Home / Kuriozitete / Çifti blen një kamion të vjetër dhe të papërdorur – shikoni brenda për të parë shtëpinë e ëndrrës që kanë tani

Çifti blen një kamion të vjetër dhe të papërdorur – shikoni brenda për të parë shtëpinë e ëndrrës që kanë tani

Megjithatë, ka disa, me sa duket, të cilët zgjedhin të marrin një qasje mjaft të pazakonta kur është fjala për tregun e banesave.

Iona Stewart dhe Martin Hill sigurisht dolën në rrugën e tyre dhe krijuan shtëpinë e tyre shumë të veçantë, për vetëm 4,500 dollarë, transmeton lajmi.net.

Çifti britanik Iona Stewart dhe Martin Hill duan të udhëtojnë. Prandaj donin të gjenin një strehim të përsosur që mund të strehonte dhe t’u jepte atyre mundësinë për të lëvizur sa herë që donin. Kështu ata vendosën të investojnë në një shtëpi të lëvizshme, shkruan Bored Panda.

Loading...

Ata shkuan në internet dhe gjetën një kamion të vjetër që ata vendosën të blinin dhe ta kthenin në një shtëpi. Kamioni, i cili ishte përdorur për shpërndarjen e bukës, kushtoi vetëm 4.500 dollarë.

Kamioni më në fund ishte i tyre dhe ata vendosën ta transformonin plotësisht atë.

Natyrisht nuk ishte detyrë e lehtë, dhe as nuk mund ta kuptoj se si ia arritën të gjitha. Por ata ishin shumë të zellshëm dhe punuan ditë e natë me kamionin për një total prej katër muajsh. Ata tani kanë shtëpinë e tyre të ëndrrave – dhe unë vetëm mund t’i duartrokas. Çfarë transformimi të pabesueshëm! /Lajmi.net/

AlbPortali:
Nëse shtypni reklamat në lajmet që lexoni këtu, ju mundësoni të funksionojmë si portal i pavarur. Ju falemnderit nga ©AlbPortali.Com

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com