Home / Lajme (page 304)

Lajme

Kujtime për prof. dr. Vullnet Palloshin

  Loading... (Vitin e ri akademik do ta fillojmë pa një pikë të sistemit kordinativ të  Fakultetit të Shkencave të Zbatuara në UT)   Nostalgjia, fjalë greke me kuptimin e sinonimet: mall, pikëllim, keqardhje, melankoli. Malli për kohërat e kaluara, të ...

Read More »

TË RINJTË SHQIPTARË REGJISTROHEN NË UNIVERSITETIN E TYRE-UNIVERSITETIN E TETOVËS

Të rinjtë nga vendi ynë, Republika e Kosovës, Lugina e Preshevës dhe më gjerë, vijojnë aplikimin në degët e 13 fakulteteve të Universitetit të Tetovës. Loading... Konkurrimi për INDEXIN e UT-së, realizohet në kuadër të afatit të dytë për regjistrim ...

Read More »

Fatmire Isaku : Shqiptarët kanë qenë gjithnjë të përcaktuar PRO antarësimit në NATO dhe integrimit evropjan

Me moton “Një hap para “PËR” NATO dhe BE”, Partia Demokratike Shqiptare vazhdon fushatën informuese dhe takimet me qytetarët, që kanë si qëllim rritjen e përkrahjes për referendumin që do të mbahet më 30 Shtator deklaroi ne konferencën për shtyp ...

Read More »

Rama sonte do të flas për ndryshimin e kufijve dhe temat e tjera!

Kryeministri Edi Rama, intervistën e parë pas pushimeve të verës, ka zgjedhur që ta zhvillojë në studion e gazetares Eni Vasli. Loading... Rama këtë e ka treguar me anë të një video të publikuar në rrjetet sociale, ku lajmëron ndjekësit ...

Read More »

Miçell: Marrëveshja e Prespës mundësi që t’iu presim si vendi i 30-të anëtar në NATO

SHBA-ja fuqishëm e mbështet Marrëveshjen e Prespës. Këtë e shohim si mundësi që t’iu presim si vend i 30-të anëtar në NATO, deklaroi ndihmësi i sekretarit të përgjithshëm amerikan për Çështje Evropiane dhe Euroaziatike Ues Miçel pas takimit me shefin ...

Read More »

Konferencë për shtyp e Partisë Demokratike Shqiptare | VIDEO

Me moton “Një hap para “PËR” NATO dhe BE”, Partia Demokratike Shqiptare vazhdon fushatën informuese dhe takimet me qytetarët, që kanë si qëllim rritjen e përkrahjes për referendumin që do të mbahet më 30 Shtator. Loading... Në bashkëbisedim të drejtëpërdrejt, ...

Read More »

Dy makina të djegura në Shkup, policia po heton rastet

Dy makina sot në mëngjes janë gjetur të djegura nga zjarri në një vend parkimi në bulevardin “Jane Sandanski” pa numër, pas klinikës ortopedike “Shtëpia e Nënës” në Aerodrom. Loading... Komandanti i Brigadës për mbrojtje nga zjarri i Qytetit të ...

Read More »

ÇFARË DITE! ÇFARË ECJE PËRPARA! KOSOVA PO BËHET ME LIBERALIZIM TË VIZAVE!

Parlamenti Evropian sot ka votuar pro liberalizimit të vizave për Kosovën. Pas miratimit të ligjit për shndërrimin e FSK-së në ushtri, ky është lajmi i dytë i madh për ne brenda një dite. Kosova falënderon 420 deputetët që votuan pro. ...

Read More »

Dalin pamjet e bastisjes së forcave speciale në Nikël

Autoritetet policore kanë publikuar këtë të enjte pamjet e operacionit të nisur orët e para të së mërkurës në fshatin Nikël të Krujës. Loading... Në këtë operacion, ku morën pjesë forcat e RENEA dhe ato të Ndërhyrjes së Shpejtë u ...

Read More »

Mogerini dhe Miçell në Shkup për mbështetje të referendumit

Përfaqësuesja e lartë e BE-së për Punë të Jashtme dhe Siguri, Federika Mogerini dhe ndihmës sekretari shtetëror për çështje evropiane dhe euro aziatike të SHBA-së, Aron Ves Miçel sot do të qëndrojnë në vizitë pune në Republikën e Maqedonisë për ...

Read More »
WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com