Home / Sport / Dallimet e mëdha në vlerat e lojtarëve të Kosovës dhe Maltës

Dallimet e mëdha në vlerat e lojtarëve të Kosovës dhe Maltës

Impianti ‘Fadil Vokrri’, do të jetë vendi nikoqir i përballjes Kosovë – Maltë, që fillon nga ora 20:45, që është e vlefshme për xhiron e tretë në Ligën e Kombeve.

Loading...

Përveç dallimeve në renditje ku Kosova numëron katër pikë dhe Malta një, dallim të mëdha ekzistojnë edhe në vlerat e lojtarëve.

Sipas ‘Transfermarkt’, vlera e ekipit të Kosovës me lojtarët e ftuar për këto dy ndeshje, kap shifrën 38,13 milionë euro.

Lojtari më i shtrenjtë i Kosovës, cilësohet Valon Berisha, që vlerësohet 10 milionë euro.

Në anën tjetër, shumë modeste është vlera e Kombëtares së Maltës, që vlen vetëm 4,5 milionë euro.

Lojtari më i vlefshëm te Malta është Andre Schembri, që vlen një milionë euro./Lajmi.net/

AlbPortali:
Nëse shtypni reklamat në lajmet që lexoni këtu, ju mundësoni të funksionojmë si portal i pavarur. Ju falemnderit nga ©AlbPortali.Com

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com