Home / Sport (page 204)

Sport

FFK shpërndan topa cilësorë për të gjitha ligat e futbollit

Federata e Futbollit e Kosovës kishte bërë plan para disa kohësh që t’u shpërndante topa profesionalë të gjitha klubeve elitare, Ligës së Parë dhe grupmoshave të reja me qëllim të mbështetjes së klubeve të futbollit dhe kështu ndodhi. Klubeve nga ...

Read More »

Portieri Kuka vendos të largohet nga Kastrioti

Mund të konsiderohet e mbyllur aventura e Klajdi Kukës te Kastrioti. Portieri titullar i kësaj skuadre nuk do të vijojë më të jetë pjesë e krutanëve. Marrëdhënia e ftohtë mes 28-vjeçarit dhe drejtueve të klubit ka provokuar “divorcin” mes palëve. ...

Read More »

Icardi deklarohet para ndeshjes me Barcën, flet edhe për mungesën e Messit

Barcelona nesër (e mërkurë) në ‘Camp Nou’ pret Interin për të zhvilluar ndeshjen e vlefshme për xhiron e tretë të fazës së grupeve. Në këtë ndeshje, Barcelona nuk do të mund të llogarisë në Lionel Messin, i cili pësoi lëndim ...

Read More »

Nga Krasniqi e Muzaka deri te Radas, Shehi me “halle” para Partizanit

Është shtyrë për të hënën kryesfida e javës së 10-të të Kategorisë Superiore, me Partizanin dhe Skënderbeun që ndeshen në një përballje të drejtëpërdrejtë për kreun e klasifikimit. Një detaj ky që u shkon për shtat në kampin korçar, nisur ...

Read More »

Me krahun të futur në allçi, Messi frikëson Barcelonën, ja kur kthehet

Se sa serioz ishte dëmtimi i Lionel Messit në shpatull në ndeshjen e fituar 4-2 me Sevillan në “Camp Nou” e tregojnë fotot e siguruara nga e Sport.es. E perditshmja katalane, që ka ndjekur me skrupolozitet situatën e “yllit” argjentinas, ...

Read More »

‘El Pais’, Reali Ka Kontaktuar Me Murinjon!

Mediat në Spanjë kanë raportuar se Real Madridi ka filluar kontaktet me ish strategun, Hoze Murinjo për ta kthyer në “Santiago Bernabeu”. Gjatë javëve të fundit, janë përhapur spekulimet se si rrjedhojë e rezultateve zhgënjyese, portugezi mund të shkarkohet nga ...

Read More »

Xavi me deklaratë që nuk do t’i pëlqejë aspak Jose Mourinhos

Ish mesfushori i Barcelonës, është rikthyer të flas për përballjen e vitit 2010, ku skuadra e tij u eliminua nga Interi në Ligën e Kampionëve në fazën gjysmëfinale. Loja defensive e Interi dhe skemat e Mourinhos, ishin të papërballueshme për ...

Read More »

Meritan Shabani shënon për Bayernin në Ligën e Kampionëve

Të rinjtë e Bayern Munich kanë marrë pikët e plota në përballjen me AEK-un në Ligën e Kampionëve për të rinj, shkruan lajmi.net. Në listën e golashënuesve për Bayern Munich u regjistrua edhe Meritan Shabani, djaloshi nga Kosova. Loading... Shabani ...

Read More »

Edhe Përfundimisht Zbulohet Se Kur Do Të Shkarkohet Lopetegi

Real Madridi ka vendosur që ta shkarkoj trajnerin aktual, Julen Lopetegi. Drejtuesit e skuadrës madrilene kërkojnë që të ju japin fund vuajtjeve në këtë fillim sezoni, andaj janë të gatshëm që ta shkarkojnë Julen Lopetegin, brenda një periudhe shumë të ...

Read More »

ZYRTARE: Enis Bardhi Vazhdon Kontratën Me Levanten

Futbollisti shkupjan Enis Bardhi zyrtarisht ka rinovuar kontratën me skuadrën e Levantes. Bardhi ka firmosur kontratë të re katër vjeçare me opsion vazhdimi edhe për dy vite tjera, në të cilën parashihet një rritje e ndjeshme e pagës së futbollistit ...

Read More »
WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com