Home / Lajme (page 30)

Lajme

Bakteri i cili jeton në lëkurë na bën rezistues ndaj ilaçeve, mund të jetë fatal

Staphylococcus epidermidis jeton, zakonisht pa ndikim negativ, në lëkurën e secilit prej nesh, mirëpo mund të futet në organizëm edhe pas operacionit dhe të shkaktojë infeksione serioze, transmeton Telegrafi. Loading... hkencëtarët kanë identifikuar forma shumë më të rrezikshme të baktereve në lëkurën ...

Read More »

DEBATI I PASHTERRSHËM/ Ditari i një majori gjerman: ç’shkruante ai për 28 dhe 29 nëntorin ‘44

Loading... Pak ditë pas dy datave historike 28 dhe 29 Nëntor, ka mbetur ende në ajër zhurrmnaja e debatit tashmë çerekshekullor mbi datën e saktë të çlrimit të Shqipërisë. Secila prej palëve politike, dhe kjo nëpërmjet zërave të historibërjes, sjell ...

Read More »

Gratë e shkurtra dhe burrat e gjatë kanë jetë martesore më të lumtur

Por martesat e çifteve dallojnë, sipas një studimi të Kitae Sohn martesat më të lumtura janë ato kur gratë janë të shkurtra dhe meshkujt e gjatë. Loading... Ky studim mblodhi 7850 gra dhe i analizoi ato, transmeton Klan Kosova. Sohn ...

Read More »

“Bashkimi Kombëtar, tremb Serbinë”

Avokati Spartak Ngjela jo vetëm që e mbështet bashkimin e Kosovës me Shqipërinë, por theksoi se edhe një nismë e tillë ka edhe bekimin e ndërkombëtarëve. Sipas tij, Serbia ka filluar të trembet nga bashkimi kombëtar i dy shteteve. Loading... ...

Read More »

“Jam polici që kujdeset për eskortën e Tsiprasit”, shqiptari me pranga dhe pistoletë çudit policinë greke (FOTO LAJM)

“Jam polic që kujdesem për eskortën e kryeministrit Tsipras”. Kështu i është drejtuar një 28 vjeçar shqiptar dy personave që po grindeshin në rrugë për çështje të trafikut në një zonë pranë Athinës. Loading... Ngjarja ndodhi dy netë më parë, ...

Read More »

LSDM: Të gjitha punësimet janë transparente dhe sipas kushteve ligjore

Nga partia në pushtet LSDM kanë reaguar ndaj akuzave të VMRO-DPMNE-së për partizimin e administratës shtetërore, duke i quajtur këto si të pa baza. Koha e partizimit të institucioneve shtetërore dhe keqpërdorimin e administratës publike ka mbarua me rënien e ...

Read More »

Stoilkovski: LSDM po e partizon administratën

Qeveria kriminale e LSDM-së po zbaton në mënyrën më të keqe të partizimit të administratës publike nëpërmjet emrit të koduar “Rrjeti”, tha në konferencë për shtyp, zëdhënësi i VMRO-DPMNE-së, Naum Stoilkovski. Loading... “Në këtë emër të koduar “Rrjet” janë emrat ...

Read More »

Mediat serbe: Pakti Kosovë, Kroaci, Maqedoni dhe Mali i Zi, aleancë për shkatërrimin e Serbisë (FOTO)

Mediat në Serbi vazhdojnë të merren intensivisht me Kosovën dhe raportin tonë me serbët dhe Serbinë. Loading... Temat kryesore të gazetave serbe për numrin e së dielës kanë të bëjnë ekskluzivisht me Kosovën, ndërsa aty këtu ka edhe tema që ...

Read More »

Gjuriq, i kundërpërgjigjet Enver Hoxhajt, i frikësohet krijimit të Shqipërisë etnike dhe i fyen rëndë shqiptarët

Enver Hoxhaj zbuloi qëllimet e vërteta të kriminelëve në Prishtinë për Shqipërinë e Madhe duke thënë se qëllimi i tyre është shkatërrimi i Serbisë dhe krijimi i një koalicioni armiqësor anti-serb në rajon. Loading... Kështu u shpreh shefi i të ...

Read More »

Rasim Lajqi: Dëmi i Serbisë 50 milionë euro nga taksa e Kosovës për dy muaj

Sipas tij, ministrisë të cilën ai e udhëheq çdo ditë i paraqiten biznesmenët, të cilët ankohen në taksën e Kosovës, por edhe pse Kosova insiston që në deklaratat e doganës duhet të shkruajë “Republika e Kosovës”. Loading... Ekonomia e Serbisë ...

Read More »
WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com