Home / Sport (page 3)

Sport

Futbollisti serb: Shaqiri nuk vlen si njeri, ai nuk e di se prej nga vjen!

Futbollisti nga Serbia i cili luan për Zvezdën dhe Australinë, Milosh Degenek që ka bërë deklarata fyese ndaj Shaqirit. Loading... “Nëse dëshiron të provokojë, le të provokojë dhe të dëshmojë se çfarë njeriu është dhe sa vlen. Qartë nuk vlen ...

Read More »

Alba tregon se çfarë dëshiron të ndodhë me trajnerin e Real Madridit

Këtë fundjavë, sytë e gjithë tifozëve të futbollit do të jenë në ‘Camp Nou’, ku Barcelona takohet me Real Madridin. Loading... Para kësaj ndeshje, trajneri Julen Lopetegui rrezikon të shkarkohet, shkaku i formës së dobët të Real Madridit këtë fillim ...

Read More »

Ekskluzive! Zvicra e donte me çdo kusht, por Kryeziu zgjodhi vendlindjen: Jam i lumtur, mezi po pres të luaj për Kosovën

Mirlind Kryeziu është futbollisti më i ri që i ka thënë ‘Po’ Përfaqësueses së Kosovës. Loading... Qendërmbrojtësi i talentuar i Zurichut, ka qenë kapiten i grupmoshave të Zvicrës, nga U16 deri në U21. Edhe pse zviceranët tentuan me çdo kusht ...

Read More »

Pogba: Shumë emocione në përballjen me Juventusin

Mesfushori i Manchester United, Paul Pogba, ka thënë se ndjen shumë emocione për përballjen me Juventusin. Loading... Francez kaloi katër sezone në Torino, ku kishte ardhur nga Djajtë e Kuqë. Pasi fitoi Scudetton në secilin prej këtyre viteve, ai u ...

Read More »

Miranda: Mungesa e Messit? Ja çfarë mund të bëj Interi

Barcelona në ‘Camp Nou’ zhvillon përballjen interesante kundër Interit në Ligën e Kampionëve. Loading... Mbrojtësi brazilian i Interit, Jose Miranda, ka thënë se skuadra e tij ka mundësi të mira për sukses falë mungesës së Lionel Messit. “Ne kemi më ...

Read More »

FFK shpërndan topa cilësorë për të gjitha ligat e futbollit

Federata e Futbollit e Kosovës kishte bërë plan para disa kohësh që t’u shpërndante topa profesionalë të gjitha klubeve elitare, Ligës së Parë dhe grupmoshave të reja me qëllim të mbështetjes së klubeve të futbollit dhe kështu ndodhi. Klubeve nga ...

Read More »

Portieri Kuka vendos të largohet nga Kastrioti

Mund të konsiderohet e mbyllur aventura e Klajdi Kukës te Kastrioti. Portieri titullar i kësaj skuadre nuk do të vijojë më të jetë pjesë e krutanëve. Marrëdhënia e ftohtë mes 28-vjeçarit dhe drejtueve të klubit ka provokuar “divorcin” mes palëve. ...

Read More »

Icardi deklarohet para ndeshjes me Barcën, flet edhe për mungesën e Messit

Barcelona nesër (e mërkurë) në ‘Camp Nou’ pret Interin për të zhvilluar ndeshjen e vlefshme për xhiron e tretë të fazës së grupeve. Loading... Në këtë ndeshje, Barcelona nuk do të mund të llogarisë në Lionel Messin, i cili pësoi ...

Read More »

Nga Krasniqi e Muzaka deri te Radas, Shehi me “halle” para Partizanit

Është shtyrë për të hënën kryesfida e javës së 10-të të Kategorisë Superiore, me Partizanin dhe Skënderbeun që ndeshen në një përballje të drejtëpërdrejtë për kreun e klasifikimit. Një detaj ky që u shkon për shtat në kampin korçar, nisur ...

Read More »

Me krahun të futur në allçi, Messi frikëson Barcelonën, ja kur kthehet

Loading... Se sa serioz ishte dëmtimi i Lionel Messit në shpatull në ndeshjen e fituar 4-2 me Sevillan në “Camp Nou” e tregojnë fotot e siguruara nga e Sport.es. E perditshmja katalane, që ka ndjekur me skrupolozitet situatën e “yllit” ...

Read More »
WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com