Home / Lajme (page 4)

Lajme

Shkenca: Kjo është arsyeja përse po iu tradhtojnë partnerët

Sipas gjetjeve, të publikuara në Gazetën Britanike të Psikologjisë, njerëzit që janë impulsivë mund të tradhtojnë sepse nuk ndalen për të shqyrtuar situatën, në vend që veprojnë në mënyrë më të matur, transmeton lajmi.net. Loading... Përveç kësaj, ata që kanë ...

Read More »

Fillon punën kompleksi turistik ‘Brezovica’

Kompleksi turistik ‘Brezovica’ gjatë ditës së sotme ka filluar punën. Teleferikët janë lëshuar por vetëm për panorame. Loading... Bora e ka zbardhur kompleksin turistik, duke i dhënë pamje të mrekullueshme, po ashtu është krijuar ambienti për të bërë ski. Kompleksi ...

Read More »

Nuk i ndahen luksit, drejtori i Qeverisë së Zaevit blen makinë luksoze

Qeveritarët aktual vazhdojnë të shijojnë luksin e pushtetit duke rinovuar zyrat e tyre të punës, por edhe komoditetet e tjera. Një nga ta është edhe drejtori i ri i Drejtorisë për sigurimin e informatave të klasifikuara, Stojan Slaevski. Loading... Sipas ...

Read More »

Albin Kurti krerët e shtetit i quan gënjeshtarë mashtrues, thotë se janë zullmuqarë

   Loading... Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurtika folur për zhvillimet e fundit në vend. Sipas tij, Kosova vazhdon t’i ketë institucionet e dobëta. Kurti konsideron se më shumë se gjysma e projektligjeve që vijnë në Kuvendin e Kosovës janë ...

Read More »

Kek i shijshëm me fruta të thata

PËRBËRËSIT: 3 filxhanë çaji fruta të thata, të përziera (kumbulla, kajsi, rrush i thatë) Loading... ●200g gjalpë ● 2 filxhanë çaji miell ● ½ filxhan çaji mjaltë ● 2 filxhanë çaji sheqer ● 2 lugë gjelle maja buke ● 2 ...

Read More »

Ali Ahmeti thotë se nga PSP-ja syri pët sma bën

Lideri i BDI-së Ali Ahmeti nuk ka frikë nga përndjekja e PSP-së për veprat gjatë qeverisjes me VMRO DPMNE-në. I pyetur nga gazetari i Radio Evropa e Lirë, nëse pas kaq vitesh qeverisje me VMRO-në, ka mundësi që edhe ai ...

Read More »

Kumanovë: Aksident trafiku, tre persona janë të lënduar

Me 08.12.2018 rreth orës 05.45 është lajmëruar se në rrugën regjionale Kumanovë-Shkup, në fshatin Lubodrag ka ndodhur një aksident trafiku midis veturës “Shevrolet spark” me targa nga Kumanova, e drejtuar nga B.J.(46) nga Kumanova dhe veturës së tipit “Fiat Bravo” ...

Read More »

Mentori ka nevojë për intervenim kirurgjik, t’a ndihmojë ti kthehet jetës dhe normalitetit

Mentor Daka është një punëtor krahu nga Suhareka që mundohet të mbajë familjen në vështirësi ekonomike.Por ai ka një shqetësim që e ka shprehur përmes Faktiditor duke rrëfyer një histori të trishtë personale.Edhe pse e ka të vështirë t’a bëjë ...

Read More »

Aksidentohen varg veturash në autostradën Gostivar-Tetovë (FOTO)

Tre vetura janë përfshirë në një aksident pasi njëra nga veturat ka humbur pamjen nga mjegulla dhe nuk e ka vërejtur veturën para saj në pikë pagesën e fundit në autostradën Gostivar-Tetovë, shkruan Pa Censurë. Loading... Aksidenti shkoi zinxhirë pasi ...

Read More »

Ikja e Gruevskit në Hungari, Ahmeti: Nuk mendova se do largohej (VIDEO)

Lideri i BDI-së, Ali Ahmeti në një intervist për Radio Evropën e Lirë lidhur me ikjen e Gruevskit në Hungari u shpreh se nuk e ka pritur ikjen e tij nga Maqedonia, raporton TS. Loading... “Tani, nuk dua të spekuloj, ...

Read More »
WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com