Home / Sport (page 2)

Sport

Real Madrid – Viktoria Plzen, formacionet zyrtare

E Lopetegui ka zgjedhur që për këtë ndeshje të përdorë lojtarët e tij më të mirë për të arritur të fitorja e parë pas pesë dështimeve radhazi. Loading... Për më tepër Real Madrid ka dështuar që të shënojë gol për ...

Read More »

Shakhtar – Man City, formacionet zyrtare

Në dy ndeshjet e para të fazës grupore, skuadra ukrainase ka regjistruar dy barazime dhe me dy pikë të arkëtuara mban vendin e tretë në tabelë. Loading... Ekipi anglez, nga ana tjetër, ka arritur një fitore dhe një humbje, dhe ...

Read More »

Formacionet zyrtare: Man Utd – Juventus

‘Djajtë e Kuq’ në stadiumin e tyre janë nikoqir të kampionëve të Serie A, për të cilët paraqitet ish ylli i tyre, Cristiano Ronald. Loading... Ndeshja mes Manchester United – Juventus, luhet me fillim nga ora 21:00. Formacionet zyrtare: Manchester ...

Read More »

Formacionet zyrtare: Roma – CSKA Moscow

Me fillim nga ora 21:00, Roma në ‘Olimpico’ pret rusët e CSKA Moscow, në ndeshjen e vlefshme për xhiron e tretë të fazës së grupeve në Ligën e Kampionëve. Loading... Formacionet zyrtare: Roma: CSKA: AlbPortali: Nëse shtypni reklamat në lajmet ...

Read More »

Futbollisti serb: Shaqiri nuk vlen si njeri, ai nuk e di se prej nga vjen!

Futbollisti nga Serbia i cili luan për Zvezdën dhe Australinë, Milosh Degenek që ka bërë deklarata fyese ndaj Shaqirit. Loading... “Nëse dëshiron të provokojë, le të provokojë dhe të dëshmojë se çfarë njeriu është dhe sa vlen. Qartë nuk vlen ...

Read More »

Alba tregon se çfarë dëshiron të ndodhë me trajnerin e Real Madridit

Këtë fundjavë, sytë e gjithë tifozëve të futbollit do të jenë në ‘Camp Nou’, ku Barcelona takohet me Real Madridin. Loading... Para kësaj ndeshje, trajneri Julen Lopetegui rrezikon të shkarkohet, shkaku i formës së dobët të Real Madridit këtë fillim ...

Read More »

Ekskluzive! Zvicra e donte me çdo kusht, por Kryeziu zgjodhi vendlindjen: Jam i lumtur, mezi po pres të luaj për Kosovën

Mirlind Kryeziu është futbollisti më i ri që i ka thënë ‘Po’ Përfaqësueses së Kosovës. Loading... Qendërmbrojtësi i talentuar i Zurichut, ka qenë kapiten i grupmoshave të Zvicrës, nga U16 deri në U21. Edhe pse zviceranët tentuan me çdo kusht ...

Read More »

Pogba: Shumë emocione në përballjen me Juventusin

Mesfushori i Manchester United, Paul Pogba, ka thënë se ndjen shumë emocione për përballjen me Juventusin. Loading... Francez kaloi katër sezone në Torino, ku kishte ardhur nga Djajtë e Kuqë. Pasi fitoi Scudetton në secilin prej këtyre viteve, ai u ...

Read More »

Miranda: Mungesa e Messit? Ja çfarë mund të bëj Interi

Barcelona në ‘Camp Nou’ zhvillon përballjen interesante kundër Interit në Ligën e Kampionëve. Loading... Mbrojtësi brazilian i Interit, Jose Miranda, ka thënë se skuadra e tij ka mundësi të mira për sukses falë mungesës së Lionel Messit. “Ne kemi më ...

Read More »

FFK shpërndan topa cilësorë për të gjitha ligat e futbollit

Federata e Futbollit e Kosovës kishte bërë plan para disa kohësh që t’u shpërndante topa profesionalë të gjitha klubeve elitare, Ligës së Parë dhe grupmoshave të reja me qëllim të mbështetjes së klubeve të futbollit dhe kështu ndodhi. Klubeve nga ...

Read More »
WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com