Home / Sport

Sport

Milan tani me gjashtë lojtarë të lënduar

Milan është duke vuajtur nga lëndimet e lojtarëve. Loading... Skuadrës italiane i është lënduar një tjetër lojtar, duke e çuar numrin në gjashtë, përcjell “lajmi.net”. Hakan Calhanoglu është larguar nga kampi i Turqisë, pasi ka pësuar një lëndim në stërvitje. ...

Read More »

Di Marzio: Kosova ka ‘Giroudn’, befasia e madhe e Ligës së Kombeve

Gazetari i njohur italian, Gianluca Di Marzio, i ka kushtuar një tekst special Kosovës, pas fitores së thellë, 5 me 0 ndaj Maltës. Loading... Sipas gazetarit italian, Përfaqësuesja jonë ka arritur t’i magjepsë shumë tifozë të futbolli, por edhe ata ...

Read More »

Penallti për Zvicrën ndaj Belgjikës, shikojeni çfarë bëri Rodriguez

Zvicra ka arritur të këndellet ndaj Belgjikës, pas dy golave të pësuar (1-2). Loading... Helvetikët arritën që ta ngushtonin epërsinë ndaj belgëve nga penalltia. Ricardo Rodriguez arriti që të shënoi nga pika e bardhë në minutën e 27’. /Lajmi.net/ AlbPortali: ...

Read More »

Doli me karton të kuq, Mavraj ndjesë dhe një mesazh për tifozët

E ka përjetuar atë episod që në një farë mënyre “përmbysi” ndeshjen në disfavor të Shqipërisë, por Mërgim Mavraj merr sërish përgjegjësinë e një kapiteni. Loading... Mbrojtësi i kombëtares, i cili u ndëshkua me karton të kuq në ndeshjen ndaj ...

Read More »

Boksierët e Strugës mbrëmë në Zvicër mposhtën çdo kundërshtar, gladiator të vërtetë (FOTO -VIDEO)

Veleshta Boxing Club-Klubi i Boksit Atdhetari” dhe Klubi i boksit të Ladorishtit dje në mbrëmjen madhështore në Zvicër me boksierët strugan kanë shkëlqyer duke mposhtur çdo kundërshtar,njofton Struga Ekspres. Loading... ALIM NASUFI, ELMEDIN ISTREFI ARSIM ETEMI, DIELLI ALUSHI dhe DRILON ...

Read More »

Statistikat e ‘çmendura’ të Donis Avdijajt ndaj Maltës

Kosova fitoi ndaj Maltës me rezultat 0 me 5 në kuadër të Ligës së Kombeve, ndërsa Donis Avdijaj bëri një paraqitje të jashtëzakonshme. Loading... Ylli i Përfaqësueses kosovare arriti të shënoj dy gola, ndërsa paraqitja e tij u vlerësua lartë ...

Read More »

Gjithçka gati: Neymar rikthehet te Barcelona?

Barcelona është e gatshme që ta rikthej në skuadër Neymarin. Loading... Skuadra katalonase e shiti brazilianin për shumën rekorde (222 milionë euro) te PSG-ja, mirëpo e dëshiron rikthimin e tij, përcjell “lajmi.net”. Neymar ka bërë të ditur në disa intervista, ...

Read More »

Sensacioni i Evropës po debuton te Italia

Italia do të përballet me SHBA-të në kuadër të miqësores, ndërsa Sandro Tonali me shumë gjasë do të debutoj. Loading... Roberto Mancini e ka ftuar talentin italian që aktualisht luan te Brescia, përcjell “lajmi.net. Gjithashtu, trajneri i Italisë pritet që ...

Read More »

Anglia 2-1 Kroacia, notat e lojtarëve

Anglia fitoi 2 me 1 ndaj Kroacisë, duke kaluar në gjysmëfinale të Ligës së Kombeve. Loading... Nga ana tjetër, me këtë humbje kroatët kanë rënë në Ligën B, raporton “lajmi.net”. Lojtari më i mirë i ndeshjes ishte, Harry Kane, që ...

Read More »

Anglia – Kroacia, shënohet goli i parë

Kroacia ka arritur që të shënoj golin e parë ndaj Anglisë në minutën e 57’ në kuadër të Ligës së Kombeve. Loading... Golin për kroatët e realizoi Andrej Kramaric, raporton “lajmi.net”.. Më poshtë mund ta shikoni golin e kroatit. /Lajmi.net/ ...

Read More »
WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com