Home / Sport (page 30)

Sport

Juventus 1:1 Genoa, notat e lojtarëve

Ata u ndalën nga Genoa, pikërisht para publikut të tyre, shkruan lajmi.net. Loading... Golat në këtë takim u realizuan nga Cristiano Ronaldo për 1:0 dhe Daniel Bessa për 1:1. Pas këtij takimi, Juve mbanë lidershipin me 25 pikë, kurse Genoa ...

Read More »

Hap i gabuar i Juventus, jo më shumë se një pikë ndaj Genoas

Skuadra nga Torino e nisi për mrekulli takimin duke qenë shumë kërkues në minutat e para të takimit. Loading... Golin e gjetën qysh në minutën e 18’ me anë të portugezit Cristiano Ronaldo. Ata nuk u ndalën së sulmuari, mirëpo ...

Read More »

Formacionet zyrtare: Barcelona – Sevilla

Vendasit futen në këtë takim në kërkim të fitores, pasi nuk dinë për të në katër ndeshjet e fundit në La Liga, shkruan lajmi.net. Loading... Mysafirët në  anën tjetër udhëtojnë në formën më të mirë të mundshme. Të dy skuadrat ...

Read More »

Genoa befason Juven, barazohet rezultati

Ishte minuta e 66’ kur erdhi përgjigja e mysafirëve, shkruan lajmi.net. Loading... Goli erdhi nga Daniel Bessa, i cili pranoi asistimin nga Kouame. Më poshtë mund ta shihni golin e barazimit. /Lajmi.net/ Goli: AlbPortali: Nëse shtypni reklamat në lajmet që lexoni ...

Read More »

Huddersfield – Liverpool, ky është rezultati i pjesës së parë

Skuadrat shkuan në pushim me epërsinë minimale të Liverpool (0:1), shkruan lajmi.net. Loading... Goli erdhi nga egjiptiani Mo Salah, në minutën e 24’ të takimit. Vlen të cekët se asistin për këtë gol e dha lojtari nga Zhegra, Xherdan Shaqiri. ...

Read More »

Henry në prag të ndeshjes së parë me Monaco, ky është formacioni i zgjedhur

Kjo ndeshje do të jetë e vlefshme për xhiron e 10 në Ligue 1, shkruan lajmi.net. Loading... Skuadra tashmë e udhëhequr nga Thierry Henry pozicionohet në pozitën e 18 dhe është në kërkim të rikthimit drejt fitoreve. Legjenda franceze ka ...

Read More »

Liverpool realizon golin e parë, asiston Shaqiri

Golin e realizoi egjiptiani Mo Salaha në minutën e 23’. Loading... Ishte Xherdan Shaqiri ai që asistoi për golin e parë të skuadrës. /Lajmi.net/ Ky është goli: AlbPortali: Nëse shtypni reklamat në lajmet që lexoni këtu, ju mundësoni të funksionojmë ...

Read More »

Edhe në mungesë të Neymar, PSG nuk ka të ndalur! “Shkatërron” Amiens

Ata kanë mposhtur skuadrën e Amiens me rezultatin 5:0. Loading... Edhe pse ylli brazilian Neymar mungoi, kjo gjë nuk u vërejt në fushën e blertë. Të përzgjedhurit e Tuchel ishin superior ndaj mysafirëve. Serinë e golave e hapi mbrojtësi Marquinhos ...

Read More »

Pas ndeshjes ndaj Levantes edhe Marcelo ka disa fjalë për trajnerin

Trajneri është nën presion  të madh. E gjithë bota flet për një shkarkim të mundshëm të tij, përcjell lajmi.net. Loading... Skuadra e tij ka shkuar pa fitore në pesë ndeshjet e fundit, gjë kjo që është e jashtëzakonshme për Real ...

Read More »

Realizon Ronaldo, Juve në epërsi

Goli erdhi në minutën e 18’ të takimit, me anë të Cristiano Ronaldo, shkruan lajmi.net. Loading... Portugezi u gjend më së miri në një tollovi të krijuar në zonën e kundërshtarit. Reagimi i mbrojtjes së Genoas ngjanë me ato të ...

Read More »
WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com