Home / Lajme (page 20)

Lajme

Diplomati që ndërmjetësoi për dy dekada për zgjidhjen e emrit, ja reagimi i tij

20/10/2018 Loading... “Unë dua të përgëzoj të gjitha forcat politike në vend, dhe veçanërisht lidershipin e saj në këtë vendim të rëndësishëm “, theksoi ndërmjetësi i OKB-së për zgjidhjen e kontestit të emrit, Metju Nimic në një deklaratë për Zërin ...

Read More »

Ish-këshilltari i Gruevskit kërkon likudimin e deputetëve që votuan (FOTO)

20/10/2018 Loading... Goran Torbakov, ish-këshilltari i ish-kryeministrit Nikolla Gruevski pas mbledhjes së djeshme të Kuvendit ku me dy të tretat u votuan ndryshimet kushtetuese për emrin ka përcjellë një porosi të ashpër në adresë të deputetëve nga radhët e koalicionit ...

Read More »

Meta: NATO e BE më afër për Maqedoninë

Presidenti Meta përshëndeti votimin në parlamentin maqedonas pro ndryshimeve kushtetuese për emrin e këtij shteti. Loading... Ai shtoi se kjo gjë është një shpresë e besim se procesi i anëtarësimit të Maqedonisë në NATO dhe BE është në rrugën e ...

Read More »

Haradinaj mirëpret ndryshimet kushtetuese në Maqedoni

20/10/2018 Loading... Kryeministri, Ramush Haradinaj, thotë se vota e Parlamentit të Maqedonisë në mbështje të fillimit të procedurave kushtetuese për ndryshimin e emrit, është lajm i mirë edhe për Kosovën e rajonin. “Vizioni, guximi dhe pjekuria politike e lidershipit dhe ...

Read More »

Kancelari austriak: Votimi, shtytës i fortë për fillim të bisedimeve vitin e ardhshëm

Kryeministri i Austrisë, Sebastian Kurc ka përshëndetur votimin në Kuvendin e Maqedonisë me të cilin u hap rruga ndryshimeve Kushtetuese. Loading... “Kjo është një shtytës i fortë tentimeve për fillim të bisedimeve për bisedimet paraqasëse të BE-së me Maqedoninë Veriore ...

Read More »

5 momente të sikletshme në një marrëdhënie

Jeni zënë, jeni puthur, në nerva e sipër i keni hedhur veshjet e tij jashtë pastaj i keni marrë përsëri etj. Ka shumë gjëra që mund të vrasin plotësisht gjendjen shpirtërore, por disa janë më të zakonshme se të tjerët. ...

Read More »

Thaçi: Maqedonia bëri një hap të madh për forcimin e paqes në tërë rajonin tonë

Qeveria e Maqedonisë i ka siguruar votat për të miratuar nismën për ndryshimet kushtetuese, që i hap rrugën ndryshimit të emrit nga Republika e Maqedonisë në Republika e Maqedonisë së Veriut, e po ashtu edhe rrugën drejt integrimit euroatlantik. Loading... ...

Read More »

VMRO-DPMNE: Mbrëmë u varrosën vlerat demokratike në Maqedoni

Një ditë pas votimit të nismës për ndryshime kushtetuese në Maqedoni, partia më e madhe opozitare VMRO-DPMNE, këtë mëngjes nëpërmjet një komunikate i është drejtuar popullit të Maqedonisë. Loading... “Ajo që ndodhi mbrëmë në Kuvendin e Republikës së Maqedonisë ishte ...

Read More »

Trajneri i Barcelonës: Rikthimi i Neymar? Gjithçka mund të ndodhë

Ernesto Valverde ka pranuar se rikthimi i Neymarit në Barcelonë nga PSG është vështirë të ndodhë, por refuzoi të hedhë poshtë një gjë të tillë plotësisht. Loading... Neymar u largua nga Barcelona për 222 milionë euro pasi PSG e aktivizoi ...

Read More »

Jess Baily: Urime nismën për ndryshimet kushtetuese

“Urime Kuvendit të Maqedonisë nismën për të filluar ndryshimet kushtetuese ashtu siç e parasheh Marrëveshja e Prespës. Deputetët e të gjitha partive treguan guxim dhe lidership duke u bashkuar për të ndihmuar vendin e Maqedonisë në rrugë drejt Perëndimit, për ...

Read More »
WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com