Home / ShowBiz (page 5)

ShowBiz

Mc Kresha jep përgjigjen e papritur: Do ta lë muzikën

Rep artisti Mc Kresha njihet si njëri ndër personazhet publike i cili ndër vite ka bërë për vete një numër të madh të publikut. Mc Kresha ka një bagazh të ngjeshur artistik dhe e gjithë kjo pasi muzikën e bën ...

Read More »

Rozana flet për takimin me Mc Kreshën në “Kënga Magjike”

Rozana Radi dhe Mc Kresha, të cilët vite më parë ishin në lidhje, kësaj radhe ishin të pranishëm si konkurrentë në të njëjtin festival, shkruan lajmi.net. Loading... E ftuar në “Thumb”, Rozana ka treguar se a ka folur me Kreshën ...

Read More »

Fjalët e Flori Mumajesit pasi mori çmimin e parë në “Kënga Magjike”

“Kënga Magjike” edhe në këtë edicion kishte konkurrencë të fortë mes artistëve, shkruan lajmi.net. Loading... Çmimin kryesor në këtë kompeticion arriti ta marrë kantautori Flori Mumajesi, i cili garoi me baladën “Plas”. Pasi përfundoi nata finale, Flori përmes një postimi ...

Read More »

Flori Mumajesi fiton çmimin e parë në “Kënga Magjike”

Finalja e festivalit “Kënga Magjike” u mbajt në Pallatin e Kongreseve në Tiranë, shkruan lajmi.net. Loading... Gara mes aristëve në këtë festival ishte shumë e ngushtë, por garën arriti ta fitojë Flori Mumajesi. Flori Mumajesi në këtë festival është paraqitur me ...

Read More »

Ronela vlerësohet me çmimin “Performanca më e mirë”: Ia dedikoj babait tim

Ronela Hajati në këtë festival nuk ka se si të largohet pa një trofe në duar, shkruan lajmi.net. Loading... Ajo u vlerësua me çmimin “Performanca më e mirë”, me këngën “Vuj”, e cila ka marrë komente pozitive nga publiku. E ...

Read More »

Ky është artisti që fitoi çmimin “Vokali më i mirë mashkullor”

Një çmim shumë i rëndësishëm që ndahet në këtë festival është edhe ai “Best male voice” apo “Vokali më i mirë mashkullor”, shkruan lajmi.net. Loading... Këtë çmim e rrëmbeu këngëtari Mentor Haziri, i cili në këtë festival u paraqit me këngën ...

Read More »

Fifi dhe Mc Kresha rrëmbejnë çmimin “Artisti më i mirë në web” në “Kënga Magjike”

Festivali “Kënga Magjike” është ngjarja më e komentuar këto ditë. Sonte po mbahet nata finale e edicionit të 20-të të festivalit “Kënga Magjike” , shkruan lajmi.net. Loading... Një çmim shumë i rëndësishëm për një artist është edhe ai “Bes Artist ...

Read More »

”Kënga Magjike” shpall fituesin në kategorinë ”Artisti më i mirë i ri”

Këtë vit gara mes artistëve në festivalin “Kënga Magjike” ishte shumë e ngushtë, shkruan lajmi.net. Loading... Përveç artistëve “big”, në garë ishin edhe emrat e rinj, kurse çmimin për “Artistin më të mirë të ri” e fitoi Wendi Macaku. Kënga ...

Read More »

Kaq elegante duken sonte Manjola Nallbani dhe Orinda Huta

Manjola Nallbani dhe Orinda Huta janë dy prej anëtarëve të jurisë në këtë garë, shkruan lajmi.net. Loading... Tashmë kanë mbetur pak minuta para se të fillojë finalja e madhe e festivalit “Kënga Magjike” dhe çdo gjë është gati. Në një fotografi ...

Read More »

Kaq elegante duken sonte Manjola Nallbani dhe Orinda Huta

Manjola Nallbani dhe Orinda Huta janë dy prej anëtarëve të jurisë në këtë garë, shkruan lajmi.net. Loading... Tashmë kanë mbetur pak minuta para se të fillojë finalja e madhe e festivalit “Kënga Magjike” dhe çdo gjë është gati. Në një fotografi ...

Read More »
WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com