Home / Teknologji (page 2)

Teknologji

Mbi 50 për qind: 3.9 miliard njerëz kanë qasje në internet

Rreth 3.9 miliardë njerëz në mbarë botën përdorin internetin. 51.2 për qind, për herë të parë më shumë se gjysmën e popullsisë së botës kanë qasje në internet, transmeton lajmi.net. Loading... Vende të pasura përpara Zhvillimi i numrave të përdoruesve ...

Read More »

10 makinat më të shtrenjta për vitin 2018[Foto]

Shumica e prodhuesve të makinave çdo vit janë në kërkim të formulës, për ti plasuar në treg makinat e mira dhe me çmime të volitshme. Loading... Por prodhuesit si Ferrari, Lamborghini, Aston Martin, janë në garë me njëri tjetrin se ...

Read More »

Sulm masiv kibernetik i Serbisë në Kosovë: Hakohen institucionet kryesore

Qeveria i ka njoftuar të gjithë institucionet se kanë pasur një sulm masiv që vjen prej Serbisë, Bosnjës e Maqedonisë. Loading... “Ju njoftojmë qe sot prej orës 10:00 kemi pasur sulm kibernetikë masiv dhe i cili është duke vazhduar ende. ...

Read More »

Samsung shfaq dizajnin e telefonit të ardhshëm, Galaxy S10

Samsung ka zbuluar një prototip të telefonit të ri të gjeneratës së ardhshme dhe kjo lë shumë për të dëshiruar. Disa tashmë e kanë cilësuar një telefon shumë të shëmtuar. Loading... Kompania teknologjike e Koresë së Jugut ofroi një pamje ...

Read More »

Ndryshimit të Whatsappit që do t’i gëzohen të gjithë

Sipas një cicërime nga WABetaInfo, e cila është e njohur për informacione të sakta mbi përditësimet në WhatsApp, modaliteti “night mode” është ende në zhvillim e sipër, transmeton lajmi.net. Loading... Faqja e internetit raportoi edhe për këtë veçori kur zbuloi ...

Read More »

Spotify me një përditësim që do t’iu pëlqejë përdoruesve

Kjo platformë muzikore ka bërë përditësime disa herë në të kaluarën, transmeton lajmi.net. Loading... Spotify Wrapped tregon jo vetëm këngët dhe artistët që dëgjoni më shumë, por edhe sa kohë keni kaluar duke shfrytëzuar këtë shërbim muzikor. Përveç kësaj, ajo ...

Read More »

Helikopterët më të frikshëm në botë

Helikopterët e sulmit më të frikshëm në botë mendohet se janë AH-64 Apache nga SHBA dhe KA-52 Alligator i ushtrisë ruse. Loading... Apache ka fluturuar për herë të parë në vitin 1975, dhe që atëherë ka marrë përditësime të shumta. ...

Read More »

Rrjeti 5G do t’i bëjë smartphonet deri në 300 dollarë më të shtrenjtë

Në vitin e ardhshëm, smartphones e parë që do të vijnë në treg, të cilat mbështesin standardin e ri celular 5G, transmeton lajmi.net. Loading... Aktualisht, disa kompani po punojnë për këtë, duke përfshirë OnePlus, dhe kjo konfirmohet nga CEO Pete ...

Read More »

iOS 12.1.1 ka mbërritur, këto janë risitë për iPhone dhe iPad

Apple ka lëshuar sistemin e ri të iPhone dhe iPad iOS 12.1.1. Softueri i ri sjell disa përmirësime në FaceTime dhe iPhone Xr, si dhe një grusht karakteristikash të reja për të gjitha pajisjet, transmeton lajmi.net. Loading... Për shembull, me ...

Read More »

Ky është mausi kompjuterik i parë i krijuar para 50 vjetësh

Mausi kompjuterik është 50-vjeç. Më 9 dhjetor, 1968, inxhinier i kompjuterisë nga SHBA Douglas Engelbart i prezantoi publikut botëror modelin e parë të një mausi të tillë dhe kështu konsiderohet si shpikësi i saj, transmeton lajmi.net. Loading... E bërë prej ...

Read More »
WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com