Home / Lajme (page 2)

Lajme

Musliu: Nëse evidentohet se shefi i AKI-së ka bërë ndërhyrje në rastin e djalit do ta thërrasim në përgjegjësi

Anëtarët e Komisionit për Mbikëqyrje të AKI-së kërkojnë nga Policia e Kosovës detaje në lidhje me rastin e djalit të shefit të AKI-së Shpend Maxhuni i cili është kapur me armë dhe drogë më 12 tetor në Prishtinë. Loading... Kryetarja ...

Read More »

U quajt i çmendur/ Trajneri i Plzen rrëfen historinë e vitit 2007 me Luka Modric

Reali i Madridit do të presë sot në mbrëmje çekët e Viktoria Plzen në takimin e vlefshëm për grupet e Ligës së Kampionëve. Loading... Nisur nga ky fakt, trajneri i Plzen, Pavel Vrba, ka zbuluar një histori tepër interesante, gjatë ...

Read More »

Ahmeti për Selën e Kasamin: Janë të rinjë ende! (VIDEO)

Kreu i BDI-së Ali Ahmeti në emisioni Click Plus në TV21 është deklaruar edhe në lidhje nëse BDI do të ketë propozime kushtetuese për shqiptarët, si ajo që nga 20 për qind, në Kushtetutë të përmenden si shqiptarë e jo ...

Read More »

Edhe Nikolla Todorov përjashtohet nga VMRO-DPMNE-ja

Jozyrtarisht, ish ministri i Shëndetësisë, Nikola Todorov, u përjashtua nga VMRO-DPMNE në seancën e sontme të Komitetit Qendror, njofton TetovaSot. Loading... Para referendumit, Todorov shprehu qëndrimin e tij se ai do të dilte dhe do të prishte fletëvotimn. AlbPortali: Nëse ...

Read More »

Plani i Mijallkovit, si i u siguruan 8 deputetët dhe dështimi i zgjedhjeve të parakohshme?!

Portalet e afërta me VMRO-DPMNE kanë dhënë detaje se si ish-shefi i shërbimit sekret, Sasho Mijallkov dhe njëherit një figurë e rëndësishme në VMRO-DPMNE kishte realizuar planin e bindjes së deputetëve të partisë së tij për të votuar për hapjen ...

Read More »

Trajtime natyrale për lëkurën me produktet që mbani në frigorifer

Por në pamundësi për të blerë kremra të shtrenjtë mund ti realizoni ato në kushte shtëpie. Loading... Ja se si uthulla e mollës, kosi madje dhe llumi i kafes që ju pini çdo ditë mund të bëjnë mrekulli për lëkurën ...

Read More »

Cristiano pyetet për krizën e Real Madridit

Juventusi është mysafir i Manchester Unitedit në Champions League sonte dhe Cristiano Ronaldo u paraqitë para gazetarëve para ndeshjes. Loading... Portugezi u pyetë nga gazetarët edhe për krizën e fundit të Real Madridit, por ai nuk pranoi të flasë. Megjithatë, ...

Read More »

Maqedoni, të premten amendamentet do të dorëzohen në Kuvend

Të premten pritet që qeveria t’i dorëzojë në Kuvend daft-amendamentet. Kjo është faza e radhës, pas vendimit të 80 deputetëve të cilët miratuan nevojën për ndryshim të Kushtetutës. Loading... Pas dorëzimit në Kuvend, çdo amendament do të duhet të kalojë ...

Read More »

Nëse nuk bëni ushtrime është më keq se sa të pini duhan

Të qenit i ulur është më keq për shëndetin tuaj sesa pirja e duhanit, thotë një studim i ri, transmeton lajmi.net. Loading... “Duke qenë i papërshtatshëm në një punë rutine ose në një punë stresi test ka një prognozë më ...

Read More »

“Emisioni 360 gradë” – Deputetët e opozitës pas votimit të nismës për ndryshime kushtetuese

-Intervistë me Elizabeta Kançeska-Milevska, një nga tetë deputetët e opozitës që votuan në favor të nismës për ndryshime kushtetuese; Loading... -Reportazh nga Vevçani, Struga dhe Ohri – vendlindja e deputetëve Krsto Mukoski, Nola Ismajloska-Starova, Sasho Vasilevski dhe Ljuben Arnaudov; -Sinjalet ...

Read More »
WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com