Home / Lajme (page 525)

Lajme

BDI sot takon qytetarët e Bërvenicës, Bogovinës dhe Debreshit

Bashkimi Demokratik për Integrim në kuadër të takimeve me qytetarët për referendumin i cili do të mbahet më 30 shtator sot të jetë në Bërvenicë,Bogovinë dhe Debresh. Takimin e parë me qytetarët BDI-ja do ta ketë në në Bërvenicë në ...

Read More »

OVL në Drenas: Prokuroria nuk ka qëllim ta zbardhë të vërtetën

Organizata e Veteranëve dega në Drenas, ka reaguar lidhur me publikimin e një liste me emrat e rreme të veteranëve, duke thënë se në këtë listë gjenden të dhëna shumë të pa vërteta, ku në këtë listë gjinden shumë ushtarë ...

Read More »

Ne rast dështimi i referendumit, përgjegjësia bie mbi maqedonasit

Urim SALIHU Ne rast deshtimi te referendumit qe jam i bindur se nuk do te ndodhe,pergjegjesine per cdo gje pas do ta mbajne vete maqedonasit.Shqiptaret nuk do lejojne qe te izolohen dhe rendom kane te drejte te hapin kutine e ...

Read More »

Një maqedonas nga Kanadaja dhuroi 100 mijë dollar të ndihmojë bojkotin e referendumit

Komuniteti maqedonas që jeton dhe vepron në Kanada deri më tani ka mbledhur mbi 145 mijë dollar me qëllim që të ndihmojnë fushatën për bojkot të refendumit të 30 shtatorit,informon MEDIAL. Këto të holla janë mbledhur gjatë një darke në ...

Read More »

OSMANI nga Çairi: Jemi protagonist të një prej ngjarjeve më të rëndësishme në historinë tonë (VIDEO)

Bashkimi Demokratik për Integrim dega e Çairit ka filluar fushatën komunale për referendumin. Me këtë rast zv kryeministri për çështje evropiane Bujar Osmani ka thënë se po ndodh historia para neve. Loading... Në vazhdim mund të shikoni videon me fjalimin ...

Read More »

Zaev: Pehlivani, një traditë të cilën do ta marrim në BE

Tradita e pehlivanit është një pasuri e vendit tonë, ndërsa bashkë me pehlivanët rrumbullakojnë mozaikun e traditës dhe kulturës sonë, të cilën si të tillë, do ta bartim me vete në Bashkimin Evropian (BE), deklaroi kryeministri i Maqedonisë, Zoran Zaev, ...

Read More »

Zbulimi i fundit shkencor, ndotja e ajrit dëmton direkt bebet në barkun e nënës

Shkencëtarët kanë gjetur dëshminë e parë që grimcat e ndotjes së ajrit udhëtojnë nëpër mushkëritë e grave shtatzëna dhe vendosen në placentat e tyre. Studimi i ri, që përfshinte nënat që jetonin në Londër, zbuloi grimca të zeza në placentat ...

Read More »

Prezantohet para austriakëve romani 1803 i autorit shqiptar Besim Xhelili

Autori shqiptar nga Tetova, i cili që nga viti 1998 jeton dhe punon në Vjenë të Austrisë, prezantoi gjatë ditës së djeshme në Muzeun e Bashkisë Mödling, romanin e tij me titull “1803”. Ky roman, si pjesë e parë e ...

Read More »

Këtij personi ia moren jetën sonte në qendër të Pejës

Një person i komunitetit Rom është vrarë sonte në orët e mbrëmjes në Peje, me armë zjarri. Burime të portalit 02 Press brenda Policisë së Kosovës bëjnë të ditur së bëhet fjalë për një mashkull të moshës mbi 30 vjeç. ...

Read More »

Haradinaj paralajmëron përplasje popullore pas publikimit të listës së veteranëve mashtrues

Deputeti i Kuvendit të Kosovës, Daut Haradinaj, ka reaguar lidhur me listën e veteranëve dhe ligjin për këta të fundit. Ai në një postim në Facebook ka thënë se do të largohet nga lista e veteranëve, pasi që nuk është ...

Read More »
WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com