Home / Lajme (page 3)

Lajme

Ja disa faktet që nuk i dini për shpinën

1- Dhimbja e shpinës? Trashëgimia e evoluar Dhimbja e shpinës e cila ka prekur pjesën më të madhe të popullsisë “moderne” mund të jetë shkak i një evolucioni jo perfekt. Nga kalimi i ecjes me katër këmbë me shpinën lart, ...

Read More »

Testime të reja më efektive për gjetjen e sepsës

E njohur si platforma “BacCapSeq”, në të njëjtën kohë bën kërkimin për 307 sëmundje të njohura që shkaktohen nga bakteret, si dhe rrezikun që vjen nga rezistenca ndaj antibiotikëve. Loading... Edhe testimet më të avancuara për sepsën – përgjigje e ...

Read More »

Si të kesh seks më të mirë dhe të rritësh ereksionin tënd – duke bërë një ndryshim të thjeshtë

Seksi është e mirë për ju mentalisht dhe fizikisht, por duke bërë atë në mëngjes ka disa përfitime që ndoshta nuk dinit, trasmeton lajmi.net. Loading... Por bërja e seksit në mëngjes mund të ndihmojë në rritjen e ngritjes tuaj natyrisht. ...

Read More »

Sa orë gjumë na mjaftojnë?

Studimi në fjalë ka përfshirë më shumë se 40,000 njerëz nga anë e mbanë bota për ta kompletuar një anketim online dhe një seri të testimeve të aftësive mendore, siç është arsyeja, kujtesa dhe aftësitë verbale, transmeton Telegrafi. Loading... Ata të cilët ...

Read More »

Rusia, akuza ndaj deputetëve për kushtetutën

Ministria e Jashtme e Rusisë me akuza të rënda rreth votimit sipas saj, joligjor dhe joetik të nismës për ndryshime kushtetuese në Kuvend. Në komentin e dikasterit të jashtëm rus theksohet ndër tjerash se votat e 8 deputetëve të opozitës ...

Read More »

Remenski: Patriotizmi i shek. XXI është e ardhmja e sigurt

Maqedonia sot shënon 23 Tetorin, Ditën e Luftës revolucionare maqedonase. Loading... Me këtë rast, zyrtarë shtetërorë vendosën lule në përmendoren e Goce Dellçevit, në Parkun e Qytetit në Shkup. Nënkryetarja e Kuvendit, Frosina Tashevski Remenski, dhe ministri pa resor, Zoran ...

Read More »

Palmer – Thaçi: Pas marrëveshjes Shkup – Athinë, është radha e marrëveshjes historike Prishtinë – Beograd

23/10/2018 Loading... Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, sot ka pritur zëvendës-ndihmës sekretarin e shtetit amerikan, Matthew Palmer. Presidenti Thaçi dhe Palmer, siç njofton Presidenca e Kosovës, kanë biseduar për marrëdhëniet bilaterale, për zhvillimet politike në vend, për procesin ...

Read More »

Qendra e vetë-kontrollit në tru është e lidhur me humbjen e peshës

Aktiviteti në zonën kortikale duke përfshinë kontrollin e vetvetes është një nga faktorët kryesorë për të humbur peshë, është thënë në një studim të publikuar në Cell Metabolism, transmeton Telegrafi. Loading... Më parë, shkencëtarët mendojnë se sfidat për të humbur peshë ...

Read More »

Jeni i stresuar? Ja disa mënyra për ta luftuar

Qoftë nga stili dinamik i jetesës, nga obligimet e ndryshme apo çfarëdo arsye që të kenë, shumica e njerëzve nuk mund ta shmangin stresin kohëve të sotme, transmeton Telegrafi. Loading... Duke marrë parasysh këtë, më poshtë ju sjellim disa mënyra ...

Read More »

Zaev: Duhet të mësojmë nga historia për të ecur para

Kryeministri i Maqedonisë Zoran Zaev, me rastin e festës së 23 Tetorit – Ditës së Luftës Revolucionare të Maqedonisë, ka uruar qytetarët e vendit duke thënë se pengesat e ardhshme për paqe, stabilitet dhe jetë më të mirë duhet të ...

Read More »
WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com