Home / Lajme (page 5)

Lajme

PSP-ja nuk është pajtuar që Mijallkovit t’i kthehet pasaporta

Prokuroria Speciale Publike (PSP) nuk ka dhënë pajtueshmëri për kthimin e pasaportës Sasho Mijallkovit. Loading... Më herët edhe nga Gjykata Themelore Shkupi 1 për AIM njoftuan se Këshilli Penal i Gjykatës nuk ka vepruar mbi kërkesën për shfuzqizim të masës ...

Read More »

Mungesa e jodit ul mundësinë për të mbetur shtatzënë

Ky mineral është shumë i rëndësishëm për trupin dhe në veçanti për gratë që ëndërrojnë të kenë një fëmijë. Loading... Sipas një studimi të fundit nga Institutet Kombëtare të Shëndetit, nivelet e ulëta të jodit zvogëlojnë shanset e gruas që ...

Read More »

Edhe pse në Gostivar janë 72.6% shqiptarë, gjuha shqipe renditët e 3-ta pas turqishtës

Paradoksi dhe pafuqia e shqiptarëve do t’i përcjell gjithë jetën. Në qytetin e Gostivarit popullsia është shumicë absulute deri në 72%, kurse gjuha shqipe renditët e 3-ta. Loading... Siç shihet edhe në këtë fotografi të një shkolle në Gostivar, emri ...

Read More »

Finlanda, punëtorët më të aftë në botë

Në vendin e dytë janë punëtorët e Zvicrës, në vendin e tretë figurojnë Shtetet e Bashkuara të Amerikës Loading... E Hënë, 22 Tetor 2018 – 11:00 albinfo.ch Finlanda ka punëtorët më të aftë, tregon raporti global konkurrues i Forumit Ekonomik ...

Read More »

RRUGA “MURAT BAFTJARI” NË PRITJE TË PËRFUNDIMIT…

Autoritetet pa afat përfundimi të punimeve Loading... Rreth tetë muaj më parë filluan punimet në rrugën Murat Baftjari në Tetovë, e njohur ndryshe si rruga për tëe pazari I grave, saktësisht në mars të këtij viti. Ndonëse e frekuentuar me ...

Read More »

Ali Ahmeti: Bujar Osmani është i pastër

Lideri i BDI-së, Ali Ahmeti në TV21 duke folur mbi lëndën e fundit të PSP-së, ku përmendet edhe emri i zv.kryeministrit Bujar Osmani, tha se është i sigurtë se ai është i pastër. Loading... “Ju garantojë se ka kryer detyrën ...

Read More »

Shënohet 23 Tetori, Dita e Luftës revolucionare e Maqedonisë

Në Republikën e Maqedonisë sot shënohet 23 Tetori – Dita e Luftës revolucionare të Maqedonisë. Me këtë rast, një delegacion qeveritar i kryesuar nga ministri pa dikaster për rregullativë për përmirësim të klimës investuese për ndërmarrjet vendore Zoran Shapuriq do ...

Read More »

Top Lajm : I kthehet pasaporta Sasho Mijalkovit

Dje përmes të ashtuquajturës procedurë të pavarur, ligjore dhe pro-evropiane, me miratimin e Prokurorisë Speciale dhe Katica Janevës, gjykata i ktheu pasaportën Sasho Mijalkovit shkruan magazin.mk transmeton Faktiditor.ch. Loading... Lidhur me këtë cështje theksohet që dokumenti i udhëtimit duhet të ...

Read More »

Zbulohen përgjimet që sollën arrestimin e ish- deputetit Ndoka

Nga dosja e Prokurorisë zbradhet edhe mënyra se si vepronte mafia e tokave në zonën e Lezhës. Sipas burimeve të “Shqiptarja.com” Prokuroria ka arritur ta zbulojë këtë veprimtari falë përgjimeve që po bëheshin për bandën e Shijakut për drogën dhe ...

Read More »

A do ta pranojë Zvicra mosndryshimin e orës?

Ndryshimi i orës çdo pranverë dhe çdo vjeshtë së shpejti do të jetë një gjë e së kaluarës. Këtë e dëshiron presidenti i Komisionit të BE-së, Jean-Claude Juncker. Ai mbështetet në një studim që BE ka bërë. Dhe ajo duhet ...

Read More »
WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com