Home / Lajme (page 4)

Lajme

Banesa që i takonte Qëndron Kastratit, ai e dhuron për një familje në nevojë

Qëndron Kastrati, djali i dëshmorit, Isa Kastrati, banesën të cilën e ka ndarë Komuna e Prishtinës për familjen e tij, t’ia dhurojë një familje në nevojë. Loading... Kështu bëhet e ditur në njoftimin e Komunës së Prishtinës për media. Më ...

Read More »

Me këto sjellje ju mund t’a kuptoni nëse është dashuri e vërtetë apo e përkohshme

Por kur nuk marrim sinjale të tilla dashurie në jetën e vërtetë, ne zhgënjehemi dhe ndiejmë se ky person nuk na do mjaftueshëm. Loading... Por a duhet të mendojmë kështu me patjetër? Apo jo çdo njeri dashuron njësoj. Këto më ...

Read More »

Mickoski për përjashtimin e anëtarëve: E larguam të keqen

Pas mbledhjes së mbrëmshme të Komitetit Qendror të OBRM-PDUKM-së, kryetari i kësaj partie Hristijan Mickoski, përmes një postimi në Facebook ka thënë se është mbajtur mbledhje historike e partisë. Loading... Ai thotë se OBRM-PDUKM-ja ka mekanizëm të fortë për të ...

Read More »

PSP demanton spekulimet se Mijallkovit i është kthyer pasaporta

Pas shkrimeve të disa mediave se PSP ia ka kthyer pasaportën Sasho Mijallkovit kundër të cilit Prokuroria ka ngrit më shumë kallëzime penale, burime të PSP-së për NOVA kategorikisht ka demantuar këto pohime. Loading... “PSP nuk ka sjell asnjë vendim ...

Read More »

Mijallkov: Nuk ma kanë kthyer pasaportën, as nuk e kam kërkuar

Sipas spekulimeve të sotme se ish drejtorit të DSK-së, Sasho Mijallkov, i është kthyer pasaporta, vetë ai për TV21 i hodhi poshtë këto informacione. Loading... “Pasaportën nuk ma kanë kthyer për arsye se as nuk e kam kërkuar”- na tha ...

Read More »

Të përjashtuarit nga VMRO-ja akuzohen për bashkëpunim me Zaevin

Komiteti Qendror i VMRO-DPMNE-së ka vendosur që të përjashtojë nga partia nënkryetarin Mitko Jançev. Bazë për largimin e tij opozita e merr thirrjen e tij për të mbështetur referendumin e 30 shtatorit, thirrje kjo që sipas tyre ka qenë në ...

Read More »

PSP-ja nuk është pajtuar që Mijallkovit t’i kthehet pasaporta

Prokuroria Speciale Publike (PSP) nuk ka dhënë pajtueshmëri për kthimin e pasaportës Sasho Mijallkovit. Loading... Më herët edhe nga Gjykata Themelore Shkupi 1 për AIM njoftuan se Këshilli Penal i Gjykatës nuk ka vepruar mbi kërkesën për shfuzqizim të masës ...

Read More »

Mungesa e jodit ul mundësinë për të mbetur shtatzënë

Ky mineral është shumë i rëndësishëm për trupin dhe në veçanti për gratë që ëndërrojnë të kenë një fëmijë. Loading... Sipas një studimi të fundit nga Institutet Kombëtare të Shëndetit, nivelet e ulëta të jodit zvogëlojnë shanset e gruas që ...

Read More »

Edhe pse në Gostivar janë 72.6% shqiptarë, gjuha shqipe renditët e 3-ta pas turqishtës

Paradoksi dhe pafuqia e shqiptarëve do t’i përcjell gjithë jetën. Në qytetin e Gostivarit popullsia është shumicë absulute deri në 72%, kurse gjuha shqipe renditët e 3-ta. Loading... Siç shihet edhe në këtë fotografi të një shkolle në Gostivar, emri ...

Read More »

Finlanda, punëtorët më të aftë në botë

Në vendin e dytë janë punëtorët e Zvicrës, në vendin e tretë figurojnë Shtetet e Bashkuara të Amerikës Loading... E Hënë, 22 Tetor 2018 – 11:00 albinfo.ch Finlanda ka punëtorët më të aftë, tregon raporti global konkurrues i Forumit Ekonomik ...

Read More »
WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com