Home / Opinione (page 4)

Opinione

Ra edhe miti Zaev

Urim SALIHU Që Gruevski, Cërvenkovski apo Lupco Georgievski mbaruan politikisht kjo dihet.Por me ikjen e Gruevskit , ra edhe miti Zaev. Loading... Ky i fundit kishte dy mënyra se si mund t’a shihte kundërshtarin e tij politik që mendoi se ...

Read More »

Ju jeni politikanë që mendjen e mbani tek pushteti dhe jo te shqetesimet tona

Urim SALIHU Loading... Njerezit po e braktisin kete vend qe vetem per politikanet eshte i mire.Jane nje grusht, por kane zene rrenje.Vijne ne politike, qe te gjithe dhe nuk ke force me t’i heqesh dot.Po nuk mbeti ne krye te ...

Read More »

ROLI SHKATËRRUES I MOSKËS NË BALLKAN

SELIM IBRAIMI-Ballkani zë një vend të veçantë në politikën e jashtme të Rusisë. Përveç afinitetit të saj kulturor dhe historik, udhëheqja ruse ende është e përndjekur nga bombardimet e NATO-s në Serbi. Loading... Nga një përzierje e interesave strategjike dhe ...

Read More »

Maqedonia e “madhe” më e fortë se Rusia e “vogël”

Destan JONUZI Loading... Përveç, Marrëveshjes së Ohrit edhe Marrëveshja e Prespës paraqet një akt të rëndësishëm historik për paqen dhe stabilitetin në rajon. Edhe pse marrëveshje historike, kjo ka mund të arrihet edhe shumë kohë më parë. Arritja e kësaj ...

Read More »

Ngritja e Flamurit në Manastir, tallje e radhës e Ilir Metës me shqiptarët e Maqedonisë!

Fejzi Hajdari Loading... Zoti president Ilir Meta, ju më së paku keni të drejtë të talleni në këtë mënyrë me ngritjen e Flamurit Kombëtarë, me shqiptarët e Manastirit! Ju silleni, lirshëm në Manastir, sikurse miku juaj Gruevski, në Shqipëri! E ...

Read More »

Kryeministri i vëtëm në Evropë, që nuk e di se sa popull përfaqëson

Muhamer Pajaziti Loading... Kryeministri i Maqedonisë, Zoran Zaev është i vetmi në Evropë, që nuk e “di’ se sa popull përfaqëson, pasi që ka më shumë se 15 vjet që në këtë shtet nuk është mbajtur regjistrimi i popullsisë dhe ...

Read More »

Kur diktaturat bien dhe diktatorët ikin, të pafajshmit duhet të lirohen

Urim SALIHU Derisa u la të arratisej në mënyrën më ordinere, mos e kërkoni më.Në fakt nuk e gjeni dot.Por të paktën si qeveri, si gjykata, si një vend që pretendon ndryshimin e madh, bëni vetëm një gjë. Kthejuani lirinë ...

Read More »

PËR „BAJONETAT“ ÇETNIKE SERBE NË TROJET SHQIPTARE

Abdulla Mehmeti Loading... Kryeçetniku serb, Voisllav Sheshel, për arratisjen e ish kryeministrit Nikolla Gruevski, nga Maqedonia deri në Hungari, ka thënë se janë kujdesur „bajonetat” çetnike serbe. Meqë rruga e arratisjes së Gruevski, përveç territorit të Serbisë, ka kaluar edhe ...

Read More »

Mjaftë me Gruevskin, të kërkojmë llogari nga Qeveria për premtimet

Urim SALIHU Loading... Gruevski u arratis,por s’duhet qe ne te vazhdojme te arratisemi nga realiteti.Sa me shume qe flasim per nje figure abuzuese ,aq me teper kjo ka mundesi qe te behet e parendesishme.Fillon te duket si normale.Keshtuqe ne duhet ...

Read More »

RROFTË ZAEVI, POSHTË ZAEVI!!

Shkruan Visar Ademi Loading... Padyshim më meritori për rëzimin e diktaturës dhe demokratizimit (të vërtetë) shoqëror në Maqedoni është Zoran Zaev. Mund të ja ketë dhëne dikush bombat siç duan të besojnë shumica por për mua kjo ska rrëndësi. Njeriu ...

Read More »
WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com