Home / Shëndetësi

Shëndetësi

Java e parandalimit të kancerit të qafës së mitrës

Disa pyetje dhe përgjigje lidhur me kancerin e qafës së mitrës Çfarë është kanceri i qafës së mitrës Loading... Kanceri i qafës së mitrës është një lloj kanceri i cili zhvillohet në qafën e mitrës së një femre dhe është ...

Read More »

Syri i thatë, simptomat dhe shkaku

Ilma Lamçe Syri i thatë është një problem i zakonshëm që ndodh kur lotët nuk janë në gjendje të sigurojnë lubrifikim adekuat për sytë tuaj. Lotët mund të jenë të pamjaftueshëm për shumë arsye. Për shembull, kjo sindromë mund të ...

Read More »

Ushqimet që duhet të shmangni nëse keni trigliceride të larta

Përshtati në shqip: Blertina Koka Gjalpi ose margarina Loading... Përdorni vaj ulliri në vend të gjalpit dhe margarinës, të cilët kanë shumë yndyra të ngopura ose trans. Vaji kanola, i bajameve dhe farave të lirit janë gjithashtu alternativa të mira. ...

Read More »

Ushqimet që duhet të shmangni kur jeni me grip

Ilma Lamçe Këto kohë flasim shpesh për të ftohtin dhe për pasojat e tij. Kemi dhënë këshilla për trajtimet natyrale që duhet të përdorim kur jemi me grip, ushqimet që duhet të konsumojmë dhe si ta parandalojmë. Por sot do ...

Read More »

Kur gripi vë në rrezik jetën e një të rrituri

Përgatiti: Blertina Koka AlbPortali: Nëse shtypni reklamat në lajmet që lexoni këtu, ju mundësoni të funksionojmë si portal i pavarur. Ju falemnderit nga ©AlbPortali.Com Loading...

Read More »

Probleme me lëkurën që nuk duhet asnjëherë t’i injoroni

Përshtati në shqip: Blertina Koka Ju është acaruar lëkura, është mbuluar me puçrra apo disa njolla të pazakonta? Inflamacioni i lëkurës, ndryshimet në ngjyrë dhe strukturë, dhe njollat mund të shkaktohen si pasojë e një infeksioni, gjendje kronike të lëkurës ...

Read More »

Problemet me lëkurën – treguesit e fshehur të sëmundjeve

Përshtati në shqip: Blertina Koka Ju është acaruar lëkura, është mbuluar me puçrra apo disa njolla të pazakonta? Inflamacioni i lëkurës, ndryshimet në ngjyrë dhe strukturë, dhe njollat mund të shkaktohen si pasojë e një infeksioni, gjendje kronike të lëkurës ...

Read More »

Deformimi i këmbës, shkaqet dhe trajtimi

Për Gazeta Shëndeti, Ervin Jonuzi, kirurg ortoped Deformimi i këmbëve është një problem që haset shumë shpesh te njerëzit. Duke filluar nga moshat e mesme, sidomos seksi femër, mund të dëshmojnë për këtë gjë. Sa herë e kemi ndjerë dhimbjen acaruese ...

Read More »

Gishtat e ënjtura mund të jenë shenjë e një problemi të rëndë shëndetësor

Përshtati në shqip: Blertina Koka Vuani nga artriti dhe inflamacioni ju ka shkaktuar ënjtje të gishtave. Ose ndoshta keni konsumuar një vakt me shumë kripë dhe, si rezultat, unaza e martesës ka ngecur në gisht. Loading... A duhet të shqetësoheni? ...

Read More »

Ushqimi i vetëm që parandalon gripin, sipas një mjeku

Përshtati në shqip: Blertina Koka Shumë nga ne njohin dikë që duket sikur nuk sëmuret kurrë. Ndoshta është pastor që nuk e kap asnjëherë gripi pavarësisht se shtrëngon qindra duar çdo të diel. Ose është mësuese e fillores, që edhe ...

Read More »
WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com