Home / Lajme (page 5)

Lajme

Albin Kurti krerët e shtetit i quan gënjeshtarë mashtrues, thotë se janë zullmuqarë

   Loading... Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurtika folur për zhvillimet e fundit në vend. Sipas tij, Kosova vazhdon t’i ketë institucionet e dobëta. Kurti konsideron se më shumë se gjysma e projektligjeve që vijnë në Kuvendin e Kosovës janë ...

Read More »

Kek i shijshëm me fruta të thata

PËRBËRËSIT: 3 filxhanë çaji fruta të thata, të përziera (kumbulla, kajsi, rrush i thatë) Loading... ●200g gjalpë ● 2 filxhanë çaji miell ● ½ filxhan çaji mjaltë ● 2 filxhanë çaji sheqer ● 2 lugë gjelle maja buke ● 2 ...

Read More »

Ali Ahmeti thotë se nga PSP-ja syri pët sma bën

Lideri i BDI-së Ali Ahmeti nuk ka frikë nga përndjekja e PSP-së për veprat gjatë qeverisjes me VMRO DPMNE-në. I pyetur nga gazetari i Radio Evropa e Lirë, nëse pas kaq vitesh qeverisje me VMRO-në, ka mundësi që edhe ai ...

Read More »

Kumanovë: Aksident trafiku, tre persona janë të lënduar

Me 08.12.2018 rreth orës 05.45 është lajmëruar se në rrugën regjionale Kumanovë-Shkup, në fshatin Lubodrag ka ndodhur një aksident trafiku midis veturës “Shevrolet spark” me targa nga Kumanova, e drejtuar nga B.J.(46) nga Kumanova dhe veturës së tipit “Fiat Bravo” ...

Read More »

Mentori ka nevojë për intervenim kirurgjik, t’a ndihmojë ti kthehet jetës dhe normalitetit

Mentor Daka është një punëtor krahu nga Suhareka që mundohet të mbajë familjen në vështirësi ekonomike.Por ai ka një shqetësim që e ka shprehur përmes Faktiditor duke rrëfyer një histori të trishtë personale.Edhe pse e ka të vështirë t’a bëjë ...

Read More »

Aksidentohen varg veturash në autostradën Gostivar-Tetovë (FOTO)

Tre vetura janë përfshirë në një aksident pasi njëra nga veturat ka humbur pamjen nga mjegulla dhe nuk e ka vërejtur veturën para saj në pikë pagesën e fundit në autostradën Gostivar-Tetovë, shkruan Pa Censurë. Loading... Aksidenti shkoi zinxhirë pasi ...

Read More »

Ikja e Gruevskit në Hungari, Ahmeti: Nuk mendova se do largohej (VIDEO)

Lideri i BDI-së, Ali Ahmeti në një intervist për Radio Evropën e Lirë lidhur me ikjen e Gruevskit në Hungari u shpreh se nuk e ka pritur ikjen e tij nga Maqedonia, raporton TS. Loading... “Tani, nuk dua të spekuloj, ...

Read More »

Konsumoni këto ushqime dhe truri juaj do të bëhet më aktiv dhe i zgjuar

Shpesh nuk mënojmë gjatë për atë çfarë hamë por stumi më i ri thotë se ekzistojnë ushqime nga të cilat bëhemi më të zgjuar. Loading... Ato janë: Vaji i peshkut Perimet me gjethe të gjelbra Vezët Çaji i gjelbër Çokollata. ...

Read More »

Vendet në të cilat falja e namazit është mekruh

Vendet në të cilat është mekruh falja e namazit janë: 1. Namazi mbi varre ose pranë varrit; 2. në banjë; 3. në kasaphane; 4. në mes të rrugës pa e vendosur ndonjë pengesë (sutre); 5. mbi Qabe; 6. para murit ...

Read More »

DOKUMENTI: Peticioni “dhjetorist” i dalë nga Akademia e Arteve që çoi në lirimin e të burgosurve politikë

Loading... Pothuajse 28 vjet më parë, Shqipëria po jetonte një shpërthim të protestave e tubimeve masive studentore, të nisura në Qytetin Studenti. Në fillim ishin ekonomike, e në pak ditë, madje dhe orë, u shndërruan sakaq në politike. Kjo pasi ...

Read More »
WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com