Home / Teknologji (page 3)

Teknologji

Facebook kopjon Whatsappin, ky është ndryshimi që ju pret në Messenger

Facebook ka vendosur të bëjë të mundur që mesazhet e dërguara në aplikacionin Messenger të mund t’i fshini, ashtu siç bëni në Whatsapp kur dërgoni një mesazh gabimisht ose pendoheni me opsionin “fshij për të gjithë” Loading... “Facebook Messenger është ...

Read More »

“Në të ardhmen, do të kemi supernjerëz gjenetikisht të modifikuar”

Ky është një nga parashikimet e bëra nga shkencëtari britanik, Stephen Hawking, i cili u nda nga jeta 14 marsin e kaluar në moshën 76-vjeçare, e që vjen tani në librin “Përgjigjet e mia për pyetjet e mëdha”, që do ...

Read More »

Telefoni i dedikuar për lojërat

“Black Shark” është telefoni që ka dalë në tregun kinez që në prill, por së fundmi është vënë re faqja global.blackshark.com, që do të thotë se pritet të hidhet dhe në tregun botëror. Loading... Gjëja më e veçantë që ofron ...

Read More »

Intel lanson gjeneratën e nëntë (i9) të procesorëve me 128 GB RAM!

Intel ka konfirmuar se procesorët e tyre të gjeneratës së 9-të mund të mbështesin deri në 128GB RAM. Loading... Kjo sasi tepër e madhe e RAM-it u konfirmua nga Intel në AnandTech, të cilët deklaruan se mbështetja do të aktivizohet ...

Read More »

Gjobitet Audi, paguan 800 milionë euro për shkak të mashtrimit

Kompania e pranoi përgjegjësinë për problemet në disa motorë V6 dhe V8 e nuk ka në plan ta apelojë vendimin. Nga sa pohuan drejtues të tij, makinat e prekura u reklamuan e iu shitën blerësve në mbarë botën në periudhën ...

Read More »

Sa i sigurt është Golf 2?

Edhe pse një veturë shumë e vjetër sot në qarkullim ka me qindra mijëra vetura të tilla, por sa e sigurt është kjo veturë në rast aksidenti? Loading... Sot, kur ne vendosim të blejmë një veturë një ndër kriteret që ...

Read More »

Huawei prezanton Mate 20 Pro

Huawei do të prezaontojë sot Mate 20 dhe Mate 20 Pro. Loading... Duhet të ketë edhe informacione për FreeBuds 2 dhe Watch GT. LIVE STREAMING në Huawei prezantimin do të fillojë në 14:30, koha qendrore evropiane, dhe mund të ndiqni ...

Read More »

Huawei prezanton Mate 20 Pro

Huawei do të prezaontojë sot Mate 20 dhe Mate 20 Pro. Loading... Duhet të ketë edhe informacione për FreeBuds 2 dhe Watch GT. LIVE STREAMING në Huawei prezantimin do të fillojë në 14:30, koha qendrore evropiane, dhe mund të ndiqni ...

Read More »

Facebook Messenger: Mund të bëheni pishman për fjalët që ia dërgoni dikujt

Më parë këtë vit, Facebook fshehurazi fshiu mesazhet e vjetra të dërguara nga Messenger nga themeluesi Mark Zukerberg, i cili ishte shumë i pazakontë, pasi përdoruesit e tjerë të Facebook nuk e bëjnë këtë. Loading... Nëse e fshini mesazhin nga ...

Read More »

Hauwei prezanton nesër “përbindëshin” e celularëve, Mate 20X (VIDEO)

Bëhet fjalë për Mate 20X që do të prezantohet nësër nga Huaëei në Londër. Loading... Mate 20X do të jetë i përqendruar tek lojërat dhe do të ketë një ekran si asnjë më parë, 7.21 inç, shkruan Albeu.com. Kompania e ka pajisur atë me ...

Read More »
WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com