Home / Teknologji (page 8)

Teknologji

“Roboti” që i vë në gjumë fëmijët

Kështu, nëse foshnja qan, atëherë pajisja e quajtur “Aristotle” e porositur nga Mattel do të këndonte ninulla për ta rivënë në gjumë. Loading... Projekti është bërë publik që në muajin janar, por kritikat dhe fushata e aktivistëve detyruan kompaninë që ...

Read More »

iPhone XS i Apple ka një problem të ri serioz

ka të bëjë me bateritë e të dy iPhone-ëve të ri, pasi CNBC dhe PhoneArena e kanë përshkruar në rezultatet e tyre si “bateri tepër të ngadalshme”. Loading... PhoneArena sjell numrat në mënyrë të detajuar, duke zbuluar se ngarkimi nga ...

Read More »

iPhone Xs Max është shumë më popullor se iPhone Xs

Analisti i Apple Ming-Chi Kuo ka shifrat e shitjes së iPhone-ve të rinj të lëshuar javë më parë – dhe nëse kjo është e vërtetë, atëherë iPhoni më i shtrenjtë më të iPhone Xs Max është iPhoni më i shitur ...

Read More »

LAJMI I FUNDIT: Janë hakuar 50 milionë llogari në Facebook

Para pak minutash nëpërmjet një postimi në Facebook, shefi i këtij rrjeti social, Mark Zuckerberg ka njoftuar se 50 milionë llogari në Facebook janë hakuar, transmeton lajmi.net Loading... Kjo ka ndodhur si pasojë e vjedhjes të disa të dhënave të ...

Read More »

Hakeri tajvanez: Do të fshij profilin e Zuckerbergut në Facebook

Në një postim në rrjetin social për 26 000 fansat e tij, Chang Chi-juan premtoi të fshinte llogarinë e themeluesit të Facebook-ut dhe të transmetohej direkt duke bërë këtë gjë në “Facebook Live”. Loading... Nëse do të ketë sukses, kjo ...

Read More »

Kjo do të jetë e ardhmja e shërbimeve nëpër restorante[Video]

Çdo ditë e më shumë po avancojmë në shpikjen të gjërave të reja në teknologji. Teknologjia na ka kapluar të gjithëve, ajo është e pranishme kudo që jemi, dhe po avancon çdo ditë e më shumë në shpikjen e gjërave ...

Read More »

Del në shitje FIFA 19 për PS4 dhe Xbox!

Data e lëshimit të FIFA 19 për PS4, Xbox One dhe Nintendo Switch është sot. Këtu ka gjithçka që ju duhet të dini për kohën e hapjes dhe vlerësimi i lojtarëve. FIFA 19 është në shpejti për PS4, Xbox One, ...

Read More »

Google, 20 vjet pas themelimit tregon vendin ku filloi gjithçka – ishte thjesht një garazh (Foto/Video)

Gjiganti i kërkimeve Google ju ka dhënë mundësinë përdoruesve të vet që të njihen me vendin ku themeluesit e saj kishin filluar punën. Loading... Sipas mediave të huaja, përcjell Telegrafi, në nder të ditëlindjes së 20-të të kompanisë, gjiganti i ...

Read More »

Ja sa kushtoi iPhone XS Max për t’u prodhuar!

iPhone XS Max ka një çmim prej 1400 euro, por i kushtoi Apple një pjesë të vogël të asaj vlere për prodhim, dhe tani ky numër është zbuluar. Loading... Pa shumë ngatrresë, kostoja për të bërë Apple iPhone XS Max ...

Read More »

YouTube përshtatet me celularët e ri iPhone XS dhe iPhone XS Max

YouTube ka përditësuar aplikacionin e saj iOS dhe ka shtuar mbështetjen e HDR për iPhone XS dhe XS Max, siç shkruan “AppleInsider”. Loading... Telefonat u prezantuan të premten dhe në pak ditë që nga dalja në treg, përdoruesit kanë vënë ...

Read More »
WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com