Home / Lajme (page 3)

Lajme

Sela: Vazhdojmë betejën për gjuhën në Kushtetutë

Kreu i Aleancës për Shqiptarët, Ziadin Sela, thotë se partia e tij do të vazhdojë betejën në Kuvend për të kërkuar avancimin e pozitës së shqiptarëve dhe gjuhës shqipe në kushtetutë. Sela, në Asamblenë e femrës së ASH-së ka thënë ...

Read More »

Komandanti i ushtrisë amerikane tregon përse është mirë të zgjoheni në 4 të mëngjesit

Vitin e kaluar një artikull u botua në Business Insider, të cilët intervistonin një komandant të Marinës Amerikane të quajtur Jocko Willink në lidhje me gjumin, ndërsa tregonte se si të zgjoheni në mëngjes dhe të ruani më shumë energji. ...

Read More »

Diplomatët serb: Prishtina mbetët partneri strategjik i SHBA-së

Mediat Serbe kanë shkruar se Prishtina mbetet partner strategjik i SHBA-së. Loading... Kjo dëshmohet me faktin si Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi u ulë në mes të presidentit amerikan, Donald Trump dhe kancelares gjermane, Angela Merkel. Diplomatët serb po e ...

Read More »

Mickoski: Dorëheqje nga Dimitrov dhe Spasovski

Kreu i VMRO-DPMNE-së Hristijan Mickoski, në protestën e sotme në Koçan ka adresuar gjashtë kërkesa deri te pushteti. Në mesin e tyre Mickoski kërkoi dorëheqje të ministrave Dimitrov dhe Spasovski dhe respektim të vullnetit të qytetarëve të shprehur në referendum. ...

Read More »

Gjatësia e gishtave tregon shumë në lidhje me madhësinë e penisit tuaj

Disa thonë se mund të tregoni shumë për një njeri sipas madhësisë së duarve të tij, transmeton lajmi.net. Loading... Duke shikuar në gishtat e një personi, mund të kuptosh se çfarë ai mban në pantallonat e tij. Megjithatë, kjo nuk ...

Read More »

Hotelet e Strugës dhe Ohrit të mbushura për Vitin e Ri

Objektet e akomodimit në hotelet në bregun e Ohrit-Strugës janë përmbushur plotësisht për festat e Vitit të Ri, njofton kryetari i Asociacionit Hotelerik të Maqedonisë, Krste Bllazheski, përcjell Telegrafi Maqedoni. Loading... Tradicionalisht, sipas tij, interesi më të madh ka pasur ...

Read More »

Karakaçanov: Maqedonia nuk duhet të hyj në NATO me këtë mentalitet

Shkupi duhet të ndalon falsifikimin e historisë, Maqedonia nuk duhet t’i bashkohet NATO-s me këtë mentalitet, këto janë deklaratat e reja të zëvendëskryeministrit dhe ministrit të Mbrojtjes në Bullgari, Krasimir Karakaçanov i cili dje në profilin e tij në Facebook ...

Read More »

Amnistia për 27 prillin, si do të falen deputetët?

Për cilën kategori të pjesëmarrësve në ngjarjet e 27 prillit në Kuvend do të vlejë Ligjit për amnisti, i përpiluar nga nëngrupi për pajtim? Loading... Sipas paralajmërimeve, propozim-teksti parasheh që dhunuesit, porositësit dhe organizatorët e dhunës, nuk do të përfshihen ...

Read More »

Halil Kastrati njeriu që ndihmon mysliman e të krishter

Rrugëtimin e tij për të ndihmuar njerzit në nevojë nuk po e ndalë. Loading... Nuk lë ditë pa ndihmuar e gëzuar njerëzit në nevojë, ata që kanë humbur krejt shpresat për jetë. Por, shpresat për jetë po ua rikthen hoxhë ...

Read More »

Protesta në Serbi, rreth 40 mijë persona kërkojnë rrëzimin e Vuçiqit!

Mbrëmë është mbajtur protesta e opozitës serbe kundër presidentit Aleksander Vuçiq. Nëprotestë ishi afro 40.000 persona dhe gjithçka shkoi pa asnjë incident, raportojnë mediat serbe. Loading... Vlen të theksohet se mediat serbe u munduan të anashkalojnë këtë protestë duke mos ...

Read More »
WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com