Home / Sport / Distria Krasniqi e vendos flamurin e Kosovës mbi atë të Serbisë

Distria Krasniqi e vendos flamurin e Kosovës mbi atë të Serbisë

Nora Gjakova, Majlinda Kelmendi dhe Distria Krasniqi janë xhudistet nga Kosova që po marrin pjesë në këtë Grand Prix. Këto dy të fundit, tashmë kanë mbyllur ditën me medalje të arta.

E veçantë ka qenë fitorja e Distria Krasniqit në kategorinë deri në 48 kilogramë, e cila me suksesin e saj ka bërë që flamuri i Kosovës të vendoset mbi atë të Serbisë.

Loading...

Distria në finale për medaljen e artë ka mundur xhudisten nga Hungaria, Eva Csernoviczki./Lajmi.net/

AlbPortali:
Nëse shtypni reklamat në lajmet që lexoni këtu, ju mundësoni të funksionojmë si portal i pavarur. Ju falemnderit nga ©AlbPortali.Com

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com