Home / Teknologji (page 4)

Teknologji

Ky lloj virusi vjedh informacionin tuaj financiar në telefonat Android

Virusi është zbuluar nga studiuesit që pretendojnë të jetë një shërbim i Google në pajisjet e infektuara Android. Loading... Malware “GPlayed” etiketon veten si “Google Play Marketplace” dhe përdor një ikonë shumë të ngjashme me aplikacionin standard Google Play për ...

Read More »

Përkthimi në kohë reale tani i mundësuar në të gjitha kufjet me Google Assistant

Kjo ishte një nga pikat kryesore të dëgjuseve Google Pixel Buds (lansuar vitin e kaluar) që u dha përdoruesve aftësi përkthimi në kohë reale. Loading... Lajm i mirë është se në qoftë se ju nuk i pëlqeni Pixel Buds, Google ...

Read More »

Sot është datë historike! A e dini çfarë ka ndodhur para saktësisht 35 vitesh?!

Në të vërtetë infrastruktura që vë në funksion telefonët tanë ka filluar vetëm 35 vjet përpara kur AmeriTech, sot pjesë e gjiganti amerikan të telekomunikacionit AT&T. Loading... Rrjeti i quajtur Advanced Mobile Phone System hyri online më 13 tetor të ...

Read More »

Inteligjenca Artificiale dhe luftimi i urisë globale

Të martën më 16 tetor do të mbahen aktivitete të ndryshme në mbarë botën që do të promovojnë luftën kundër urisë dhe nevojën për të siguruar ushqim për ata që vuajnë nga uria. Ndërkohë që ka patur përmirësime në luftën ...

Read More »

Aktiviteti juaj në Facebook ndikon në postimet që shihni në Instagram!

A keni menduar ndonjëherë pse postimet e miqve të caktuar shfaqen në krye të ndërfaqes suaj në Instagram? Loading... Arsyeja nuk është vetëm fakti se ju mund të keni pëlqyer postimet e tyre Insta disa herë. Aktiviteti i Facebook gjithashtu ...

Read More »

Huawei prezanton Honor 8X, telefon celular me një çmim të ulët

Huawei ka prezantuar një smartphone të ri me markën e saj degë Honor , ekran pa korniza. Loading... Procesori është një Hisilicon Kirin 710, i cili ka 4 GB RAM. Si memorie të brendshme 64 GB ose 128 GB janë ...

Read More »

Priten ndërprerje të përkohshme të internetit në 48 orët e ardhshme

Në një raport nga RT (nëpërmjet NDTV), Korporata e Internetit e Emrave dhe Numrave të Caktuar (ICANN) ka njoftuar se do të kryejnë punën e mirëmbajtjes dhe ndryshojnë çelësin kriptografik që ndihmon në mbrojtjen e DNS-së së Internetit. Loading... Sipas ...

Read More »

Facebook-u mbyll qindra faqe nga frika e dezinformimit

Ky njoftim vjen ndërsa rrjeti social po përpiqet të frenojë në mënyrë që platforma e tij të mund të përdoret për të përhapur dezinformimin dhe përçarjen me afrimin e zgjedhjeve amerikane të mesmandatit në nëntor. Loading... ”Facebook mbylli faqe dhe ...

Read More »

Sistemet moderne të armëve amerikane lehtë mund të slumohen nga hakerët

Auditorët e Zyrës së Qeverisë së SHBA-s (GAO) gjetën dobësi kritike në pothuajse çdo sistem arme që u shfaq në mes 2012 dhe 2017, raporton BBC. Mes armëve të testuara ishte, për shembull, avioni i ri F-35. Sistemet e raketave ...

Read More »

Super-jahti luksoz i 200 milionë eurove, i padukshëm në det /VIDEO

Mirage që ka 106 metra dhe mund të kushtojë mbi 200 milionë euro, është e mbështjellë me pasqyra speciale, që e reflektojnë prapa sipërfaqen e detit që e rrethon. Loading... Në këtë formë, lundra që ka 4,200 tonelata ‘zhduket’ para ...

Read More »
WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com