Home / Teknologji

Teknologji

Tri variantet e Galaxy S10 sapo janë prezantuar në Twitter

Ai i referohet pajisjeve si S10E, S10 dhe S10 +, nga e majta në të djathtë, në figurën e mësipërme. Megjithatë, ai nuk konfirmoi se S10E ishte nofka e S10 Lite, duke thënë se asgjë nuk është e konfirmuar derisa ...

Read More »

Harroni t’i merrni medikamentet? Ky është zbulimi që ka bërë shkenca për ju

Greeno, drejtori mjekësor i Klinikës së Kancerit Masonik në Universitetin e Minesotës, ka arritur të kuptojë se disa pacientë, si fëmijët që fshehin sjelljen e keqe nga prindërite, do të përforconin  të vërtetën për të shmangur mosmiratimin e tyre edhe ...

Read More »

Lansohet smartfoni që mund t’i bëjë konkurrencë edhe iPhone XS

Telefoni me sa duket do të kodifikohet me nofkën “Sargo”. Ky smartfon posedon një procesor Snapdragon 670 dhe kapacitet 4 GB RAM memorie, transmeton lajmi.net. Versioni duket i ngjashëm me Pixel 3, me korniza më të mëdha në pjesën e ...

Read More »

Fotografohet për herë të parë Golf 8 i ri[Foto]

Ka muaj që qarkullojnë foto të kamufluara të Golf 2020. Tani, falë përdoruesit të Instagram-it, johannes.vag, i cili publikoi disa foto, mund të shohim gjeneratën e tetë të ikonës së VW. Loading... Sa i përket stilit, VW është gjithmonë shumë ...

Read More »

Sulmi i parë kibernetik ndodhi në vitin 1834

Rrjeti i parë kombëtar i të dhënave është krijuar në Francë, në vitet 1790. Ishte një sistem mekanik telegrafi që përbëhej nga disa kulla të rreshtuara në varg, dhe secila prej tyre kishte krahë të lëvizshme druri në majë. Konfigurimet ...

Read More »

Gjermania kërkon të bllokojë “Huawei”-n

Berlini po merr në konsideratë kërkesa më strikte sigurie, që mund të pengojnë përdorimin e produkteve të “Huawei”-t në rrjetet e saj 5G. Shumë vende po punojnë për të penguar përfshirjen e kompanisë teknologjike kineze në rrjetet e tyre 5G, ...

Read More »

Modelet iPhone në vitin 2019 vijnë me një risi të madhe

Ndërsa Apple ka bërë përmirësime të mëdha të teknologjisë gjatë viteve, jeta e baterisë është ende një aspekt që kompania nuk ka adresuar fare. Megjithatë, nëse duhet të besohen thashethemet e fundit, kjo mund të ndryshojë këtë vit me iPhone ...

Read More »

Sfidat interesante, Youtube ndalon videot e ‘rrezikshme’

Lëvizja vjen si reagim ndaj disa të ashtuquajturave sfida, që ndonjëherë kanë rezultuar edhe me vdekje apo lëndime. Faqja në pronësinë e Google, ku ndahen video, tha se materiale të tilla nuk kanë vend në Youtube. Sidoqoftë, kompania duket se ...

Read More »

Dieses Auto wird mit Salzwasser angetrieben: 920PS, schafft 350km/h und hat EU-Zulassung

Kaum zu fassen – dieses Auto schafft den Sprint von 0 auf 100km/h in 2,8 Sekunden, hat eine Reichweite von 600km, ist elektrisch angetrieben, erreicht einen Topspeed von 350km/h, ist in der EU zugelassen und wird mit Salzwasser aufgetankt. Dass ...

Read More »

Këtë vit del në treg televizori që paloset si letër

Së fundmi një tjetër produkt pritet të dalë në treg së shpejti. LG në vitin 2019 mund të fillojë shitjen e televizorit të cilit i paloset ekrani, si të ishte letër. Loading... Veç kësaj, LG do të prodhojë edhe TV ...

Read More »
WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com