Home / Lajme (page 20)

Lajme

Dieta 7-ditëshe me kastravec që iu ndihmon të humbni kilogramë shpejtë

Gjithashtu, ju mund t’i shtoni ata në shumicën e vakteve ushqimore dhe t’i konsumoni aq sa dëshironi, kurdo që të ndjeheni të uritur, transmeton lajmi.net. Kastraveci ndihmon në pastrimin e zorrëve dhe nxitjen e tretjeve. Veç tjerash, ngrënia e kastravecit ...

Read More »

Xhaferi a do shpall zgjedhje të parakohshme, ja në cilin variant?

Kreu i Kuvendit Talat Xhaferi i pyetur për mundësin e zgjedhjeve të parakohshme parlamentare si kërkesë e partisë më të madhe opozitare VMRO-DPMNE-së u përgjigj se ai si kryetar i kuvendit do të respektoj të gjitha dispozitat ligjore. Megjithatë tha ...

Read More »

Arrestohen dy të rinjë nga Dobridolli, policia i kapi me mariuhanë në veturë

Dje rreth orës 22 e 40 minuta, në afërsi të Shkollës fillore në fshatin Toplicë, janë privuar nga liria personat A.F. 30 vjeç dhe E.A. 23-vjeç, të dy nga fshati Dobridoll i Gostivarit. Të njëjtit kanë qenë duke qëndruar në ...

Read More »

Shmangni së ngrëni këtë ushqim për të reduktuar nivelet e sheqerit në gjak

Sipas “Diabetes.org.uk”, ju duhet të rrini larg ushqimeve të etiketuara si “diabetike” ose “të përshtatshme për diabetikët”, transmeton lajmi.net. Kjo, për shkak se këto ushqime përmbajnë sasi të ngjashme të kalorive dhe yndyrës, të cilat mund të ndikojnë në nivelin ...

Read More »

Artan Grubi: VMRO-DPMNE të vendosë tabelë dygjuhësore para selisë

Deputeti i BDI-së dhe kryetari i Komisionit kuvendor për Çështje Evropiane, Artan Grupi në konferencë për media në Kuvend tha se Ligji për Përdorimin e Gjuhëve sot hyn në fuqi dhe se VMRO-DPMNE duhet ta tejkalojë vetveten dhe do të ...

Read More »

Njihuni me tipet e femrave që nuk e refuzojnë seksin

Dilni me tipet e femrave që vijojnë si më poshtë dhe nuk do të keni më dështime. Ja cilat femra nuk refuzojnë ftesën për seks. Loading... -Femra hakmarrëse Kjo është femër e cila është duke e marrë veten pas divorcit ...

Read More »

Dorëzohet në polici ‘Eskobari i Ballkanit’ Klement Balili

I shumëkërkuari Klement Balili është vetëdorëzuar në Policinë e Shtetit mëngjesin e kësaj të marte. Lajmin e ka konfirmuar njëri prej avokatëve të tij, Baftjar Rusi. Balili ndodhet në Policinë e Shtetit së bashku me avokatin tjetër, Theodhori Sollaku. Loading... ...

Read More »

Butifoker: Maqedonia e Veriut të marrë ftesë për BE dhe NATO në vitin 2019

  15/01/2019 Loading... Rajnhart Butifoker, bashkëkryetar i “Të Gjelbërve” evropianë dhe eurodeputet, në Tuiter ka shkruar: “Maqedonia e Veriut e ka plotësuar pjesën e saj! E falënderoj kryeministrin Zaev dhe shumë të tjerë, duke përfshirë edhe RDM! Shpresoj se edhe ...

Read More »

Ja çfarë ndodh me trupin tuaj nëse hani mjaltë dhe kanellë çdo ditë

Është e vërtete. Për mijëra vjet, njerëzit kanë përdorur këto dy përbërës për të kuruar disa sëmundje shëndetësore. Në fakt mjekësia tradicionale kineze e përdorën kanellën si një mënyrë për të korrigjuar pabarazitë e temperaturës të shkaktuara nga sëmundja ose ...

Read More »

Qeveria ende nuk e di se çka do të bëjë me përmendoren e Nënës Terezë

    Loading...   Ende nuk është vendosur çka do të bëhet me monumentin e Nënës Tereza në Sheshin Maqedonia, edhe pse pothuaj një vit e gjysmë ndërtimi është ndërprerë. Raporti i grupit punues, i formuar nga Ministria e Kulturës, ...

Read More »
WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com