Home / Kuriozitete / Çfarë po ndodhë? Qindra buaj të mbytur në një lum në Afrikë

Çfarë po ndodhë? Qindra buaj të mbytur në një lum në Afrikë

Hetimet e hershme sugjerojnë se tufat ishin ndjekur nga luanët dhe, si pasojë, vrapuan në lumë, thonë autoritetet e Botsvanës, transmeton lajmi.net.

Një banor i këtij rajoni i tha BBC-së se ajo dukej sikur buajt u mbërthzen, sepse banka në anën tjetër të lumit ishte shumë e lartë dhe se ata panik dhe vulosur.

Loading...

Ai tha se kurrë nuk kishte parë një grup kaq të madh buajsh të mbyten më parë.

Njerëzit që jetonin në këtë zonë mblodhën buajt e ngordhur dhe i morën në shtëpi për të ngrënë.

Simone Micheletti, që zotëron një shtëpizë në anën Namibiane të lumit, tha se kopetë ishin jashtëzakonisht të mëdha.

Ai mundësoi fotografi që u realizuan në vendin e ngjarjes./Lajmi.net/

AlbPortali:
Nëse shtypni reklamat në lajmet që lexoni këtu, ju mundësoni të funksionojmë si portal i pavarur. Ju falemnderit nga ©AlbPortali.Com

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com