Home / Teknologji (page 5)

Teknologji

Samsung A9 thuhet se ka katër kamera në anën e pasme

Nga telefoni i mençur Samsung A9 , është shfaqur një screenshot, duke sugjeruar se smartphone mund të ketë katër kamera në anën e pasme, transmeton lajmi.net. Loading... FYI pic.twitter.com/nuN4GppW5C — Evan Blass (@evleaks) October 10, 2018 https://platform.twitter.com/widgets.js Nga rrjedhjet e ...

Read More »

Samsung lanson telefonin e parë me katër kamera, Galaxy A9

Dallimi kryesor midis kësaj, dhe pajisjeve të tjera me çmim të njëjtë, është se vjen me instalimin e parë në botë prej katër kamerave. Kjo mund të duket si një mashtrim, dhe në një farë mënyre ndoshta është, por në ...

Read More »

Drobox me një veçori të re për përdoruesit

Shërbimi shumë popullor cloud përmes një teknologjie të re të njohjes së tekstit në imazhet si JPEG dhe PNG do ta ofrojë këtë funksion vetëm për llogaritë me pagesë. Loading... Dropbox gjithashtu tha se në shërbimin e saj janë ruajtur ...

Read More »

Shikoni porno nga telefoni? Mund t’ju ndodh diçka e rrezikshme

Të rrezikuar janë më shumë smartfonët me sistem operativ Android, të cilët mbesin të mbyllur dhe nuk mund të hapen më në asnjë mënyrë, veç hakerëve që kanë qasje në të. Gjithashtu, hulumtuesit shprehen se të rrezikuar janë edhe përdoruesit ...

Read More »

NASA përpiqet me dëshpërim për të shpëtuar teleskopin Hubble të hapësirës

Në një deklaratë të gjatë, NASA shpjegon se raportet e mëparshme janë të sakta dhe se suita e gjiroskopëve të Hubble po vepron. Më konkretisht, një nga tri gjiroskopët e mbetura që kërkohen për teleskopin për të vepruar në mënyrë ...

Read More »

Tetë telefonat e mençur më të mirë!

Telefonat e mençur përfaqësojnë shumë më tepër se pajisjet mobile për të folur dhe dërguar mesazhe SMS. Loading... Ata gjithashtu përfshijnë kamera, shfletim interneti dhe e-mail, platformë sociale, tastierë dore për të luajtur lojëra, ekran navigacion satelitor, portofol digjital … ...

Read More »

Mos u lajmëroni nëse ju thërret ky numër në WhatsApp

Teknikisht, e gjitha që i nevojitet një hakeri për t’i vjedhur të dhënat tuaja dhe për të marrë nën kontroll total telefonin e viktimës, është numri i telefonit. Loading... Kështu, për të mos ndodhur një gjë e tillë, mos iu ...

Read More »

Google prezanton telefonin e zgjuar që bën selfie më cilësore se iPhone XS

Veç të tjerave, celulari i ri, Pixel 3 përfshin karakteristika të AI-së që i mundësojnë telefonit që t’iu përgjigjet vetë thirrjeve, duke zhdukur kështu robocall-at dhe duke përkthyer mesazhe nëse një përdorues është i zënë, së bashku me një lente ...

Read More »

Teknologjitë e reja do të përmirësojnë jetën, por do të rritin pabarazinë

Sondazhi Botëror Ekonomik dhe Social 2018 u përqëndrua në atë nëse teknologjitë kryesore të përparësisë mund të përdoren për të përmbushur qëllimet e OKB-së për vitin 2030 duke përfshirë përfundimin e varfërisë ekstreme, ruajtjen e mjedisit dhe nxitjen e rritjes ...

Read More »

Sony konfirmon se është duke zhvilluar Play Station 5

Edhe pse ka pasur spekulime online për lansimin e pasardhësit të PS4 për vite me rradhë, kjo është hera e parë që firma japoneze e lojrave ka konfirmuar vetë projektin. Loading... Fatkeqësisht, versioni i ardhshëm i PlayStation mund të mos ...

Read More »
WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com