More »

Dimovski: VMRO-DPMNE po shkon në drejtim të gabuar

Deputeti i VMRO-DPMNE-së Ilija Dimovski, përmes një deklarate me shkrim thotë se partia opozitare maqedonase është duke lëvizur në drejtim të gabuar. Loading... Ai shton se mbetet në qëndrimin kundër marrëveshjes me Greqinë, kundër ndryshimeve kushtetuese, ndërsa përsërit qëndrimin se ...

Read More »

Zvicra, renditet e para në aspektin e pasurisë për kokë banori

Zvicra, nga ana tjetër, renditet e para në aspektin e pasurisë për kokë banori ($ 530,240) Loading... Ndërsa SHBA ende ka fatin më të madh, Kina po konsolidon vendin e saj të dytë me 52 miliardë dhe një numër qytetarësh ...

Read More »

Mënyra e thjeshtë për ta gatuar orizin që t’i përgjysmoni kaloritë

Por, ndonëse orizi është i lirë dhe i lehtë për t’u përgatitur, me vete ai bart një problem – orizi nuk është edhe aq i mirë për vijën e trupit, transmeton Telegrafi. Loading... Në fakt, një gotë me oriz përmban ...

Read More »

Policia konfirmon kërcënimin ndaj Agim Bahtirit

Policia e Kosovës konfirmoi se kryetari i komunës së Mitrovicës, Agim Bahtiri, ka marrë një kërcënim. Loading... “Rasti është raportuar sot. Po hetohet si rast me elementet e kanosjes nga Prokuroria. Detaje te tjera nuk kemi” tha shkurt për kallxo.com, ...

Read More »

Ç’menden Milenko e Mirka: Mobilizohen dhe ftojnë për luftë ndaj NATO-s, BE dhe Uashingtonit

Gazetari maqedonas Milenko Nedelkovski përmes një video mesazhi në facebook-u ka deklaruar se regjimi aktual në vend është fashist. Loading... Votimin në Parlament e ka quajtuar vepër kriminale dhe ta treguar se është duke kontaktuar me disa patriot maqedonas për ...

Read More »
WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com