Home / Teknologji (page 8)

Teknologji

Fotografi të secilit telefon Galaxy S që nga viti 2010

Por, ky model do të ekzistonte pa të gjithë telefonat Galaxy që erdhën më parë, transmeton lajmi.net. Loading... Galaxy S i parë u lancua në Kongresin Mobilor Botëror në Spanjë në vitin 2010. Edhe pse Samsung kishte bërë smartfonë para ...

Read More »

Instagram do të ndryshojë pamjen tërësisht, ja si do të duket

Instagram po riorganizon mënyrën sesi të krijojë profile të përdoruesit, me aplikacionet e rrjeteve sociale që zhvendosin butonat dhe ikonat për të ndihmuar përdoruesit “të shprehin më mirë veten”, transmeton lajmi.net. Loading... Ndryshimet janë në fazën e testimit dhe mund ...

Read More »

Truku i ri që çdo përdorues i iPhone duhet ta dijë

Përdoruesit e iPhone tani janë në gjendje të rregullojnë shkëlqimin e ndriçimit të “flashlight” në smartfonët të tyre, duke përdorur një truk shumë të thjeshtë. Loading... Ky tipar i nën-raportuar i iPhone është i disponueshëm vetëm në iPhone 5S dhe ...

Read More »

Ky është numri i kamerave që do të ketë Samsung Galaxy S10

Duke u lansuar në 10 vjetorin e versionit të smartfonit të parë, Galaxy S10 do të posedojë katër kamera në pjesën e pasme të pajisjes dhe dy në pjesën e përparme, sipas The Wall Street Journal, transmeton lajmi.net. Loading... Galaxy ...

Read More »

Zbulohet arsyeja pse Facebook dhe Instagram dje ishin jashtë funksionit!

Facebook dhe Instagram dje kishin probleme serioze. Përdorues të shumtë dje kanë raportuar për probleme në kyçje dhe përdorim të këtyre sajteve, ndërsa këtë e ka konfirmuar edhe vet Facebook. Loading... “Dje, një konfigurim serveri ka shkaktuar probleme serioze për ...

Read More »

Apple bën dallimin mes iPhone X dhe iPhone XS

Çdo vit në stinën e vjeshtës, kompania më e madhe e telefonave të menqur “Apple” prezanton iPhone-t e rinjë. Përdoruesit e iPhone gjithmonë pyesin veten se a duhet ta marrin një të ri?, shkruan BusinessInsider. Loading... Ky vit për kompaninë ...

Read More »

Ndërkohë që bota ende njeh vende që nuk ka internet, Kina dëshiron të fillojë me 6G

Aktualisht, kompanitë dhe qeveritë po përpiqen të krijojnë një epërsi për futjen e standardeve të ardhshme të komunikimit 5G. Prapa skenave është ende duke punuar në gjeneratën e ardhshme të internetit. Një punonjës i Ministrisë së Punëve të Brendshme të ...

Read More »

Këtë trik të pabesueshëm të iPhone shumë pak persona e kanë ditur

Një trik i iPhone që është zbuluar së fundmi ka “çmendur” shumë persona. Loading... Përkundër se shumëkush e ka ditur se ekziston, përsëri, numri i atyre që nuk ishin të informuar është i madh. Triku ka të bëjë me pjesën ...

Read More »

Për shkak të kërkesës së dobët: Apple redukton prodhimin

Për shkak të një kërkese që pritet të bie për tre iPhone të fundit, Apple ka shkurtuar prodhimin e saj, sipas një raporti të medias. Loading... Grupi i teknologjisë amerikane ka reduktuar urdhrat e prodhimit që nga shtatori, njoftoi Wall ...

Read More »

Instagram do ta kontrollojë çdo llogari, këto janë arsyet

Rrjeti social Instagram ka njoftuar një iniciativë të re që do të synojë të identifikojë pëlqimet dhe komentet e rreme. Loading... Kompania thotë se kanë zhvilluar mjete që mund të identifikojnë llogaritë që përdorin shërbimet dhe aplikacionet e palëve të ...

Read More »
WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com