Home / Teknologji (page 3)

Teknologji

Facebook po iu mundëson qasje në të dhënat tuaja disa kompanive

Gjigandi i mediatik dhe themeluesi i saj, Mark Zuckerberg menduan mënyra për të transferuar të dhënat e përdoruesve në disa kompani, tregojnë fragmente të email-it, transmeton lajmi.net. Loading... Aplikacionet nga kompanitë, përfshirë këtu Airbnb, Netflix dhe Lyft, ishin në mesin ...

Read More »

Shkencëtarët kanë gjetur mënyrën për të lexuar mendimet

Shkencëtarët vëzhguan hipokampusin – zemra e organit – dhe ishin në gjendje të përcaktojnë mendimet dhe veprimet e miut. Loading... Jozsef Csicsvari, bashkëautor i studimit të botuar në revistën Neuron, zbuloi se ata kishin krijuar një “hartë të trurit” për ...

Read More »

Mashtrimi që është duke iu bërë Samsung me reklama

Fotografja Dunja Djudjiç po akuzon krijuesin më të madh të telefonave të mençur në botë për përdorimin e një prej fotografive të saj, e cila e ka paraqitur atë në faqen e tyre si një foto e realizuar me telefonin ...

Read More »

Rusia zbulon artilerinë e rëndë që mund të shkatërrojë objektivat ‘në fraksione të një sekonde’

Lazeri i hapësirës, ​​i quajtur Peresvet tashmë është duke u përdorur nga forcat e armatosura të Rusisë – sipas qeverisë së vendit, transmeton lajmi.net. Loading... Pamje të dukshme që tregojnë sistemin e armëve në veprim është postuar në llogarinë e ...

Read More »

Rusia mund të ketë vënë një armë të re sekrete në orbitë

Ushtria amerikane ka ngritur shqetësime rreth hedhjes misterioze të Rusisë, pasi ata gjetën pesë trupa orbitale duke lënë raketën në vend të katër, siç sugjerohet më parë. Loading... Raketa, nisur nga Plesetsk Cosmodrome në Rusinë Perëndimore, ishte vendosur për të ...

Read More »

Leutrim Berisha e ‘shpëton’ përsëri gjigantin ‘Google’, e paralajmëroi për rrezik[Foto]

Ai është një nga kosovarët më të njohur e më të suksesshëm në fushën e teknologjisë. Leutrim Berisha ka vite që është duke lënë përshtypje në fushën e Sigurisë Kibernetike. Ai edhe kësaj radhe i ka ndihmuar gjigantit ‘Google’ duke ...

Read More »

Leutrim Berisha e ‘shpëton’ përsëri gjigantin ‘Google’, e paralajmëroi për rrezik

Leutrim Berisha ka vite që është duke lënë përshtypje në fushën e Sigurisë Kibernetike. Loading... Ai edhe kësaj radhe i ka ndihmuar gjigantit ‘Google’ duke i paralajmëruar që të kenë kujdes dhe të kenë një siguri më të mirë në ...

Read More »

Apple me listën e aplikacioneve më të mira për vitin 2018

Në të janë të përfshira aplikacionet më të mira për muzikë, lojërat më të mira, aplikacionet më të mira për transmetime të drejtpërdrejta, e shumë programe të natyrave të tjera, transmeton lajmi.net. Loading... Ndërkohë, aplikacioni më i mirë për iPad ...

Read More »

Kompania kineze e smartfonëve iu bashkohet trendit të telefonave të palosshëm

Huawei ka qenë i pari që lancoi Galaxy F në muajin mars dhe konfirmoi zhvillimin e një pajisjeje të palosshme në tetor, transmeton lajmi.net. Loading... Tani, ndërkohë që Oppo ka ndarë këtë informatë, ata do të bashkohen edhe me lëvizjen ...

Read More »

Samsung do të shfaq telefonin 5G këtë javë

Samsung është duke shtënë në të gjitha drejtimet. Disa javë pasi ofroi një paraqitje të shkurtër për gjeneratën e ardhshme Samsung Galaxy X me një ekran prej 7,3 inç OLED, kompania është duke u përgatitur për të zbuluar një vështrim ...

Read More »
WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com