Home / Opinione (page 3)

Opinione

NDRYSHIMET E REJA KUSHTETUESE, SIÇ I PROPOZON QEVERIA, JANË NË KUNDËRSHTIM ME INTERESAT E POPULLIT SHQIPTAR DHE ORIENTIMIN EVROPIAN TË MAQEDONISË

Abdulla Mehmeti Loading... Ndryshimet e reja kushtetuese në Maqedoni, të pamatura dhe të planifikuara gabimisht, janë në kundështim me realitetin historik dhe aktual të vendit, i dëmtojnë interesat kombëtare të shqiptarëve dhe perspektivën e tyre në këtë shtet, si dhe ...

Read More »

Demaj: Skënderbeu nuk ka vrarë myslimanë, ai nuk luftoi për fe dhe kundër asnjë feje

Historiani Frashër Demaj ishte i ftuar në emisionin “Personale” në RTV Dukagjini. Loading... Demaj ka thënë se heroi i shqiptarëve, Gjergj Kastrioti – Skenderbeu ka bërë luftë për të krijuar shtetin e vet të Arbrit. “Secili shqiptar duhet të dijë ...

Read More »

Pesë arsye për rizgjimin kombëtar dhe nevojën e riorganizimit të lëvizjes politike të shqiptarëve në Maqedoni

Abdulla Mehmeti Loading... Terrori shtetëror sistematik dhe krimi i organizuar me përmasa gjenocidi mbi shqiptarët në Maqedoni e ka dëmtuar rëndë qenien tonë kombëtare, duke e orientuar mbrapshtë lëvizjen politike, energjitë dhe aktivitetin e pjesës dërmuese të shtresës intelektuale dhe ...

Read More »

Zonja Mogherini, ju lutem shkoni në shtëpi!

Nga Elida Buçpapaj Loading... Qeveria e Kosovës të mërkurën vendosi masa mbrojtëse prej 100 për qind për produktet e importuara nga Serbia dhe Bosnja e Hercegovina. Propozimin e Ministrit të Tregtisë dhe Industrisë Endrit Shala e mbështeti menjëherë Kryeministri Ramush ...

Read More »

Abdulla Mehmeti: Për domosdoshmërinë e riorganizimit të lëvizjes politike dhe kombëtare të shqiptarëve në Maqedoni dhe në rajon

Abdulla Mehmeti Loading... Terrori shtetëror sistematik dhe krimi i organizuar me përmasa gjenocidi mbi shqiptarët në Maqedoni e ka dëmtuar rëndë qenien tonë kombëtare, duke e orientuar mbrapshtë lëvizjen politike, energjitë dhe aktivitetin e pjesës dërmuese të shtresës intelektuale dhe ...

Read More »

Nëse ministri i Shqipërisë Arben Ahmetaj është me Serbinë, atëherë “idete u pi..ku mater” së bashku me Vuçiqin!

Kundër vendimit të qeverisë së Kosovës për tarifet 100% të mallërave të Serbisë janë çuar jo vetëm Hahnat, Mogerinat, leshat e hamamat tjerë erupianë, por edhe Ministri i Ekonomisë dhe Financave të Shqipërisë, Arben Tradhtar Ahmetaj i këmbëgjatë adidaskë, Edi ...

Read More »

Rashica dëshmon që ka zemër të madhe, paguan miell për familjet në nevojë

Populli shqiptarë ka ditur të tregojë humanitet sa herë ka qenë nevoja, në etapa të ndryshme të historisë. Loading... Këtë e vërteton edhe një iniciativë e kryetarit të klubit të Vushtrrisë, Naser Imeri, i cili ka filluar të mbledh miell ...

Read More »

BE duhet të ndalojë trajtimin e Serbisë si fëmijë

SELIM IBRAIMI  Loading... “Vendimi i sotëm i Qeverisë së Kosovës për të rritur tatimin mbi mallrat nga Serbia dhe Bosnja dhe Hercegovina në 100% është një shkelje e qartë e Marrëveshjes së Tregtisë së Lirë të Evropës Qendrore (CEFTA) dhe ...

Read More »

Këtë Evropë që strehon njerëz të akuzuar nga drejtësia , nuk e dua

Urim SALIHU Gruevski ishte një autokrat.Iku atje ku ne ëndërrojmë.Në një cep të Evropës .Shkoi dhe vetëm sa nuk u prit me nderimet më të larta shtetërore.Ai na kërcënoi të gjithëve në një mënyrë ose tjetër dhe vetë iku si ...

Read More »

Raportet Kosovë – Serbi, një refleksion i ndërthurjes të të gjithë faktorëve politikë që veprojnë sot në Ballkanin Perëndimor

PhD Mehmet Prishtina Loading... Situata që po zhvillohet sot në marrëdhëniet Kosovë – Serbi, është një refleksion i ndërthurjes të të gjithë faktorëve politikë që veprojnë sot në Ballkanin Perëndimor. Kjo situatë nuk është e shkëputur nga ngjarjet në Maqedoni, ...

Read More »
WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com