Home / Lajme (page 161)

Lajme

Uthulla e mollës, ilaç për shumë sëmundje

Sa i përket përfitimeve shëndetësore, uthulla e mollës qëndron në krye të listës së ushqimeve natyrale, njofton Klan Kosova. Loading... Kjo përfshin humbjen e peshës, uljen e kolesterolit, uljen e nivelit të sheqerit në gjak dhe simptomat e diabetit. Është ...

Read More »

Safet Neziri merr mirënjohje ndërkombëtare në fushën e interkulturalizmit

Ish zëvendësministri dhe këshlltari i Arsimit dhe Shkencës politikat arsimore Safet Neziri është vlerësuar së fundmi me mirënjohje ndërkombëtare për kontributin e tij në fushën e interkulturalizmit transmeton Faktiditor.ch.Neziri njihet si një ndër personat që ka qenë shumë i angazhuar ...

Read More »

Mungesa e këtyre vitaminave sjell këto lloj sëmundjesh

Mungesa e tyre shoqërohet jo me pak probleme prandaj kujdesi që duhet të tregojmë ndaj regjimit ushqimor duhet të jetë shumë i lartë. Loading... Më poshtë do të lexoni të gjitha sëmundjet dhe shqetësimet që i kanosen shëndetit nëse trupi ...

Read More »

Maqedonia shpallet si vendi më i keq për të jetuar!

Maqedonia është në vendin e fundit në Evropës sipas “cilësisë së jetesës”, thotë firma për menaxhment global Boston Consulting Group (BCG), një nga firmat botërore për biznes-strategji në raportin e saj për vitin 2016, njofton mkd.mk. Loading... BCG e mat ...

Read More »

Punëtori i Bechtel Enkas që pa vdekjen me sy, për dy orë mbeti i varur në vinç

Mbrëmë në autostradën “Arbën Xhaferi” përkatësisht në segmentin e fundit të pjesës së urës, gjashtë punëtorë të ‘Bechtel & Enkas’ derisa ishin duke punuar pësuan lëndime trupore, si pasojë e rrëzimit të një vinçi. Loading... Të lënduarit u dërguan menjëherë ...

Read More »

Ja çka shkruan gazeta franceze për krimet e luftës në Kosovë

Një gjykatë në Prishtinë, të enjten ka dënuar një rom me dhjetë vite burg, anëtar i një grupi paramilitar serb, për torturimin e shqiptarëve gjatë luftës së viteve 1998-1999 në mes Kosovës dhe Serbisë. Loading... Skender Bislimi, 58-vjeçar, është shpallur ...

Read More »

Burrat me këtë madhësi penisi e kanë më të vështirë të bëhen prindër

Ekspertët kanë arritur të identifikojnë dy shkaktarë që lidhen me nivele të ç’rregullta të hormoneve seksuale, transmeton Gazeta Shneta. Loading... Hulumtuesit matën penisin e 815 meshkujve duke marrë pjesë në një klinikë për shëndetin e meshkujve për një sërë gjendjesh ...

Read More »

Arra ndihmon në uljen e diabetit

Kjo u bë e ditur pas një studimi ku u zbuluan dobitë e saj, transmeton Klan Kosova. Loading... Më poshtë mund të shihni disa nga arsyet pse duhet të konsumojmë arra çdo ditë: Arrat janë të rëndësishme për dietën, konsumoni ...

Read More »

Halil Kastrati shpreson se Thaçi e Haradinaj do t’i bashkohen aksionit të tij humanitar

Humanisti Halil Kastrati ka dhënë mendimin e tij edhe për disa nga figurat kryesore politike në Kosovë. Loading... Ai ndër të tjerash ka folur në emisionin “Personale” të Dukagjinit edhe rreth raporteve të tij me Kryeministrin e vendit, Ramush Haradinaj ...

Read More »

Bora zbardh një pjesë të Zvicrës

Reshjet e dëborës janë vërejtur edhe në vendet tjera zvicerane si Surcuolm GR, dhe në malet e larta mbi 1200 metra (fjala vjen në Davos). Kjo thekson se dimri po afron, shkruan blick.ch. Loading... Zvicra pritet të zbardhet dhe të ...

Read More »
WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com