Home / Sport (page 4)

Sport

Edhe Bayern do të futet në garë për Frenkie de Jong

Mesfushori holandez është njëri nga lojtarët më të kërkuar momentalisht në futbollin evropian. Loading... Skuadra si Barcelona, Manchester City apo Paris Saint Germain po e kërkojnë me ngulm yllin e Ajaxit. “Goal” shkruan se së fundmi, situatën e lojtarit po ...

Read More »

Lojtari i Arsenal përfshihet në një aksident të tmerrshëm trafiku

Lojtari i skuadrës, Dominic Thompson, është përfshirë në një aksident të tmerrshëm trafiku, shkruan “The Sun”, transmeton lajmi.net. Loading... Thompson ishte duke vozitur në periferi të qytetit, në Hertfordshire, kur ndodhi aksidenti. Mësohet se kjo ngjarje ka ndodhur dje, rreth ...

Read More »

Chelsea i shkakton humbjen e parë Man.Cityt, përfiton Liverpooli

Kryendeshja e javës së 16-të në Premier League i takon skuadrës së Chelseas. Loading... Londinezët fituan me rezultatin 2-0 përballë Manchester Cityt e cila pësoi humbjen e parë të sezonit. Në pjesën e parë ishin miqtë e Manchester që dominuan ...

Read More »

Barcelona dyfishon epërsinë, tjetër super gol, kësaj radhe Dembele

Pas super golit të realizuar nga Lionel Messi, nga gjuajtja e lirë, katalunasit realizuan edhe golin e dytë, shkruan lajmi.net. Loading... Ishte Ousmane Dembele që realizoi në minutën e 26’ pas asistimit të Lionel Messi. Më poshtë mund ta shikoni ...

Read More »

Chelsea realizon edhe golin e dytë kundër Man City

Londinezët e kanë gjetur vetën në epërsinë e dy golave pas minutës së 77‘ të këtij takimi, shkruan lajmi.net. Loading... Ishte David Luiz që realizoi për herën e dytë të vendasve, pas një goditje mirë të ekzekutuar nga këndi. Me ...

Read More »

Presidenti i Riverit e pranon: Palacios shumë afër Realit

   Loading... Presidenti i River Plates, Rodolfo D’Onofrio, shpreson se Real Madridi do të lejojë që të mbajnë yllin e tyre Exequiel Palacios për një vit tjetër. Real Madridi pritet që ta transferojë mesfushorin e talentuar qysh në janar. “Dallimi ...

Read More »

Chelsea kalon në epërsi kundër Man City me goditjen e parë në portë

Pas një dominimi total të ndeshjes nga ana e mysafirëve, ishte N’Golo Kante që zhbllokoi sfidën në minutën e 43‘, shkruan lajmi.net. Loading... Asistimin për golin e bëri ylli belg, Eden Hazard. Më poshtë mund ta shihni golin e Kante. ...

Read More »

Arsenal 1:0 Huddersfield, nota e Xhakës, Mustafit dhe të tjerëve

“Gunners” e kanë mposhtur me rezultatin minimal 1:0, skuadrën e Huddersfield, shkruan lajmi.net. Loading... Golin e vetëm në këtë takim e realizoi uruguajani, Lucas Torreira, në minutën e 83’ të takimit. Me këtë fitore Arsenal kalon përkohësisht në vendin e ...

Read More »

Dortmundin se ndal as Schalke, Bayern shënon fitore të lehtë në shtëpi

Dy skuadrat më pretendente për titull në Bundesligë, Dortmund dhe Bayern Munich, kanë arritur fitore në kuadër të xhiros së 14-të. Loading... Bavarezët shënuan fitore të lehtë me rezultat 3-0 ndaj Nurnberg, me dy golat e Lewandowskit dhe një të ...

Read More »

Bayern e kalon me lehtësi Nurnbergun, shkëlqen Lewandowski

Gjigantët bavarez shënuan fitore me rezultat të pastër, 3:0, kundër skuadrës së Nurnberg, shkruan lajmi.net. Loading... Serinë e golave në këtë takim e hapi sulmuesi polak Robert Lewandowski i cili realizoi qysh në minutën e  9‘ të takimit. Në minutën ...

Read More »
WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com